Saules krēmi mazākajiem

Saules krēmi mazākajiem

Kādu sauļošanās krēmu bērnam izvēlēties? Šis jautājums vasaras sākumā ir aktuāls ne vienam vien vecākam. Lai nu cik mums tās saulainās dienas būtu, saules aizsargkrēma nepieciešamību bērniem, šķiet, apšauba vien retais (parasti – kokosriekstu eļļas fani :). Vecāki meklē balansu starp dabīgu saules krēma sastāvu un efektīvu aizsardzību. Pastāv divu veidu sauļošanās krēmi – dabīgi un sintētiski.

Dabīgākajos saules  aizsargkrēmos, kā aktīvā viela tiek izmantoti minerāli – titāna un / vai cinka oksīds. Tie atstaro saules starus, nevis absorbē tos, tādējādi nodrošinot pilnīgu aizsardzību. Krēmi, kuru sastāvā ir minerālu oksīdi, piemēroti cilvēkiem ar alerģisku un jūtīgu ādu, maziem bērniem.(1)

Savukārt sintētiskajos, kā aktīvās vielas var tikt izmantotas : avobenzons, oktisalāts, oksibenzons, 4-aminobenzoskābe, avobenzons, homosalāts, oktinoksāts u.c. (No kurām par īpaši alerģiskām tiek uzskatīts oksibenzons, homosalāts un oktinoksāts). Šīs vielas absorbē UV starojumu, un neļauj tam iekļūt ādā.

Dabīgie saules krēmi parasti atvaira gan UVA, gan UVB starojumu, bet sintētiskie – vai nu vienu, vai otru. Tomēr pieejami arī saules krēmi, kuros kombinētas gan dabīgas, gan sintētiskas vielas.

Pirms ķeros pie dažu saules krēmu apskata, uzsvēršu, ka ar saules aizsargkrēma iegādi vien nepietiek. Ir jāpievērš uzmanība : 

 • norādēm uz krēma iepakojuma;
 • cik un kādos daudzumos krēms jālieto;
 • cik  minūtes pirms došanās saulē jāuzklāj krēms (parasti 15 – 20 minūtes) ;
 • kādos gadījumos krēms jāuzklāj atkārtoti (iespējams, tas jādara pēc peldes, pastiprinātas svīšanas, slaucīšanās dvielī u.c.)

Jāņem vērā, ka saules aizsargkrēmi negarantē 100% aizsardzību no saules, tādēļ ieteicams : 

 • neuzturēties ilgstoši tiešos saules staros (meklē ēnu, lieto saulessargu);
 • izvairīties no uzturēšanās saulē no plkst. 10:00/11:00 – 15:00/16:00;
 • vilkt saules cepuri un saulesbrilles (maziem bērniņiem gan ar brillēm ir kā ir);
 • neļaut bērnam ilgstoši dzīvoties pa sauli bez apģērba.

Lietojot saules aizsargkrēmu bērnam :

 • lieto krēmu ar 30 – 50 SPF aizsardzību. SPF 30 aizsargā no 97% UVB staru, bet SPF 50 – 98%. Eiropā ir aizliegti saules krēmu ar SPF, kas augstāks par 50, jo tos lietojot pastāv dažādi riski. ;
 • saules krēmus ieteicams lietot no 6 mēnešu vecuma. Mazākiem bērniem vispār nevajadzētu ilgstoši uzturēties tiešos saules staros;
 • vispirms izmēģini nelielu daudzumu saules krēma, lai pārbaudītu, vai bērnam nav alerģiska reakcija;
 • uzmanīgi lieto izsmidzināmos saules krēmus. Nesmidzini tos bērnam uz sejas, jo pastāv risks, ka tas iekļūs acīs un mutē;
 • ieteicams izvairīties no oksibenzona krēma sastāvā (tas ietekmē hormonu darbību);
 • ieteicams izvairīties no krēmiem, kas satur nano daļiņas, jo to ietekme uz veselību šobrīd nav pietiekami izpētīta. Nano daļiņas parasti izmanto, lai krēma sastāvā esošo titāna dioksīdu sadalītu sīkākās daļiņās, un krēms nepadarītu ādu baltu;
 • izvēlies tādu, kas aizsargā gan pret UVB, gan UVA stariem;
 • dod priekšroku krēmiem, kura sastāvā ir metālu oksīdi (tātad dabīgiem, minerāliem saules krēmiem).

