I love Playtime jeb mans pirmais komandējums

I love Playtime jeb mans pirmais komandējums

Reizi pa reizei mans vīrs dodas komandējumos. Kad tas notiek, mani pārņem balta skaudība, jo arī vēlos paceļot – pat, ja tas ir darba dēļ. Tad nu metu kaunu pie malas, un aizsūtiju sevi komandējumā – uz Parīzi! Par komandējumu to saucu tādēļ, ka, pirmkārt, uz Parīzi devos profesionālos nolūkos – lepni saņēmu savu pirmo aproci ar uzrakstu “blog”, un devos uz izstādi “Playtime Paris”.

Playtime Parīzē notika jau 22. reizi. Šogad tajā piedalījās vairāk kā 520 dažādi zīmoli, atrādot savas jaunākās (rudens / vasara 2018) kolekcijas – tātad, skats tuvākajā nākotnē. Lielākā daļa izstādes dalībnieku bija dažādi bērnu apģērbu un apavu zīmoli, kā arī apģērbi / aksesuāri grūtniecēm, tomēr netrūka arī dažādu dizaina lietu bērnistabām, piederumi bērnu ēdināšanai, un bija pat saldumu stends!

Aptuveni zināju, uz kurieni dodos, tomēr pagāja laiks, kamēr sapratu, kā man pašai te uzvesties, jo pasākumā galvenokārt notiek sadarbība starp apģērbu dizaineriem un izplatītājiem – dažādu veikalu īpašniekiem. Viens ar otru apsveicinās, aptausta jaunākās kolekcijas, kaut ko rezervē savam veikaliņam un tamlīdzīgi. Man tā bija pavisam jauna pieredze – tāda maza ielūkošanās citā pasaulē. Iespēja pabūt starp talanīgiem cilvēkiem, iepazīties ar vairāku zināmu zīmolu pārstāvjiem. Tā teikt, redzēt, kādi cilvēki aiz tā visa stāv. Nemelošu – par lielāko daļu zīmolu dzirdēju pirmoreiz, jo ikdienā tik ļoti nesekoju līdzi bērnu modei, un lielākā daļa izstādē apskatāmo zīmolu nav nopērkami Latvijā (bet internetā gan). Daži gan bija zināmi, un ar tiem arī labprāt parunājos. Mans mērķis bija atrast jaunus sadarbības partnerus, kā arī kopumā apskatīties, kā notiek viena no lielākajām bērnu lietu un apģērbu izstādēm. Katrā ziņā bija ļoti interesanti apmeklēt šādu izstādi, un palūkoties plašāk. Paskatīties, kāda rosība notiek bērnu modes pasaulē.

Simtiem mazu stendiņu, pie katra apstātes, lēnām pētīt un parunāties būtu neiespējami, un arī nevajadzīgi. Mani visvarāk uzrunāja tie stendi, kuros redzēju – ir draudzīgi cilvēki, ir ģimenes ar bērniem, un, protams, apstājos arī pie tiem, kas bija pacentušies ar vizuālo stenda noformējumu. Zīmoli, kas piedalījās, bija ļoti dažādi. Tostarp zīmoli, kuru kolekcijām arī ikdienā labprāt uzmetu aci, piemēram,  Bobo Choses un Mini Rodini, Salt – Water Sandals un bisgaard, gan mazi franču, dāņu, poļu utt.  zīmoli, par kuriem man bija pirmā dzirdēšana. Kolekcijas – gan krāšņas un raibas, gan pilnīgs minimālisms. Daži drosmīgi zīmoli, kuriem, piemēram, visa kolekcija bērniem ir tikai melna, no kuriem daudzus elementus rotā miroņgalvas (japāņiem patika). Bet tur pat blakus – apģērbi, kur apvienotas teju visas varavīksnes krāsas, audumi un tekstūras. Tomēr pāri visam ir viens galvenais trends – ekoloģisks un ilgtspējīgs apģērbs. Dabīgi  materiāli, preces no otrreiz pārstrādātiem materiāliem.

Man jo īpaši patika dažādu dizaina mājlietu un trauku stendi. Lietas, no kurām bērni izaug lēnāk, kā no apģērba vai apaviem. Šķiet, Dānijas un Nīderlandes ražotāji šajā jomā izcēlās. Arī šeit, tāpat, kā apģērbu un apavu “frontē”, liela uzmanība tiek pievērsta ekoloģiskiem un ilgtspējīgiem materiāliem. Plastmasa ir pagātne! Eko bambuss un silikons – tagadne. 

Izstādē piedalījās arī dalībnieki no Latvijas : Hebe, Paade Mode, Leny Tomy Factory, kā arī Bogema Maternity. Lūk, mazs ieskats mūsējo bērnu apģērbu pavasara / vasaras 2018 kolekcijās, kas pircējiem būs pieejamas nākamgad.

