Rotaļu vietas mazākajiem (iekštelpās)

Rotaļu vietas mazākajiem (iekštelpās)

Zinu, cik grūti reizēm ir izdomāt: ko šodien iesākt; kā izklaidēt mazo? Protams, ir labi ļauties arī “garlaicībai”, bet, bieži vien, tieši mums, vecākiem, ir svarīgi pamainīt vidi sev apkārt, nevis atkal “sēdēt mājās”. Es ļoti labi pazīstu to sajūtu, kad šķiet – iedvesma ir tuvu nullei, un mājās četras sienas gluži vai smacē. Bērniem, kas vecāki par 3 gadiem, ir daudz vairāk izvēles iespēju – radošas darbnīcas, teātris, pulciņi, kaut vai  “Līvu akvaparks”. Šajā rakstā centos apkopot vietas, kur var doties arī ar mazākiem bērniem.

BATUTU UN IZKLAIDES CENTRS SKYPARK LATVIJA

Vairāk lasi :
https://viensplusviens.lv/2017/07/skypark-latvija/

CIAO BAMBINO ROTAĻU CENTRS

Viena no jaunākajiem rotaļu centriem Rīgā. Atrodas netālu no Arēnas Rīga, klusajā Nītaures ieliņā. Viss vēl svaigs, nesabojāts – patīkami te atrasties! Centrs nav liels, bet ļoti mājīgs. Vecāki tikmēr blakus pie galdiņiem var padzert kafiju / tēju. Rotaļu centrā ir slidkalniņš ar bumbu baseinu, balonu “būris”, batuts, slidkalniņš ar gaismām, piepūšamais karuselis – astoņkājis u.c. aktivitātes. Ja nu kāds līdzi atnākušais vēlas mierīgāku aktivitāti – var paspēlēties ar kādu lelli, auto, vai pazīmēt. Pirms apmeklējuma iepriekš iesaku uzzvanīt, vai centrā netiek svinēta kāda jubileja, un tas nav slēgts.

Vairāk : http://ciaobambino.lv

BALLĪŠU TELPA “VISS BUMBĀS”

“Viss bumbās” piedāvā telpas svinībās, bet reizi nedēļā rīko arī atvērtās stundas, kad lielajā bumbu baseinā un rotaļu stūrīti var paspēlēties ikviens gribētājs. Te arī būs kur pārtīt mazulīšus, uzsildīt ēdienu, ja tas nepieciešams. Mēs te svinējām Edvīna dzimšanas dienu!

Vairāk info : https://www.facebook.com/vissbumbas/

CITY KIDS ROTAĻU CENTRS

image1-147

image4-8

City Kids ir Baltijā lielākais rotaļu centrs iekštelpās. Rotaļu centrs speciāli veidots tā, lai vienas ģimenes dažāda vecuma bērni varētu nākt spēlēties vienuviet. Te būs ko darīt bērniem no aptuveni viena gada vecuma. 1 – 3 gadus veciem bērniem ir arī atsevišķs laukumiņš ar mantām, pūsli, leļļu māju utt. Spēļu centrā ir vairāki nodalījumi. Te tiešām ir padomāts par dažāda vecuma bērniem – būs ko darīt kā maziem, tā lieliem.
Rotaļu centrs atrodas norobežotā teritorijā, un tur pat blakus var nolikt auto. Atsevišķa māmiņu istaba un telpas svinībām. Uzkodas un dzērienus gan iesakām paņemt līdzi, jo pieejams tikai kafijas automāts un saldējums.
Šobrīd brīvdienās centrs ir diez gan pilns. Sava bērna drošībai iesaku cītīgi arī pašiem sekot līdzi, jo var gadīties, ka kāds lielāks bērns pūslī lec virsū mazākam utt.

Vairāk lasi: http://citykids.lv

ATPŪTAS PARKS “LIELPILSĒTA” GALERIJA “AZUR” TELPĀS

Foto : Kristaps Lapiks

Vasarā paviesojāmies arī šajā rotaļu pilsētiņā. Plaša un daudzveidīga, Evertam ilgi bija ko darīt!

Vairāk lasi : http://lielpilseta.lv

BĒRNU SPĒĻU LAUKUMS “ABAKADABRA” T/C “RIGA PLAZA” TELPĀS

Šajā diemžēl paši neesam bijuši, bet par spēļu laukumu vairāk vari lasīt te : http://www.rigaplaza.lv/veikals/fantasy-park-bernu-spelu-laukums.

