Kādu matraci izvēlēties bērnam?

Kādu matraci izvēlēties bērnam?

Nesen kāda bloga lasītaja atrakstīja vēstuli ar jautājumu, vai varu ietekt kādu labu matraci bērnam. Tāpat kā uz lielāko daļu jautājumu, ko saņemu, varu atbildēt tikai ar savu pieredzi, padalīties ar to, kas ir derējis mums, un kādiem kritērijiem ir vērts pievērst uzmanību attiecīgo lietu (šajā gadījumā matraci) izvēloties.

Jautājums nāca brīdī, kad sadarbībai mani uzrunāja Lietuvas matraču zīmola LONAS pārstāvis. Ilgi nedomājot izlēmu – lai iet, jo Everta vecais matracis bija pārsteidzoši ātri nolietojies, un man bija aktuāli papētīt, kam būtu vērts pievērst uzmanību, lai tas neatkārtotos. Tagad apzinos, ka tas pirmais matracis patiesībā bija ļoti “švaks”. Plāns un, iespējams, pārāk mīksts. Pietika ar pāris noplūdēm, lai sabojātos.Savulaik tas nāca komplektā ar kādu Latvijas dizaineru gultiņu, tādēļ nepievērsu īpašu uzmanību, kādas ir tā īpašības.

AR KO ATŠĶIRAS DAŽĀDI MATRAČI?

Iegādāties jaunu matraci nemaz nav tik vienkārši. Ir viegli apmulst dažādo materiālu piedāvājumā. Tie atšķiras sākot ar pašu izskatu un izmēriem, cietības pakāpi, bet pats galvenais – tehnoloģiju, kādā tas izstrādāts. Ir izstrādātas īpašas matraču tehnoloģijas, kuru nosaukumi nezinātājam neko neizteiks, tāpēc tajā nemaz neiedziļināšos.

Pieejami :

 • atsperu matrači;
 • virsmatrači;
 • matrači, kuros kombinēti dažādi materiāli ;
 • putu matrači;
 • organiskie izejvielu matrači (organic cotton);
 • gela matrači;
 • lateksa matrači;
 • u.c.

Piemēram, LONAS matračos ir tādas tehnoloģijas kā : Lono-Tec I™,  Memospace™, L-Slip™ –  kas visas ir izveidotas, lai pagarinātu matrača mūzības laiku, sargātu mājas vidi no putekļiem, un, galu galā, būtu ērti gulēšanai. Par katru matrača veidu un izmantotajiem materiāliem vari izlasīt mājas lapā https://www.lonas.lv. Ja šī tēma ir aktuāla, LONAS mājas lapā tiešām diezgan saprotamā veidā visas šīs specifiskās īpašības ir paskaidrotas.

KAM PIEVĒRST UZMANĪBU IZVĒLOTIES MATRACI BĒRNAM?

(Parasti) bērni guļ daudz, jo īpaši pirmajā dzīves gadā. Tiesa, ne visi cītīgi guļ savās gultiņās, bet tie, kas guļ, tur var pavadīt vairāk kā pusi diennakts (ja paveicas ;). Atminos, ka tad, kad Everts bija maziņš, pie mums mājās viesojās  fizioterapeite, un toreiz vēl uzsvēra, cik svarīga ir vieta un poza, kurā mazais guļ. Gan tādēļ, lai novērstu ZPNS, gan simetriskai mazuļa ķermeņa attīstībai.