Vērtīgu rakstu par šo tēmu vari atrast arī manas “kolēģes” Līgas blogā happywhispers.lv Iesaku izlasīt Līgas rakstu “Viss, kas jāzina par ādas aizsardzību no saules”.

Nu lūk, krēmi, kurus mums ir sanācis izmēģināt.

Pharmaceris ādas aizsardzībai pret sauli SPF 50 +
Pieejams : Euroaptieka
Cena / tilpums : 16,19 EUR / 125 ml
Ieteicamais vecums : no 6 mēnešiem
Sastāvs : krēms satur fotostabilus UVA un UVB filtrus, kas atstaro un absorbē saules starus. Saules krēms ir bagātināts ar pasifloras ziedu eļļu, kas novērš kairinājumu un dažād ārējo faktoru ietekmi. Krēms satur arī folskābi, kas nodrošina papildus šūnu aizsardzību. Savukārt laminārijas eļļas ekstrakts mitrina ādu. Sastāvā nav parabēnu, sintētisku smaržvielu vai krāsvielu. Hipoalerģisks.
Mūsu komentārs : viegls, vidēji biezs krēms. Ātri iesūcas ādā neatstājot smērējumus. Viegls, ne specifisks aromāts.

 

 

 

lovea kids krēms ar 50 +
Pieejams : veikalos “Biotēka” un bio.lv
Cena / tilpums : 16,20 EUR / 125 ml
Ieteicamais vecums : piemērots no dzimšanas, bet ieteicams no 3 gadiem
Sastāvs : šī krēma sastāvā ir dabīgs aizsargfiltrs – titāna dioksīkds, kas sargā gan no UVA, gan UVB stariem. Krēmam ir Ecoert sertifikāts. Lovea sauļošanās krēmu pamatā ir kokosriekstu eļļas un Moni ziedu uzlējums. Monoi eļļa mitrina ādu un tā ir bagāta ar nepiesātinātajām taukskābēm, A,B,C,D, E vitamīniem. Krēms nesatur parabēnus, nano daļiņas, mākslīgas krāsvielas un smaržvielas.
Mūsu komentārs : lai arī krēms ir izsmidzināms, to nevajadzētu smidināt uzreiz virsū bērnam.Man pašai tas iekļuva acīs, kad smidzināju uz rokas. Vispirms ieteiktu iesmidzināt sev plaukstā, un tikai pēc tam krēmu smērēt uz bērna ādas. Krēms ir pašķidrs, un uzklāšanas brīdī rada baltu kārtiņu, kas neiesūcas acumirklī. Laba izvēle alerģiskiem bērniem un bērniem ar jūtīgu ādu, kā arī cilvēkiem, kas labprāt izvēlas pēc iespējas dabīgākus kosmētikas līdzekļus. Intensīvs, bet dabīgs aromāts. Patīkama, viegla konsistence. Šis krēms ir vairāk kā sauļošanās pieniņš – man ļoti patīk, vienīgais mīnuss ir smidzināšana, bet tam piešaujas.

 

 

 

Eucerin KIDS mikropigmentu sauļošanās losjons SPF30
Pieejams : Euroaptieka
Cena / tilpums : 16,69 EUR / 150 ml
Ieteicamais vecums : piemērots arī zīdaiņiem
Sastāvs : mikropigmentu sauļošanās krēms. Piemērots arī bērniem ar jūtīgu ādu Nesatur aromātvielas un ķīmiskus UV filtrus. Bagātināts ar E vitamīnu, kas stiprina ādas dabīgo aizsargspēju un dekspantenols, kas nomierina ādu. Aktīvās vielas – cinka dioksīds un titāna oksīds. Nesatur aromātvielas, ķīmiskus filtrus.
Mūsu  komentārs : vidēji šķidra, patīkama konsistence. Viegli uzklāt. Ātri iesūcas ādā neatstājot smērējumus. Diez gan spēcīgs, medicīnisks aromāts.