LATVIJAS DABAS MUZEJS

IMG_7651

Esmu pārsteigta, cik Dabas muzejs ir draudzīgs pat pašiem mazākajiem bērniem! Uz muzejiem iet kopā ar divgadnieku vienmēr ir nedaudz bailīgi, jo nezini, kam drīkstēs pieskarties, vai viņš kaut no nesaplēsīs. Ierodoties Dabas muzejā atliek atviegloti nopūsties – te ir gan puzlītes, gan dažādas interaktīvas spēles, ko mazais var spēlēt viens, vai kopā ar vecākiem. Aptaustīt drīkst, un tas ir pat vēlams (ar ļoti retiem izņēmumiem, kur tas ir atsevišķi norādīts).

Muzejs ir ļoti plašs, un tam ir veseli 6. stāvi. Divgadniekam noteikti nav vajadzīgs obligāti apmeklēt visus stāvus. Šķiet, ka Evertam visvairāk patika tieši stāvs, kurā atradās dzīvnieku izbāzeņi. Lielu uzmanību piesaistīja arī pirmā ekspozīcija, kurā ir paši senākie dzīvnieki – dinozaurs, kas kustina muti, milzu zivis utt.

Vairāk lasi : http://www.dabasmuzejs.gov.lv

LATVIJAS DZELZCEĻA VĒSTURES MUZEJS

Everts ar tēti atklāja vēl vienu divgadniekiem draudzīgu vietu – Dzelzceļa muzeju! Ja bērnam, tāpat kā Evertam, vilcieni izraisa milzu sajūsmu, tad šī ir īstā vieta uz kurieni doties kādā no vēsajām dienām. Muzeja ekspozīcija ir izvietota gan iekštelpās, gan ārā. Mazais pats var izprintēt biļeti, noklausīties, kā pienāk vilciens, iekāpt lokomotīvē utt.

Adrese : Uzvaras Bulvāris 2A, Rīga
http://www.railwaymuseum.lv/lv
Facebook: Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs

RĪGAS MOTORMUZEJS

Motormuzejs ir super vieta, vienīgi to tomēr ieteiktu apmeklēt no 3 gadu vecuma – zinot, cik maziem bērniem gribas visu aptaustīt. Ir gan izveidoti arī īpaši eksponāti bērniemun rotaļu stūrītis. Bet trīsgadniekam un vairāk noteikti būs lielāka interese.

Vairāk info : http://www.motormuzejs.lv

ZINĀTKĀRES CENTRS ZINOO 

DSC_0948-1-1080x675

Lai gan šo vietu it kā iesaka vecākiem bērniem (sākot no bērnudārza pēdējām grupiņām), negribētos teikt, ka tā galīgi nav piemērota arī mazajiem. Te ir tiešām interesanti gan vecākiem, gan bērnam. Protams, jo lielāks bērns, jo vairāk viņš sapratīs eksperimentus un spēles, kas te atrodas, bet arī mazajiem būs ko papētīt.

Vairāk :  http://www.zinoo.lv

ZILI BRĪNUMI “JŪRMALA”

Vairāk lasi : https://viensplusviens.lv/2017/08/zili-brinumi-jurmala/

“LAFLANDIJA”

OM3A8232-980x444

FOTO: laflandia.lv

Te droši vair doties ar mazuli, kas sasniedzis gada vecumu. Arī lielākiem bērniem te būs ko darīt. Ģimenes attīstības centrs “Laflandija” piedāvā ne tikai bērnu pieskatīšanu līdz 4 h bilingvālajā dienas centrā (darba laiks no 9:00 – 17:00), bet arī dažādas attīstošas nodarbības mazajiem rāpotājiem, staigātājiem, kā arī mākslas un kulinārijas meistarklases lielākiem bērniem. Nodarbību saraksts pieejams mājas lapā. Dažādas meistarklases pieejamas ne tikai bērniem, bet arī vecākiem, piemēram, mammas var iemācīties darināt princešu svārciņus. Ja esi kafejnīcas “Madam Brioš” apmeklētājs (kur var ļoti gardi paēst!), tad “Laflandijas” apmeklējums bērnam ir bez maksas. Kafejnīca atrodas vienā ēkā ar “Laflandiju”.

Vairāk lasi: Facebook un laflandia.lv

LATVIJAS NACIONĀLĀ BIBLIOTĒKA BĒRNU LITERATŪRAS CENTRS

Lai gan varētu šķist, ka bibliotēka ir vieta, kur jāuzvedas klusi un “nedod Dievs” ierasties tur ar aktīvu bērnu, šis stereoptips, manuprāt, beidzot ir lauzts! Par to paldies mūsu jaunajai bibliotēkai, kuras 7. stāvā atrodas bērnu lasītava, kur interesanti būs arī pašiem mazākajiem. Protams, vecākiem ir jāuzņemas atbildība par to, lai bērns neplēš grāmatas vai speciāli kaut ko nelauž, bet ko darīt viņam noteikti šeit būs.

