Par bērnistabu

Par bērnistabu

Everts savā istabā tā pa īstam sāka dzīvoties 3,5 gadu vecumā. Istaba viņam bija jau agrāk, arī tajā gulēja, bet tas nebija pastāvīgi – kad piedzima brālis, viņš arī vēlējās gulēt mūsu istabā, ko bez jebkādiem iebildumiem arī atļāvām, vienīgi ar nosacījumu, ka guļ pats savā gultā, nevis mūsējā – tā mēs visi bijām ar mieru. Kad Edvīns vēl nemācēja rāpot, un aizmiga mierīgi savā gultiņā lūkojoties griestos, šis modelis mūs tīri labi apmierināja. Bet tad sākās… Ja atradās ar brāli vienā istabā, no gulēšanas vairs nebija ne miņas. Viens rāpoja, otrs tikmēr lēkāja pa gultu, un nolēmām Evertam atkal piedāvāt atgriezties savā istabā. Viņš piekrita, un bija pat ļoti priecīgs par to. Kad kāds nāca ciemos, tā skrēja rādīt savu istabu un teica, ka tagad guļ te.

Šobrīd sava istaba viņam ir ļoti svarīga vieta, jo īpaši tādēļ, ka tā ir vienīgā telpa, kurai viņš var aizvērt durvis un paspēlēties viens – bez brāļa “asistences”. Jūs jau zināt, kā viengadnieki spēlējas…

Istaba kā jau istaba. Vienīgais nosacījums bija, un joprojām ir – lai bērnam tā patīk, un viņš tajā justos ērti. Evertam bija liela teikšana tajā, ko viņš savā istabā vēlas. Pirms iegādājos dažas detaļas, rādīju viņam un vaicāju, vai tādu istabā vēlas. Tas, ka pats ir dažas lietas izvēlējies, noteikti arī ir liels motivators, lai savā istabā dzīvotos.

Šobrīd nevaru iedomāties, ka abi puiši gulētu vienā istabā. Gulēt vēl jā, bet aiziet gulēt un kopā spēlēties – tas man pagaidām pat sapņos nerādās. Bet gan jau. Kad jutīsim, ka Edvīnam jāguļ citā istabā no mums, tad arī domāsim, kā rīkoties tālāk. Mums nav tik daudz istabu, lai katram būtu sava, bet mums ir viena ļoti liela istaba, kuru noteikti varam sadalīt uz pusēm, varbūt pat uzbūvējot sienu, un, visticamāk, nākotnē tā arī darīsim.

Lūk, ieskats Everta istabā.

GULTA

Ļoti bieži man vaicā, kur iegādāties tādu gultu, un man nākas apbēdināt  – tādu vairs nav iespējams pasūtīt, jo līdzīga tipa līmējamās koka gultiņas ir izkonkurējušas īsta meistara darbu, jo ir lētākas. Līdzīga tipa gultu vari pasūtīt @belovedtreehouse. Mūsējo gatavoja @darbnicaTUNANA, bet kā jau rakstīju – vairs gultas negatavo. Teltis gan!

PLAUKTI

Kas attiecas uz plauktiem, esam ļoti neorģināli. Vecais, labais IKEA! Plauktos glabājas tikai grāmatas… Tās, kas aktuālākas, tās – mākonīšu plauktā no @hippowood.

MANTU KASTES

Ir bērni, kam patīk mantas uzglabāt kastēs, un ir bērni, kuriem tas traucē koncentrēties. Mūsējam tīri labi patīk rakties pa kastēm, bet tādu tomēr nav daudz. Ir viens lielais Kaktumaiss, kurā atrodas lego. Savukārt mantu kastēs no H&M HOME atrodas mašīnītes (vienā), un vilciena sliedes un vilcieniņi (otrā).

LAMPAS

Dēla mīļākie objekti viņa istabā. Pirmkārt, gaismas burtiņš E, kuru viņam biju apsolījusi uz dzimšanas dienu.  Gaismas burtiņš no mūsu pašu PIKU.LV. Gaismas burtiņš darbojas uz baterijām, un Everta istabā deg visu nakti – gaisma nav ļoti spilgta, tā ir ideāla, lai pie tās varētu arī gulēt, ja mazliet vēl bail no tumsas – kā tas ir mūsu dēlam. Viennozīmīgi naktsmiegs ir labāks,kopš pie gultas ir lampiņa. Tad mums ir vēl viena īpaša lampa (arī no PIKU.LV). Lampa – balons, kurai var mainīt krāsas, kā arī tai ir dažādi režīmi, kad gribas paspēlēties, vai pat sarīkot mazu diseni :). Lampa darbojas ar pulti, krāsas var mainīt neizkāpjot no gultas! Iespējams mainīt arī gaismas spilgtumu.

PLAKĀTI

Šobrīd pie sienas gozējas @SUUNDesign zvērabēts.

GULTASVEĻA UN PAKLĀJS

Gultasveļas, protams, ir vairākas, bet šobrīd topā ir Betmena gultasveļa no H&M HOME. Tāpat arī paklājs ar Evertam aktuālo tēmu – zemeslode – ir no H&M HOME.

KOKA PIEMIŅAS LIETAS

Vēl pie sienas mums atrodas koka dēlītis ar “lieliem un maziem noteikumiem no @tobesalted, kā arī koka piemiņas lietas – Everta vārds un dzimšanas dati – pulksteņa laiks, svars, garums. Tādi mums ir abiem puišiem, gatavoja : @levelupadvertisement.Tie pie istabas durvīm – lai visiem skaidrs, kurš te dzīvo! Pats pielika!

 

 

11 komentāri

 1. Avatar

  superīga istaba! tik skaisti viss!

  Atbildēt
 2. Avatar

  Ļoti skaista izstaba! :) Kāds izmērs ir gultiņai?

  Atbildēt
 3. Avatar

  H&M un lakoniskais IKEA ir kā radīti bērnu istabām (nu ne gluži cacīgām pusaudzēm), nekā lieka. Mums arī apgaismojums, paklājs ir IKEA. Savukārt par Kaktumaisu – ideāls risinājums, kad dusmas par bardaku istabā :))) viss tiek samests tieši tajā, un kad uznāk garlaicība, viss tiek gāzts ārā un atrodas “tik foršas aizmirstas lietas” :))

  Atbildēt
 4. Avatar

  Un vēl – tādiem 4-5gadniekam ideāls risinājums alfabēts-plakāts no Bilžu burtiem, gaumīgi pie sienas un praktiski no burtu apguves aspekta :)

  Atbildēt
  • Laura

   Alfabēts forši, mums tāds citā istabā :)

   Atbildēt
 5. Avatar

  Paldies! Uzzināju par tādu foršu lietu kā Piku burtiem! :)

  Atbildēt
 6. Avatar

  Tā balonlampa no Piku ir kāds īpašs pasūtījums? Cik zināms, viņi piedāvā burtiņus un mākonīšus…

  Atbildēt
  • Laura

   Ja interesē, raksti privāti viņiem :). Pavisam Jauns produkts!

   Atbildēt
   • Avatar

    Paldies! :)

    Atbildēt

Komentē