Par bērnu apģērbu aukstajā sezonā

Par bērnu apģērbu aukstajā sezonā

Kad bērns piedzīvo pirmo auksto sezonu (vēlu rudeni, ziemu un agru pavasari), vecākiem bērna apģērbšana reizēm var šķist kā Ķīnas ābece. Īpaši jau tad, kad ir jāapģērbj pavisam mazs bērniņš, kurš vēl neprot runāt un pateikt, vai viņam ir ērti, nav ne par aukstu, ne par karstu utt. Labā ziņā – ar katru gadu tas kļūst arvien saprotamāk.

Es neesmu no mammām, kas akurāt seko līdzi bērnu modes tendencēm. Glavenais, pēc kā vados es – lai apģērbs ir ērts, bērnam viegli uzvelkams, un pilda savu funkciju – aizsargā no mitruma, vēja, aukstuma – kā nu kuros laikapstākļos. Lai bērns nesasvīst un nenosalst, var brīvi kustēties.

Šajā rakstā padalīšos ar mūsu pieredzi ar dažādu zīmolu apģērbiem, kurus mazie valkā šobrīd, vai ir sanācis izmēģināt citās “aukstajās” sezonās. Ja ir kādi jautājumi, vai vēlies padalīties ar savu pieredzi, varbūt kaut ko ieteikt – droši dari to komentāros!

APAKŠKĀRTA

Noteikti nav nekāds jaunums, ka bērni būtu jāģērbj pēc “sīpoliņa” principa, lai nepieciešamības gadījumā kādu apģērba kārtu varētu novilkt vai uzvilkt. Ar šo gan, manuprāt, pārspīlēt arī nevajadzētu, jo apģērbs vairāk kā 3 kārtās jau kļūst neērts. Vismaz man pašai labāk patīk uzvilkt vienu – divas termoregulējošas kārtas, nevis tuntulēties tā, ka beigās nevar pastaigāt.

Jau kopš Everta bēbīšvecuma esmu iemīlējusies merino vilnā – nekad neesmu vīlusies tai piedēvētajās teju maģiskajās īpašībās. Merino vilna regulē ķermeņa temperatūru, tā ir mīksta un patīkama valkāšanai. Šoruden jau izmantojam merino vilnas rāpulīti Edvīnam. Pa māju tādā vien var staigāt! Savukārt ārā ejot – pa virsu tik vien, kā kombītis. Šobrīd pilnīgi pietiek.  Edvīna rāpulītis ir no kalhoj.lv. Goda vārds sev pati tādu gribētu, bet diez vai man piestāvētu :).  (Par kombīšiem lasi tālāk).

Savukārt Everts, lai nebūtu jāvelk zeķubikses, vēsākās dienās velk “Minymo” silto, garo apakšveļu. Tāpat, kā brālim,  nāk no kalhoj.lv veikaliņa. Ideāls mūsu aktīvajam puikam. Un jāatzīst, ka arī glaimojoši labi izskatās! :) Patīk tas skandināvu dizains, praktiskums un kvalitāte.

LIETUS LAIKAM

Šoruden ir lijis tik daudz, ka nav variantu – lietus tērpjam jābūt. Un atkal man jāpiemin “Kalhoj” (apsolu, zemāk būs arī par citiem :D) – tieši tur atradām brīnišķīgu “CeLaVi” lietus tērpu. Ļoti daudz jautājumu esmu saņēmusi par šo tērpu – vai nesvīst, vai nav par aukstu rudenī? Protams, ka karstās un lietainās dienās tas nebija domāts ilgam laikam, jo materiāls kā jau lietus tērpam. Bet, piemēram, kad ārā ir 10 grādi, tad tas ir ideāls – apakšā tikai bodijs + bikses + džemperītis.

Lielajam puikam lietus tērps ir atsevišķais – lietus bikses un jaka no “Lindex”.  Pašam ļoti patīk, ir ērti un praktiski uzvilkt.