Vairāk info : https://www.lnb.lv/lv/

LIDO ROTAĻZEME SPICĒ

FOTO: lido.lv

FOTO: lido.lv

Lai gan es neesmu “Lido”  tipa ēdienu cienītājs, bet uzņēmuma attieksme pret bērnu izklaides iespējām gan ir jāuzslavē. Tik daudz spēļu iespēju vienuviet nodarbinās mazos aktīvistus pēc pilnas programmas. Mazākos  jau tāpat gribēsies pieskatīt, bet šiet vismaz viņiem būs ko darīt. Rotaļzemē atrakcijas ir gan pašiem mazākajiem (1 – 5  gadus veciem), gan lielākiem (6 – 10 gadus veciem). Te atradīsi arī bērnu autoskolu, vilcieniņu, dažādas spēles utt.

Adrese: T/C “Spice”, Lielirbes iela 29. 2. stāvs
Vairāk info: lido.lv

LATVIJAS NACIONĀLAIS MĀKSLAS MUZEJS

Te īpaša programma ģimenēm ar bērniem – “Ģimenes soma”. Vairāk : http://www.lnmm.lv/lv/lnmm

PAŠI VĒL NEESAM BIJUŠI : 

COSMOSS ILŪZIJU MUZEJS
http://www.iluzijumuzejs.lv/

JUMP SPACE RIGA
http://jumpspace.lv

Kafejnīcu un restorānu rotaļu stūrīši

Processed with VSCO with f2 preset

Mans sapnis ir rotaļu stūrītis ikvienā kafejnīcā vai restorānā! Tas būtu tāds atvieglojums – vecāki labi paēduši un bērns kārtīgi izspēlējies. Par bērniem draudzīgām kafejnīcām lasi : “Brīvdienu brokastis ar bērniem”.

 

17 komentāri

 1. Avatar

  Forši, ka padalījies! Man šķiet, ka spēks ir rutīnā (gan mammai, gan bērnam, īpaši tad, ja ir vairāki bērni), tādēļ, esot pilsētā, ikdienā/darbdienās darām aptuveni vienu un to pašu neatkarīgi no laikapstākļiem – ejam ārā. Turklāt līdz kādiem 3 gadiem rotaļu laukums un draudziņi nemaz tik ļoti nav vajadzīgi, pietiek ar peļķi durvju priekšā. Cita lieta, ka arī mammai vajag “hidrotērpu”, lai izturētu lietusgāzes un izvilktu bērnu no peļķes. Un kompāniju un “citu bildi” arī vajag mammai :)

  Atbildēt
 2. Avatar

  Piekrītu par “rutīnu” ikdienai- man arī ir uzskats,ka tas bērnam palīdz koncentrēties, saprast dienas ritmu, laiku, un galu galā, manuprāt, tas bērnā rada drošības un miera sajūtu. Bet, protams, esmu arī par jauniem iespaidiem, emocijām, pasaules izzināšanu;)
  Esmu ar savu puiku bijusi Bibliotēkā-tajā , kas Gaismas pils;)…es biju sajūsmā tik pat, cik mazais ( pirmais apmeklējums 1,5) Tiešām burvīga vieta- un skats pa logu;)
  Bijām arī Zilos brīnumos- super! Mazākajam patika tik pat cik mums lielajiem-gan ejot labirintu, gan šķībās sienas utt…;)

  Tā kā dzīvojam Rīgas centrā-tad šobrīd jau labu laiku izklaides parkā mums slēgtas-renovācija-bet vasarā sola atklāšanu gan Ziedoņdārzā, gan Grīziņkalnā parka;)…kamēr gaidām- nu njāa….nav daudz iespēju-bet ejam staigāties!

  Vēl iesaku kolosāla vieta- Annas tektoniskos pagrabus- biju trīs gadus atpakaļ un sapratu,kas ir muzejs bērniem- tas nav muzejs, bet milzīga enciklopēdija….Kolosāli- visu var darīt, aptaustīt, iekāpt, izmērīt, šļūkt un kāpt- sākot no cilvēka anatomijas un beidzot ar planetāriju, kur var redzēt zvaigznes- protams, ne īstas, bet sajūta tāda pati….iesaku!…Nezinu kā ir tagad ar tikšanu, bet tad bija labu laiku iepriekš jāpiesaka-bet tas varbūt attiecās uz grupām;) ( atrodas miera ielas rajonā)

