Mūsu ikdiena jeb režīms

Mūsu ikdiena jeb režīms

Reizēm šķiet, ka mūsu ikdiena paiet tādā vienā haosā un skriešanā. Bet tad, kad man palūdz to visu uzlikt uz papīra (blogā gan būs pareizāk teikts), izrādās, ka patiesībā tā ir ļoti strukturēta. Ir gan liela atšķirība starp to, kā mēs dzīvojam vasarā, un kā – ziemā. Režīma ieraksts noteikti vairāk piestāvētu vasarai, ne ziemai, bet, tā kā vairākkārt saņemu par to jautājumus, izlēmu uzrakstīt jau tagad. Mūsu režīmu ļoti ietekmē Toma darba ritms, kas ir diez gan sezonāls. Tāpat režīmu ietekmē gaisma  – tās gulēšanas stundas vasarā mēdz mazliet pabīdīties uz nedaudz vēlāku laiku. (Jā, es zinu, kas ir tumšās žalūzijas un aizkari, bet tomēr).

VASARA 

Šobrīd ar abiem mazajiem mums izveidojies it kā mierīgs, bet tajā pat laikā aktīvs dienas ritms. Vasara ir citādāka ar to, ka ne vienmēr lielais brālis dodas uz bērnudārzu. Mūsu dārziņam (privātajam) nav nekādu brīvo mēnešu, kad tas būtu slēgts pavisam, bet bērnam brīvdienas dodam tāpat. Neesam izvēlējušies pilnīgi visu vasaru dot brīvu, (jo tā es sev labprātīgi parakstītu nervu sabrukumu), tomēr katru vasaras mēnesi viņam no dārziņa dodam brīvas 1 – 2 nedēļas. Skatāmies pēc aktivitātēm, kādas mums ieplānotas, kā arī pēc noskaņojuma. Vispār jau tāpat ir ikdienā, bet vasarā tās nodarbes, aktivitātes un mazie izbraucieni ārpus mājas ir daudz biežāki un spontānāki.  Tāpat Tomam pāris nedēļas vasarā ir atvaļinājums, kas mazliet maina mūsu režīmu – varam beidzot atslābt, un neuztraukties par viņa agro celšanos ikdienā (4:30), bet, tajā pat laikā – tas mijas ar vasaras festivāliem un ilgāku prombūtni nedēļas nogalēs. Darba dienās man ir lielāks palīgs, jo viņš neaizmieg pirms vai vienlaikus ar bērniem, bet nedēļas nogalē par bērniem lielākoties rūpes jāuzņemas man.

DIENAS RITMS 

Vasarā (vienalga  – ir dārziņš vai nav) zēniem ļaujam pagulēt kādu stundiņu ilgāk, kā ziemā, t.i., speciāli viņus nemodinam (apmēram jau tāpat zinām, kad mazie celsies).

Diendusu mūsu mājās guļ tikai Edvīns, Everts diendusu guļ tikai bērnudārzā.  Viņam ir atpūtas brīdis pēcpusdienā, kamēr mazais brālis guļ, bet vispār viņš mums ir kļuvis par izturīgu negulētāju, pat mašīnās reti aizmieg. Pirms gada viņa dienu bez diendusas iedomāties nevarēju, tagad ir otrādāk. Bet, iespējams, tas tiešām ir tikai vasaras efekts. Bet vispār paradoksāli – svaigs gaiss un aktīvas spēles vasarā ir daudz vairāk, kā ziemā, bet arī enerģija šķiet pavairojusies x 2.

Kad Edvīns pamodies, un brāļi paēduši pusdienas, parasti atkal dodamies ārā. Spēlējamies vai nu vienkārši pagalmā pie mājas, vai dodamies uz ezeru, ciemos, vai kur citur. Ļaujam mazajiem kārtīgi izskraidīties pirms vakara cēliena.

Svēta lieta ir vakariņas, kad visi kopā apsēžamies pie lielā galda un paēdam. Tas ir galvenais mūsu vakara rituāls. Pēc tam seko vanna Edvīnam  (parasti viņš ir tik nocūkājies, ka jādodas vannā uzreiz pēc ēšanas), mierīgas spēles Evertam. Tad ir grāmatu lasīšana ar Edvīnu, pēc kuras mazais dodas gulēt. Kamēr mazais brālis dodas gulēt, Evertam tikmēr tiek atļauta multene. Kad brālis čuc un multene beigusies, gulētiešanas rituālus uzsāk Everts.