 

 

 

 

Bioderma Photoderm Kid SPF 50 +
Pieejams : Apotheka u.c.
Cena / tilpums : apm. 23 EUR / 100 ml
Ieteicamais vecums : no dzimšanas
Sastāvs : aizsargā pret UVA un UVB stariem. Krēms satur ekskluzīvu šūnu Cellular Bioprotection® kompleksu, kas sauļošanās laikā stiprina ādas dabīgās aizsargspējas un novērš šūnu bojājumus. 
Mūsu komentārs : krēms ir gaiši zilā krāsā, un ir labi redzams uzklāšanas procesa laikā. Iesūcas pakāpeniski. Vidēji šķidra konsistence. Patīkami un viegli uzklāt. Skaidri redzams, kur krēms ir uzklāts, un kur to nepieciešams uzklāt vēl. Šis ir pirmais saules krēms, ko savulaik iegādājos Evertam, tomēr atkārtoti to neesmu darījusi, jo pēc krēma lietošanas parādījās izsitumi.

 

 

 

Attitude 100% minerālais saules krēms SPF 30
Pieejams :  windeln.de (reizēm arī “Biotēkās”)
Cena : ap 20 EUR / 75 g
Ieteicamais vecums : no 6 mēnešiem (bet piemērots arī mazākiem konsultējoties ar pediatru)
Sastāvs : dabīgs saules krēms, kurā, kā aktīvā viela tiek izmantots cinka oksīds. Hipoalerģisks. Aizsargā gan no UVA un UVB stariem.
Mūsu komentārs : pēc konsistences ļoti biezs, trekns un ādu barojošs krēms. Man tomēr šķiet pagrūti uzklājams un ķēpīgs, ja salīdzina ar šķidrākas konsistences krēmiem. Tomēr aromāts un izskats atstāj iespaidu, ka ir dabīgākais no krēmiem, ilgi iesūcas ādā.

 

 

 

 

 

La Roche Posay Anthelios Lait bebe SPF 50 +
Pieejams : Apotheka u.c. interneta aptiekās
Cena :
16,70 EUR / 100 ml
Ieteicamais vecums : no 6 mēnešiem
Sastāvs : aizsargā no UVB un UVA stariem. Aizsardzība stiprāka, kā Eiropas rekomendācijās pateicoties patentētajai fotostabilai filtru sistēmai. Bagātināts ar šī sviestu, kas mitrina un nomierina ādu, vienlaikus uzlabojot tās aizsargspējas.
Mūsu komentārs : viegli uzklājams, vidējas konsistences krēms. Lai gan tiek saukts par pieniņu, nav tik šķidrs. Viegli iespiežams plaukstā. Ātri iesūcas ādā, neatstājot “ķēpīguma” sajūtu. Vidēji intensīvs, patīkams aromāts. Efektīvs.

 

 

 

 

 

Lai kādu saules krēmu tu izvēlētos, visticamāk, tas būs labāks, kā nekāds ;). Padalies, kādu saules aizsargkrēmu bērnam lieto? Vai ir kāds zīmols, kam uzticies vairāk?

JA TEV INTERESĒ VĒL, PALASI :

 1. http://www.bbfactory.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=483:saules-aizsargfaktors-kosmetika-un-drosa-saulosanas&catid=94:par-kosmetikas-izejvielam&Itemid=506
 2. www.slate.com/articles/double_x/the_kids/2013/06/
 3. http://www.skincancer.org/skin-cancer-information/ask-the-experts/does-a-higher-spf-sunscreen-always-protect-your-skin-better
 4. http://www.happywhispers.lv/lv/adas-aizsardziba-no-saules/
 5. https://pampelmuze.wordpress.com/2014/07/16/saules-krema-enas-puses/

 

 

 

 

 

12 komentāri

 1. Avatar

  Paldies par rakstu! Tieši laikā – meklēju labu saules aizsargkremu bērniņam.