RUDENS KOMBINEZONI

Lielajam bērnam vēl no pagājušā gada ir mitrumizturīgas, elpojošas virsbikses un jaka no Polarn O. Pyret. Divus rudeņus būsim vienu komplektu novalkājuši, nu jau knapi der, bet tā kā ziema vairs nav aiz kalniem, neceļās maciņš iegādāties jaunu vēl šogad (gan jau ne es viena tāda, kura līdz pēdējam tēlo, ka neredz, ka bērns no drēbēm teju izaudzis :D). Prieks, ka šo vēl varēs valkāt arī brālis. Polarn O. Pyret ir apģērbs, kuram (vismaz man) nav kur piesieties! Kvalitatīvs un pārdomāts. Gan par to, lai bērnam pašam ērti apģērbties, gan par siltumu un ērtību, gan apģērba pielāgošanu dažādiem bērniem (lences var pagarināt, bikses un jaku var paplatināt vai sašaurināt utt.). Nav gan no lētākajiem, bet vienmēr var pameklēt lietotus, īpaši mazākiem bērniem.

Kas attiecas uz Edvīnu – tādām tiešām vēsām rudens dienām (kad ir zem +10 grādiem)  Edvīnam ir piešķirts “CeLaVi” termotērps. Termotērpu pirkām kalhoj.lv. Riktīgi glīts un silts, un arī mitrumizturīgs, kas to padara perfekti piemērotu rudenim. Šobrīd man šķiet tik silts, ka vēl 0 grādos mierīgi varēs to vilkt.

Pagājušogad, kad pats vēl apkārt nestaigāja, un ratos Lodgerī gulēja ( vai ergosomā), noderēja Latvijā ražotie “EcoEmi” kombinezoniņi. Tos noteikti varu ieteikt mazākiem bērniem. Šogad EcoEmi klāsts papildināts ar jauniem audumiem un krāsainām apdrukām. (Vari atrast http://ecoemi.lv).

Šoruden, kad ārā nav galīgi slapjš, Edvīns iejūtas bembija tēlā jeb valkā savu Lindex kombinezoniņu siltām rudens dienām. Skaidrs, ka ar šo tērpu viņam tiek pievērsta nedalīta apkārtējo uzmanība, un mazu puiku tādā ieraugot, visi atplaukst smaidā – īstenībā forši! :) Bet ja par praktisko pusi – arī nav ne vainas – piemērots šī brīža rudens sausajām dienām, braucieniem auto, gulēšanai “lodgerī” vēsās dienās.

ZIEMAS KOMBINEZONI

Ziemas kombinezoni vēl glabājas skapī, bet pamēģināšu atminēties iepriekšējo gadu ziemas. Uz abiem bērniem ir izmēģināti dažādu zīmolu kombinezoni, tiesa – vienmēr tie bijuši kopējie. Kaut kā tie patīk vairāk. Lai gan vecākais dēls iet bērnudārzā, mums pagaidām nekad nav bijusi nepieciešamība pēc diviem kombinezoniem vienai ziemai – tā teikt – vienu dārziņam, otru mājām. Iztiekam ar vienu tīri labi.

Lenne – tas bija pats pirmais ziemas kombinezons Evertam pirms 4 gadiem. Neko sliktu nevaru teikt – silts visnotaļ, un nenovalkājās it nemaz, jo mazais tolaik vēl gulēja ratos, bet nākamziem tas jau vairs nederēja. Ar šodienas prātu noteikti pirktu lietotu, jo bēbim sanāk diezgan sālīti ar tādu 3 mēnešus ratos pagulēt! Tomēr paši to pārdevām tālāk, tā kā beigās jau arī nav tik traki, ja tā parēķina. Bet staigātājam tik pufīgus kombinezonus tomēr neizvēlos.

North Bend – pirmais kombinezons, pie kura Everts tika kā staigātājs. Nostaigāja tajā veselas divas ziemas, un šogad pāries brāļa mantojumā. Īsti nav kur piesieties. Par labu cenu pie tā tikām “Sportland” atlaižu laikā. Patīk tas, ka nav pufīgs, vairāk tāds sportiska tipa, ar kuru droši varētu doties arī slēpot.

Lego – arī ļoti labs kombinezons. Silts un ērts, vidēji “pufīgs”. Bērnam pašam, protams, īpaši tuvs ir nosaukums. Man kā mammai patīk tas, ka ir spilgts ar daudz atstarojošiem elementiem – tumsā nepaliks nepamanīts. Pirms gada iegādājāmies liberi.lv (ieraugot tam labu atlaidi jau tad, kad ziema bija sākusies).

Lindex – Lindex kombinezoniņu pievienotā vērtība ir izskats – bieži tie ir ar mīlīgām dzīvnieku vai citām jautrām apdrukām, kas piestāv bērniem. Pagaidām no ziemas kombinezoniem sanācis izmēģināt tikai šo to no jaundzimušo nodaļas, tā teikt – ratos gulētājiem. Un ar tiem esam bijuši pilnīgi apmierināti – gan tad, kad ratos čučēja Everts, gan pagājušajā ziemā – Edvīns.