  Atbildēt
 3. Laura

  Rutīna tik tiešām ir laba lieta. Mums arī ikdiena ir diez gan paredzama, bet reizēm tiešām vajag dienas, kas pilnīgi atšķiras. Vajag ciemošanos un izbraukšanu no mājas, sevišķi, ja bērns neiet b/d – arī jāsicializējas :) un, protams, arī mammai vajag iziet no mājas :)

  Atbildēt
 4. Avatar

  Kaut kādai daļai rutīnas ir jābūt, bet tas arī ir atkarīgs no bērna. Mūsu puika ir pilnībā nelietojams, ja vairākas dienas esam dzīvojuši pēc kaut kāda režīma. Viņam ir vajadzīga sabiedrība un tusiņš, jaunas vietas un iespaidi – tad viņš ir paklausīgs, labi ēd un guļ. Dzīvojoties mājās un ejot ārā pie tuvākās peļķes, viņš kļūst kaprīzs.
  Bet nu mēs esam viņam tā iemācījuši – pirmais ārzemju ceļojums bija 2 mēnešos un tā tā kustība arī turpinās. Neesam mēs mājās sēdētāji.
  Un paldies par vietām – daudz kur ir būts un daudz kas jauns piefiksēts. ;)

  Atbildēt
 5. Avatar

  Ļoti labs un galvenais NODERĪGS raksts! Paldies!

  Atbildēt
 6. Avatar

  Liels paldies par rakstu. Tik labi, ka kāds atrod, izmēģina un vēl izstāsta citiem. :) Tā kā, katru sestdienu vedu bērnu uz Rīgu vingrot (paši nedzīvojam Rīgā), tad cenšos to apvienot ar vēl kādu izklaidi un te ir daudz labas idejas. ;) Nākamnedēļ noteikti dosimies uz Dabas muzeju.

  Atbildēt
 7. Avatar

  Es iesaku restorānu “Laivas”!!! Ļoti draudzīga apkalpošana, skaists interjers un pret bērniem izturas ļoti labi, tur ir liela bērnu izstaba augšstāvā (un ir kas pieskatas) Mūsu ģimenei tur ļoti patīk brančot un ieturēt pusdieniņas ar vīru – fantastiska vieta.

  Atbildēt
 8. Avatar

  Ļoti pozitīva pieredze ar 1 gadnieku bija “čarlstona” sestdienas brančā! Pirmo reizi kopš bērna piedzimšanas man izdevās 2h vairāk vai mazāk sèdēt pie galda, jo mazais uzreiz pēc ēšanas pievērsās spēļu stūrītim, kur ar viņu darbojās auklīte un pie manis atskrēja tikai ik pa laikam samīļoties :) Savukārt “Fazenda” pārsteidza – cik saprotoši un atbalstoši mūs uzņēma pārdaugavas restorānā, tik pat nevēlama pēc tam sajutos centra restorānā ( tas gan bija ap 9 mēn.vec.)

  Atbildēt
 9. Avatar

  Feina un omulīga vieta, kur pasēdēt ir kafejnīca ” Cacao” Hospitāļu ielā 33. Bērniem ir atsevišķa rotaļu istaba kur spēlēties, piedāvājumā dzērieni (kafija, kakao u.c.), kūkas un nelielas uzkodas.

  Atbildēt
 10. Avatar

  Vēl ir arī Abrakadabra atrakciju parks (līdzīgs, kā šeit minētie), kas atrodas Riga Plaza.

  Atbildēt
 11. Avatar

  Paldies! Iesaku vēl Rīgas Motormuzeju! :)

  Atbildēt
 12. Avatar

  Iesaku apmeklēt atjaunoto Rīgas motormuzeju – ļoti aizraujošs gan maziem, gan lieliem.

  Atbildēt
 13. Avatar

  Sveika,Laura! Jau ilgi fanoju par Tavu blogu,paldies,ka dalies ar tik daudz interesantām lietām :) šobrīd gan aktuālāki ir raksti par Edvīnu,jo mans dēliņš ir vienaudzis. Priecātos lasīt arī par viņa “izklaidēm”,t.i. kādas īpašas rotaļas,tehnikas vai mantas mazā attīstības rosināšanai? :)

  Atbildēt
 14. Avatar

  Labrīt. Neizlasīju visus komentārus, bet mūsu pēdējais atklājums ir Ogrē – Džungļu parks, ar atvēries nesen un atrodas iekštelpās. Paši esam no Rīgas, bet Ogre jau netālu, mūsu 2gadniecei patika :)

  Atbildēt
 15. Avatar

  Liels paldies par rakstu. Tieši noderēs, gandrīz 2 gadnieka, vārda dienas svinībām :)

  Atbildēt

Komentē