  Atbildēt
 2. Avatar

  Paldies par aktuālo tēmu!! Divas dienas lauzīju galvu, kurus krēmus lai pērku šogad. Esmu mēģinājusi gan Bioderma, gan Avene, labi krēmi, bet tomēr atkātoti tos pašus nevēlējos pirkt. Šogad nosliecos par labu šiem krēmiem: https://www.cocooncenter.co.uk/bioderma-photoderm-beach-kit-kid-sun-foam-spf-50-150ml/31494.html gandrīz 4gadniecei un https://www.cocooncenter.co.uk/biotherm-waterlover-sun-milk-spf-50-200ml/30825.html 9gadniekam.
  Vēl gribu pamēģināt La Roche Posay ,https://www.cocooncenter.co.uk/la-roche-posay-anthelios-dermo-pediatrics-children-spray-spf-50-200ml-uv-patch-free/30874.html, bet to tad laikam nākamgad :)

  Atbildēt
 3. Avatar

  Iegādājos eucerin 50 – drēbes pēc tam ir ārā metamas, ar neizmazgājamiem oranžiem pleķiem!

  Atbildēt
  • Avatar

   Mhm, ar Nivea Kids tas pats – neizmazgājami oranži pleķi, ja krēms trāpās uz apģērba. Vai ir pieredze ar kādu, kas nebojā apģērbu?

   Atbildēt
   • Laura

    Man nav gadījies novērot apģērbu bojāšanu :o
    Atradu info, ka apģērbu var bojāt ķīmiskie krēmi, kuru sastāvā ir AVOBENZONS, ja tas saskaras ar ūdeni!

    Atbildēt
 4. Avatar

  Alba botanica (hawaiian)spf 45

  Atbildēt
 5. Avatar

  Ļoti labs raksts! Manuprāt, vēl svarīgi ir pievērst uzmanību arī UVA staru ciparam, kuru daži zīmoli nemaz neraksta, jo tas ir tik niecīgs, turklāt ES standarti to neprasa, bet tieši UVA stari ir galvenie atbildīgie par ādas šūnu bojājumiem…

  Atbildēt
  • Laura

   Jā – pētot krēmus arī to ievēroju..

   Atbildēt
 6. Avatar

  Speciālos krēmus jau 3 gadus nelietojam. Iesmērēju meitas ar kokosa eļļu,tā labi mitrina ādu un saules starus aiztur tā,ka tie iedarbojas vienmērìgāk. Var smērēt arī sarkanās eļļas,kas ļoti labi der jutīgākai ādai,piemēram smiltsērkšķu.

  Atbildēt
 7. Avatar

  Ļoti cerēju, ka būs atsauksme par Babe firmas saules aizsargkrēmiem. Varbūt kāda cita mamma ir mēģinājusi mazajiem?

  Atbildēt
 8. Avatar

  Mums ir TÖPFEL no dabīgajiem minerāļiem aizsargkrēms piemērots bērniem zem 3 gadu vecuma ar ECOCERT biokosmetik sertifikātu ;) Patīkams lietošanā un ērts iepakojums ar dozatoru un var lidojumos rokas bagāžā likt ;)
  Veselīgu saules baudīšanu visiem!

  Atbildēt
 9. Avatar

  Gribēju tikai uzrakstīt divas lietas no savas pieredzes. Pirmā, ļoti forši ir tērpi un arī cepures ar UV filtru (piemēram, Lindex, Pop, Reima tādus piedāvā). Otrs, saules krēmiem ir termiņš, kurā tie jāizlieto pēc atvēršanas, līdz ar to neatmaksājas pirkt lielus iepakojumus (ja vien nav liela ģimene).
  Jā, un noteikti ir vērts lasīt līdz sastāvu, arī aptiekas produktiem. Starp citu, vienu no favorītkrēmiem esmu pirkusi pirkumiņā.

  Atbildēt

Trackbacks/Pingbacks

 1. Viss, kas jāzina par ādas aizsardzību no saules | HAPPY WHISPERS - […] par aizsardzību no saules kaitīgās ietekmes jāparūpējas jau no bērna kājas. (Lauras blogā Viens + Viens var izlasīt par…

Komentē