Gulētiešanas rituāls abiem ir vienāds un nav nekas unikāls – tualete, mazgāšanās, pidžamma, zobu tīrīšana, grāmatu lasīšana. Everts pirms miega vienmēr padzeras ūdeni un pienu, tādēļ tas vienmēr stāv pie gultiņas, lai nav lieka skraidīšana un iemesls kaut ko prasīt, lai novilcinātu gulētiešanu. Pēc 3 grāmatu izlasīšanas jādodas čučēt. Mazākajam arī nu jau tiek lasītas grāmatas, viņš tās pēta ar tiešām lielu interesi. Pēc tam viņš kārtīgi izrotē pa lielo un savu gultu, pamazām sagurst, norimst, un iemieg. Ir tikai viena atšķirība, kā notiek gulētiešanas process, ja mājās esmu viena – lai Everts netraucētu mazajam iemigt, viņam tiek atļauts paskatīties multeni. Man ir svarīgi dozēt ekrānu laiku, bet, ja sagadījies, ka mazais iemieg ilgāk, tad arī multene tiek ilgāku laiku (kas man nepatīk). Ja tētis ir mājās, tad, protams, viss šis vakara process ir vieglāks. Tad Edvīnu lieku gulēt es, bet Evertu – Toms. Reizēm abi kopā pasēžam pie Everta gultiņas, kopā lasām un parunājamies par dzīvi. Man ļoti patīk tādi vakari!  Katrā ziņā gulētiešana un pati gulēšana mūsu mājās ir mierīga un diez gan paredzama. Protams, ja ir kāda dzimšanas diena, vai ciemiņi, bērniem atļauts būt nomodā ilgāks – ja vien pašiem ir spēks. Vasaras dienas rutīnā (zemāk) redzams, ka mūsu mazie neiet gulēt ļoti agri – esam to mēģinājuši mainīt, esam sākuši Everta gulētiešanas rituālu jau 19 – 20 vakarā, arī nedēļu no vietas, bet tas parasti beidzas ar 2 h mīcīšanos pa gultu bez rezultāta (un ar uzvilktiem nerviem mums). Tādēļ gaidām, kad mazie ir tiešām saguruši (nejaukt ar pārguruši), un tad arī viss gulētiešanas process ir ātrāks un patīkamāks.

ZIEMA (RUDENS, PAVASARIS)

Ziemā ir viss tas pats, vienīgi gulētiešanas process sākas kādu stundu ātrāk – nostrādā agrās tumsas faktors. Agrāka gulētiešana, bet grūtāka pamošanās no rīta (lai gan gulēts ir ilgāk!). Var jau būt, ka nākamziem būs citādāk – redzēsim. Tāpat ziemā Everts dārziņu apmeklē regulārāk, savukārt Tomam nav atvaļinājumu. Viņš biežāk ir mājās nedēļas nogalēs, bet mazāk – darba dienu vakaros. Esam siltuma mīļi, un ziemas dienās divreiz ārā rotaļāties parasti nedodamies, bet nu tas ir ļoti atkarīgs no laikapstākļiem un darāmajiem darbiem. Mazās pastaigā gan sanāk iet tāpat, jo brālis uz dārziņu gan jāaizved, gan no tā jāatved.

IESKATS VASARAS DIENĀ : 

8:30 Edvīns pamostas
9:00 Edvīnam brokastu putra (nē, viņš nespēj sagaidīt, kad brokastos brālis, viņam vajag ēst UZREIZ!)
9:30 Everts pamostas
10:00 Everts brokasto (un Edvīns parasti kaut ko nočiepj)
11:00 Dodamies ārā (parasti uz kādu spēļu laukumu)
12:30 Puiši apēd kādu līdzi paņemto uzkodu (augļus, sieru, plācenīšus)
13:00 – 15: 30 pēc pastaigas ārā Edvīns guļ, Evertam mājās mierīgas spēles (diendusu neguļ).
15:30 pusdienas puišiem (bieži tā ir kāda zupa)
16:00 dodamies ārā (mājas pagalmā vai uz ezeru)
17:30 dodamies mājās
18:30 vakariņas
19:00 mierīgas spēles mājās
20:00 Edvīnam vanna
20:00 Evertam multene
20:30 – 21:00 Edvīna gulētiešanas rituāls
21:30 – 22:30 Everta gulētiešanas rituāls

