Viengadnieka mīļākās rotaļlietas

Viengadnieka mīļākās rotaļlietas

Skaidrs, ka viengadnieks spēlējas citādāk, kā tas ir 3 – 4 gadu vecumā. Viņam nav nepieciešamas rotaļlietas to klasiskajā izpratnē, tīri labi var iztikt ar dažādām sadzīves lietām. Dažas rotaļlietas gan mums ir (uzdāvinātas). Šīs ir mana viengadnieka (precīzāk – 14 mēnešnieka) pašas,pašas mīļākās!

Riņķu piramīda

Ar šo var darboties ilgi un patstāvīgi. (Pirkta KidzOne, bet atrodama teju visur).

Oball un citas bumbas

Mest bumbas dažādos grozos un traukos, spert ar kāju un dzenāt pa pagalmu. O jā, padod tik bumbas!

Grāmatiņas ar zvēriem

Edvīns patiešām mīl lasīt / pētīt grāmatas. Nav nekāds pārsteigums, ka šajā vecumā visvairāk viņam patīk tieši grāmatas ar dzīvnieciņiem, jo mācās atdarināt, kā saka dažādi dzīvnieciņi. Tā kā dzīvojam netālu, ļoti bieži apmeklējam zoodārzu, tādēļ dažādi dzīvnieki mums ir ikdiena. (Bildē grāmatiņa “Lauku sētā”).

Slota

Par montessori es daudz nezinu, bet esmu šo to dzirdējusi par jēdzienu “praktiskā dzīve”. Ļaut bērnam darboties un atdarināt pieaugušos laikam ir daļa no tā. (Ja kļūdos, labojiet). Ar savu mazo slotu Edvīns slauka ļoti bieži, vairākas reizes dienā. Dažreiz, protams, tāpat vajag lielo slotu :).

Leļļu ratiņi un lelle

Edvīnam ļoti patīk stumt dažādus priekšmetus, bet jo īpaši leļļu ratiņus, kurus saņēma dāvanā pirmajā dzimšanas dienā. Liek tur savu bēbīti, kuru dikti mīļo. Ļoti bieži instagramā vaicā par šiem ratiņiem. Edvīnam uzdāvināja, esot pirkti cenuklubs.lv.

Grabošas pudeles, kastes un citi iepakojumi

Protams, kā gan bez sadzīves lietām. Tukšas piena pakas un tukšas pudeles, kurās sabērti makaroni, griķi vai salieti šķidrumi. Patīk likt virsū un noņet vāciņus. Kaut ko un atkal aizvērt ciet. Un kā gan bez iekāpšanas kastē…

Ja vēlies uzzināt par dažādām nodarbēm,ko piedāvāt savam viengadniekam (un arī citu vecumu bērniem) iesaku ieskatīties latviešu mammu blogos :

@espatslv

@darbotiesmajas

@PinkTower

@MammasSmaids

@RunaaMaara

@kruminudienas

1 komentārs

  1. Avatar

    O jā stumdīt! Slotu, tabureti. Mums mantojumā no brāļa ir stumjams koka dinozaurs garā koka kātā. Tā noteikti ir mīļākā manta un arī lielajam brālim savā laikā tā bija top rotaļlieta. Tētim to līmēt ir nācies ļoooti daudz :) Izkrāmēt plauktus, atvilknes un veļašmašīnas saturu iznēsāt pa visa māju; sēdēt kastēs; spēlēties ar kastaņiem, pārliekot no vienas kastes otrā; švīkāties ar zīmuļiem; mētāt bumbu; skatīties grāmatas; mēģināt salikt lielo lego jeb megablocks(lielajam brālim par megablocks klučiem nekad nebija intereses). Nu un protams arī skanošas rotaļlietas(ak cik nepareizi) – brāļa urbis, kas griežas(ar to var ilgi spēlēties); telefons ar skaņu utml. Savukārt par rinķu piramīdu nekādas intereses.

    Atbildēt

Komentē