HEBE

HEBE apģērbus arī 2018. gadā turpinās rotāt dzīvnieku tēli. Pavasara / vasaras 2018. gada kolekcijā parādīsies vairāki līdz šim HEBE klāstā nebijuši apģērbi – unisex jaciņas, īsie vasaras romperīši, kā arī mazuļu sedziņas. Ērti un vasarīgi. Kolekcijā vairāki apģērbi būs no karaliskā vasaras lina  – kleitas meitenēm, kā arī šorti un krekli zēniem.

PAADE MODE

Kolekcija “Super Bloom” smeļas iedvesmu pavasara un vasaras ziedu krāsās, kontrastos  un maigumā. Paade Mode iedvesmo daba, kas, veidojot modeļus, krāsas un formas, ir visīstākais burvis.

Paade Mode turpina saglabāt klasiskas un tradicionālas formas, sajaucot tās ar drosmīgām un izaicinošām apdrukām, krāsu un audumu tekstūrām. Mūsdienīgi un ekskluzīvi apģērbi ar kontrastējošām detaļām. Kolekcijā mijas romantisms ar šķautnainu modernismu, klasiskas tendences apvienojumā ar mūsdienīgām formām un detaļām. Apģērbos satiekas dažādi audumi un adījumi. Arī šajā kolekcijā Paade Mode turpina sadarbību ar mākslinieci Brigitu Strodu, piedāvājot izsmalcinātus kroņus.

 

LENY TOMY FACTORY

Jaunā Leny Tomy Factory pavasara / vasaras 2018 kolekcijā “Aquamarine” mijas boho šiks ar  jautru greznību. Kolekcija ir kā dārgums, kas iepazīstina ar garšīgu, priecīgu un laimīgu vasaras sajūtu pasauli Franču Rivjeras piekrastē. “Aquamarine” iekļautas dažādas krāsu nianses – tirkīza, maigie pasteļtoņi, un arī spilgtāki un svaigi toņi. Uz apģērbiem parādās vasarīgas apdrukas – arbūzi, daudzkrāsainas svītras, ziedi. Kolekcijā atradīsi arī zīda un mežģīņu kleitas meitenēm, klasiskus kostīmus zēniem. Leny Tomy Factory ļoti rūpīgi izvēlas audumu, no kuriem apģērbu darināt.

 

Un te daži ārvalstu zīmoli no izstādes, kuri piesaistīja manu uzmanību. Daži bija jau zināmi, dažus ieraudzīju pirmoreiz. Ir gan ļoti grūti apstāties tikai pie šiem… bet nu – laba daudz nevajag. Ja interesē vairāk, ielūkojies : https://www.iloveplaytime.com/. Foto zemāk minētajiem zīmoliem ir no aktuālajām kolekcijām (ne no 2018 gada kolekcijas, kuras bija redzamas izstādē).

DESIGN LETTERS

https://designletters.dk

HAGELENS

https://www.hagelens.com

EEF LILLEMOR

http://shop.eeflillemor.nl

 

LITTLE HOTDOG WATSON

http://www.little-indians.nl/en/

  

 

GOSOAKY WATERPROOF

https://www.gosoaky.com

WOLF & RITA

wolfandrita.com

EASY PEASY

https://www.easypeasy.fr/fr/

RASPBERRY PLUM

https://www.raspberryplum.com

WAY TO PLAY

https://www.waytoplay.toys

PLAY & GO

http://www.playandgo.eu

ENGEL

http://www.engelpunt.com/en/

LITTLE CREATIVE FACTORY

http://www.littlecreativefactory.com

YELLOW PELOTA

http://www.yellowpelota.com

BETTA

https://www.betta.co.jp

LITTLE INDIANS

http://www.little-indians.nl/en/

 

 

4 komentāri

 1. Avatar

  Apsveicu ar komandējumu! :) ticu, ka bija burvīgi izrauties kaut uz neilgu mirkli, atslābt, ieelpot..
  cik ilgi biji prom un kā tētis tika galā ar puikām?

  Atbildēt
  • Laura

   Biju 3 pilnas dienas. Tētis tika labi galā, viņam bija noorganizēta liela palīgu komanda :D

   Atbildēt
 2. Avatar

  Visām mammām patīk ģērbt bērnus, un ja vēl tik smuki, super 👍🏻
  Tu kaut kur minēji, ka apvienoji komandējumu ar krūtsbarošanas beigām, vai norāvi tā uzreiz, vai gāji uz to pakāpeniski? Būtu forši palasīt tavu pieredzi 🤔

  Atbildēt
  • Laura

   To rakstu tieši gatavoju šobrīd :)

   Atbildēt

Komentē