IEPRIEKŠ MINĒTOS APĢĒRBUS VARI MEKLĒT :

https://kalhoj.lv
https://www.lindex.com/lv/
liberi.lv
http://ecoemi.lv/

Ja vēlies, padalies savā pieredzē ar apģērbu rudens / ziemas sezonai komentāros! Varbūt atradīsim ko labu nākamajai ziemai, jo izskatās, ka vismaz vecākajam dēlam vajadzēs ko jaunu…:) 

 

9 komentāri

 1. Avatar

  Pagājušajā sezonā veiksmīgs ziemas pirkums bija Didriksons ziemas jaka puikam (5.g.), nav pufīga un velkama tikai uz termoveļas, jo ir ļoti kvalitatīvi nopakota, turklāt kas svarīgi virskārta nav tas plānais neilons, kas uzraujams uz mazākās naglas. Šogad arī derēs, tik ziemas bikses jāatrod. North Bend arī nav ne vaina – meitai slēpošanas bikses no šī zīmola – ir ērtas, vieglas, cena nav astronomiska.

  Atbildēt
 2. Avatar

  Vēl nav daudz pieredzes, bet šomēnes tikām pie Ecoemi jaunuma – sotfshell kombinezona – pirmie iespaidi ir ļoti pozitīvi. Pavasarī varēšu pateikt ko vairāk :D

  Atbildēt
 3. Avatar

  Mans favorīts ir Reima (Reima Tec, kas
  ir ar paaugstinātu izturību, ūdens noturību utt). ❤️ Nav ne vainas arī POP, bet cena, cena…
  Didrikson patīk, ka daudzām drēbēm ir Storm sistēma, kas ļauj pagarināt par vienu izmēru, līdz ar to, divas sezonas stabili sanāk valkāt!
  Ģērbju tikai pēc trīs kārtu principa Vilna, flīss un virsdrēbes. Viens bērns nevar vilkt vilnu, tad atliek termoveļa vai divkārtu vilnas drēbes ar iekšējo kokvilnas kārtu.
  Vilnas drēbēm favorīts ir dāņu Joha.
  Lindex starp citu arī ir ļoti labs virsdrēbēbju piedāvājums, īpaši lietus drēbēm un visu veidu jakām.
  Mums mājās tipiska rudens garderobe ir, plānais lietus drēbju komplekts lietainā laikā (divdaļīgs), plānās jakas un bikses (ūdens, vēja izturīgas) dienām, kad nelīst, siltās flisa (biezāks materiāls par parastajām) vai shell jakas, ja nav drēgns laiks. Un kad mainās jau uz ziemas pusi, tad velk siltāku kārtu apakšā. Bet man pašai ļoti patīk lietus drēbes ar siltinājumu (flisu) iekšā, velk pie kādiem +5-10gradiem.
  Lietotās virsdrēbes tomēr izvēlos nepirkt, bet cenšos noķert atlaides. Ar lietotām var būt kaķis maisā. Nevar zināt kā iepriekš mazgātas, žāvētas, cik ilgi valkāts (iespējams jau pirms tam kāds cits valkājis), un jāsaka, ka parasti arī cenas ir diezgan augstas.
  Mani top virsdrēbēbju ražotāji : Reima, Didrikson, HellyHansen, Bergan, arī Lindex.

  Atbildēt
 4. Avatar

  Tas Lindex kombinezons ir super! Man arī patīk viņu piedāvājums. 😊

  Atbildēt
 5. Avatar

  Kā ir ar ziemas apaviem? Kāda zīmola apavus varat ieteikt gadu vecam bērnam, kurš tūlīt sāks staigāt?

  Atbildēt
 6. Avatar

  Laura, pateicoties šim rakstam, arī atklāju fantastisko Kalhoj veikaliņu. Saki, lūdzu, kā ar izmēriem tām celavi biksēm? Nac apaļajiem bērniem. Manam iet 110/116, bikses tur skatos uz 120. Everts jau arī garš un slaida. Kāda Tev pieredze? 😊

  Atbildēt
  • Laura

   Iesaku aizrakstīt viņiem, parasti iesaka, kā labāk :) Manam 4gadniekam tas 110 izmērs arī aktuāls! :)

   Atbildēt
   • Avatar

    Paldies 😊

    Atbildēt

Komentē