Jautājumi & atbildes : vasara 2017

Jautājumi & atbildes : vasara 2017

Daži jūsu jautājumi un dažas manas atbildes! Ja vēlies iesūtīt savu jautājumu, izmanto bloga kontaktu formu : Sazinies ar mums.

Vēlējos uzdot jautājumu – varbūt Jums ir pieredze vai idejas ko darīt ar bērnu atteikšanos no ēdiena? Manam dēlam ir 11 mēneši un ēd tikai krūti. No jebkāda ēdiena atsakās – mēģinu dot katras brokastis, pusdienas un vakariņas, bet apēd labi ja tējkaroti (ja vispār atver muti, jo visbiežāk aizkniebj lūpas vai izbāž mēli un atsakās pat pagaršot).

Sveika! Zini, neesmu ārsts un vispirms noteikti iesaku vērsties pie mazuļa pediatra / ģimenes ārsta! Manā pieredzē ir bijis tā, ka mazais atsakās ēst “normālo ēdienu”, kad nāk zobiņi. Tāpat uzreiz gribētu vaicāt – kā tu viņam piedāvā ēdienu? Biezenīti vai gabaliņos? Cik daudz ēd krūti? Vai to ēd arī naktī? Domāju, ka samazinot piena ēdienreizes, mazais, iespējams, vairāk izrādītu interesi par ēdienu, kā arī – varbūt viņam nepatīk, ka piedāvā biezeņus (ja to dari) – pamēģini Bērna vadītu ēšanu! Piedāvā tvaicētus dārzenīšus, tagad vasarā – ogas, augļus! Ļauj ēst pašam ar rociņām! :) Un vēl ieteiktu piedāvāt ēdienu nevis katrā ēdienreizē, bet iesākumā 1 x dienā – kad mazulis ir vislabākajā omā! Lai izdodas!!

Varbūt var palūgt tev idejas, ko darīt kopā ar bērniņu kā viņu izklaidēt šajā vasaras perodā. Bērniņš ir 3gadus vecs. Un kā pavadīt lieliski brīvdienas visai ğimenei kur doties? Varbūt zini labas vietas kur doties ekskursijā ar galīgi maziem bērniņiem un ar pieaugušajiem?

Šis nebūs īstais jautājums man :). Neesam aktīvi pa Latviju braucēji. Kad mums ir atvaļinājums un laiks kopā – parasti dodamies ceļojumos. Droši vien var doties uz to pašu zoo, Briežu dārzu, Kalvenes zoo, jauno Avārijas Brigādi, Cinevillu u.c.

Sveika Laura, bija raksts par zobu pastu izvēli bērniem, bet varbūt vari pastāstīt un ieteikt kādu zobu pastu, tā teikt ” veselīgāk”, izvēlēties un lietot pieaugušajiem, kura gan balina zobiņus, gan uztur tos veselīgus?

Sveika! Es varu ieteikt Biorepair balinošo zobu pastu!

Kā jums ģimenē tiek plānots laiks? Ko jūs darāt savā laikā kopā ar vīru un ko kopā ar katru bērniņu? Pastāstīt par to kā aizrit jūsu ikdiena šajā periodā?

Mūsu ikdiena paskrien vēja spārniem! Nekā īpaši neplānojam, ko ar katru bērnu kopā darīt. No rīta pieceļamies un tad jau ļaujamies plūsmai ;) Mums topā ir pilnīgi parastas aktivitātes – došanās uz bērnu laukumiņu, ciemos u.tml.

Ko jūs darāt ar lietām, drēbēm kas mazajiem vairs nav nepieciešamas, un no kā viņi ir izauguši?

Daļu ziedojam, daļu paturam (ja nu vēl noder), daļu atdodam draugiem / paziņām!

Sveiki. Kur jūs pērkat zemenes un ķiršus?

Vidzemes tirgū, svaigi.lv, un reizām ar piegādi uz mājām caur kaimiņiem.

1 komentārs

  1. Avatar

    Attieciba uz 1.jautajumu es varu dalities pieredze. Meita ari loti slikti eda,jo parsvara partika no kruts. Kad sakam visu to prieku samazinat,tad ari pamazam saka est. Bet tada liela edaja bija tikai uz 2 gadiem.

    Atbildēt

Komentē