 • Izmērs – svarīgi izvēlēties atbilstoša izmēra matraci, lai nav spraugu starp gultas rāmi un matraci. Pat mazākā sprauga var radīt nosmakšanas un savainošanās risku. Evertam ir nestandarta izmēra gultiņa, nevienā no “parastajiem” veikaliem vajadzīgā izmēra matracis pieejams nebija. LONAS izgatavoja matraci atbilstoši tās izmēriem.
 • Cietība – jo stingrāks un cietāks matracis, jo labāk. Zīdaiņu matrači parasti tiek veidoti cietāki, kā vecākiem bērniem un pieaugušajiem. Pat tad, ja tev matracis liksies ciets, bērnam tas var būt piemērots, jo viņš vēl nav pieradis pie gulēšanas mīkstākos. Ne viss, kas ir piemērots mums, ir piemērots mūsu bērniem! Labs matracis ir tāds, kuram uzspiežot ar roku, nepaliks tās iespiedums.
 • Elastība – matrača elastība ir ļoti svarīga. Jo ātrāk tas atgūst formu pēc tam, kad kāds uz tā apgūlies, jo labāk! Maziem bērniņiem var būt grūti iekārtoties uz pārāk mīkstiem un neelastīgiem matračiem. Dažiem matračiem izveidotas divpusējas virsmas – viena paredzēta zīdaiņiem, otra – mazliet vecākiem bēniem. Tas ir labs un ilgtspējīgs risinājums!
 • Smagums – matraču smagums atkarīgs no materiāla un pildījuma (atsperu matrači parasti ir smagāki kā putu matrači). Bērnam labāk izvēlēties smagāku matraci.
 • Blīvums – bērnam nepieciešams pietiekami blīvs matracis, lai tas būtu stingrs un drošs gulēšanai. Blīvāki matrači parasti ir smagāki. Matrača blīvumu jeb pildījuma biezumu parasti var uzzināt iegādes vietā.
 • Pārvalks – nav nekāds noslēpums, ka bērniem, īpaši maziem, reizēm gadās pieslapināt gultu, vai aizlaiž garām autiņbikse. Protams, zem palaga var nolikt mitrumu uzsūcošos paladziņus, bet ir vērts iegādāties tādu matraci, kam ir divkārtēja vai trīskārtēja aizsardzība. Noturīgs un elpojošs matrača apvalks garantēs arī tā ilgtspējību un tīrību.
 • Tīrīšanas iespējas – bērniem gadās nošmucēt visu – pat it kā neiespējamo! Un lai kāds superpalags uz matrača nebūtu uzklāts, var gadīties, ka kāds traips tomēr nonāk arī uz matrača pārvalka. LONAS matraču pārvalkus vari droši mazgāt līdz 60 grādu temperatūrai.
Bērna ķermenis  un gulēšanas paradumi atšķiras no pieaugušo, tādēļ arī  bērniem domātie matrači ir citādāki, kā tie, kas domāti pieaugušajiem. Ne vienmēr bērnam būs ērts tāds matracis, kāds šķiet ērts mums pašiem. Līzdīgi kā ar ēdienu – ne vienmēr bērnam jāēd tas pats, kas pieaugušajam.

PAR LONAS

LONAS ir ģimenes uzņēmums no Lietuvas ar 20 gadu pieredzi matraču ražošanā. LONAS matraču ražošana lielākoties ir rūpīgs roku darbs. Lai sasniegtu labākos rezultātus, vienlaicīgi tiek ražots tikai viens matracis. Vidējais garantijas ilgums ir 10 (!!!) gadi.

Labs matracis pilnīgi noteikti ir viens no atslēgas vārdiem labam miegam! Un starp citu, LONAS ražo ne tikai matračus, bet arī ergonomiskus spilvenus, klubkrēslus un  stilīgas gultas. Pārbaudījām, un godīgi varam ieteikt arī tev!

Ja Tevi ieinteresēja LONAS produkcija, un vēlies to iegādāties lonas.lv, tad noteikti izmanto kodu PRIEG000999 bezmaksas piegādei uz mājam!

RAKSTS TAPIS SADARBĪBĀ AR “LONAS”. RAKSTĀ PAUSTAIS VIEDOKLIS IR MANS PERSONĪGAIS VIEDOKLIS UN BALSTĪTS MANĀ PIEREDZĒ.
Vairāk uzzini : https://www.lonas.lv

 

 

6 komentāri

 1. Avatar

  Laura, no kura vecuma piedāvājāt Evertam pieaugušo tipa spilvenu? Manai meitai ir 1 gads un 9 mēneši, un redzu, ka labprāt iemieg uz spilvena, kurš nāca komplektā ar mazuļu segu, bet mazajai svīst galva. Un tagad nevaru īsti saprast, vai un kādu pirkt..

  Atbildēt
  • Laura

   Pieaugušo spilvens nav joprojām. Mums pagaidām tāds vidusčeļš starp bērnu un pieaugušo :). Pavisam mazo nomainījām, kad pamanīju, ka viņam patīk gulēt uz lielākiem spilveniem – bija pieradis pie tāda, kāds ir dārziņā!

   Atbildēt
 2. Avatar

  Nevaram izvēlēties starp “Lonas” matračiem Morta plius (ciets) un Jonė Plius (vidēji ciets). Vecums 1g. un 4mēn., gribam pamest redeļu gultu, jo tāpat kāpj pāri malām. Tā Morta ir ļoti cieta vai vienkārši stingra?

  Atbildēt
  • Laura

   Es laikam neteiktu, ka cieta. Drīzāk stingra :)

   Atbildēt

Trackbacks/Pingbacks

 1. Visa diena pidžammās | Viens + Viens - […] iepriekš blogā esmu pieminējusi LONAS – rakstā, “Kādu matraic izvēlēties bērnam?”. Un tā kā ar visu bijām un esam…
 2. HAPPY WHISPERS - […] Tā kā biju dzirdējusi labas atsauksmes par Lonas matračiem no citu blogu autoriem (piemēram, Lauras un Martas), ar prieku…

Komentē