Pie reizes atbildēšu uz jautājumu, ko man bieži iesūta bloga lasītājas – lai padalos, kā ikdienā atrodu laiku sev, un kā pavadām laiku divatā ar Tomu. Nu es teiktu tā – tāda laika īsti nav, vienīgi, kad Everts ir dārziņā, un mazais čuč. Tas laiks gan parasti tiek veltīts mājas un bloga darbiem (loģiski). Protams, ja ļoti nepieciešams, sarunājam mazajiem auklīti.

P.S. Par Edvīna ēšanas režīmu pastāstīšu atsevišķā ierakstā.

 

9 komentāri

 1. Avatar

  Mums kaut ka lidzigi.

  Atbildēt
 2. Avatar

  Paldies par detalizēto dienas plānu! Pa kuru laiku Tu atrodi laiku vakariņu pagatavošanai? :) Un cikos paši ar Tomu liekaties uz auss?

  Atbildēt
  • Laura

   Vakariņas top super ātri – kad atnākam mājās no otras ārā iešanas :D Nu vasarā ap pusnakti sanāk :)

   Atbildēt
 3. Avatar

  Paldies par padalīšanos! Mums kādus pāris mēnēšus vecāka jaunkundze par Edvīnu un diez gan līdzīgs dienas ritms, ja ir ‘mājas diena’. Man gan mazā burtiski šonedēļ ir sākusi pāriet uz vienu miedziņu pa dienu un es īsti nevaru saprast, dot pusdienas pirms vai pēc miedziņa, jo līdz šim uzkoda mums bija pēcpusdienā. Forši, ka Edvīnam tāds ilgs dienas miegs, mana dāma guļ aptuveni 1h10m, līdz ar ko man tiešām trūkst laika mājas lietām un arī atelpai.

  Atbildēt
  • Laura

   Man liktos loģiski dot pusdienas pirms miega, bet Edvīns parasti aizmieg ratos, kad ejam no bērnu laukumiņa uz mājām līdz ar to lielākas pusdienas sanāk pēc miedziņa. Viņš man vispār tā riktīgi ēd dienas otrajā pusē. Brokastis gan arī ir kārtīgas!

   Atbildēt
 4. Avatar

  Mums ir līdzīgs iemigšanas rituāls. :) Tikai piedevām, kamēr mazo midzinu, ielieku lielāko barošanas krēslā ar kādu vakara uzkodu + multeni, jo ļoti bieži multene tāpat tiek ignorēta, jo māsas midzināšana ir interesantāka, tāpēc krēsliņš labi nodrošina nepārvietošanos. :D Mums pat ir uztaisīta Kates youtube liste ar īsajām, mīļākajām multenēm.

  Atbildēt
 5. Avatar

  Ļoti interesē, kas “slēpjas” zem mierīgajām spēlēm Evertam? Jo man trīsgadnieks šovasar arī ir diendusas negulētājs, lai arī ir manām sagurums. Ik pa reizei izdodas ievilināt uz atpūtu lasot grāmatas, bet ja ļauj spēlētiet, tad nekas mierīgs tur nesanāk. Tāpēc noderētu idejām, kādas “mierīgās spēles” :)

  Atbildēt
  • Laura

   Tās spēles es neizdomāju – viņš pats spēlējas ar saviem vilcieniem / mašīnītēm vai tml. jo ir saguris pēc spēlēm ārā… agrāk bija aktuālas puzles, vairs nē.

   Atbildēt
 6. Avatar

  Sveiki! Arī mēs sākam ieviest miega rituālu mūsu trīsgadniekam. Tehniskas dabas jautājums – vai pēc grāmatiņu iasīšanas Ervīnam sagaidāt, kad viņš ir iemidzis un tad ejat prom, vai tomēr esat iemācījuši pašam iemigt un atstājat gultiņā neaizmigušu? :)

  Atbildēt

Komentē