Gatavojoties brīvdienām Malagā

Gatavojoties brīvdienām Malagā

Aiz loga tik lietains un drūms, ka tā vien gribas domāt par brīvdienām kādā siltākā zemē. Lai gan parasti dodamies brīvdienās oktobrī – skolēnu brīvlaikā, šoreiz tās esam pārcēluši uz mums neierastu laiku – pašu decembra sākumu. Šī būs pēdējā iespēja Tomam sasmelties spēkus pirms lielā “Dod Pieci” maratona, un mums visiem mazliet neierastā veidā kopā atzīmēt Otro Adventi.

Kopā ar http://www.flymeaway.lv esam nolēmuši doties uz Malagu Spānijā. Lai gan decembrī tur vairs nevaldīs gluži vasaras tveice, pa dienu tiek solīti 17- 20 grādu temperatūra, kas patiesībā ir ideāla, ja ceļo kopā ar mazajiem. Pietiekami optimāla, lai karstumā nenogurtu, un nebūtu arī jāģērbjas biezās jakās.

Blogā vari lasīt par vairākiem mūsu ceļojumiem, kuros esam devušies kopā ar bērniem, tajā skaitā, izmantojot tiešos avioreisus, ko piedāvā FlyMeAway. Gari pārbraucieni ar bērniem nekad nav īpaši viegli, tāpēc pēc iespējas vienmēr izvēlamies tiešos lidojumus, lai nebūtu pārkāpšana no vienas lidmašīnas uz otru, un gara nīkšana lidostā (vai reizēm – steidzīgi skrējieni no viena reisa uz otru). Tieši šādus lidojumus piedāvā FlyMeAway. Lidojums uz Malagu ilgst tikai 3,5 h , kas ar diviem maziem bērniem ir labi “pavelkams”. Pa šo īso laiku no vēsās Rīgas būsim nokļuvuši teju Āfrikā!

BRĪVDIENU PLĀNS

Malagas botāniskais dārzs. Foto : spain-holiday.com

Plāns? Nē, tāda patiesībā mums īsti nav, un diez vai būs. Plāns parasti ir mazs saraksts ar vietām, kuras mēs gribētu apskatīt un apmeklēt, vai kurās būtu vērts doties paēst (kafejnīcas un restorāni), bet nekad (kopš mums ir bērni), visu neizplānojam par 100%, citādi ceļojums sastāvētu no tā, ka mēs ik pa laikam gruzītos, ka nespējam šo plānu īstenot. Muļķīgi! Tādēļ plāns ir maksimāli minimāls, lai cik amizanti tas neizklausītos.

10 vietas, ko vēlamies apmeklēt Malagā :

 • Malagas pilsētas parku, kas izveidots 19. gs. beigās. Tajā ir neierastas un eksotiskas koku un ziedošo krūmu sugas, kas atvestas no okeāna otras puses laikā, kad Malaga bija viens no galvenajiem tirdzniecības centriem Eiropā.
 • Malagas centrālo tirgu – mūsu sarakstā vienmēr ir kāda tirgus apmeklēšana, jo tajos var arī garšīgi paēst, un nereti tas ir lielāks piedzīvojums, kā došanās uz kādu no vietējiem restorāniem.
 • Botānisko dārzu – noteikti vēlamies apmeklēt šo. Foto izskatās iespaidīgi, un ceru, ka dzīvē tas neliks vilties. Malagas Botāniskajā dārzā ir ap 2000 dažādu augu sugu no Eiropas, Amerikas, Āzijas, Āfrikas un Okeānijas.
 • Auto muzejs – mēs esam muzeju cilvēki, nu vismaz pēdējā laikā, tādēļ domāju, ka nelaidīsim garām iespēju apskatīt ekskluzīvus un vēsturiskus atuo Malagas Auto muzejā. Nojaušu, ka tur ir mazs stūrītis,kas veltīts arī modei, ne tikai auto!
 • “Sea Life Benalmadena” akvārijs – lai kur mēs nebūtu devušies brīvdienās, vienmēr apskatām, vai tuvumā nav pieejams kāds lielais akvārijs vai zoodārzs. Par laimi, Malagā ir abi!

SEA LIFE Benalmadena Foto : spain-holiday.com

 • Interaktīvais zinātnes centrs – domāju, ka dosimies arī uz šo. Līdz šim mums ir bijusi pieredze ar zinātnes centriem Latvijā, Igaunijā un Londonā, tādēļ būs interesanti salīdzināt, ar ko atšķirsies Malagas centrs.
 • Tivoli World – Tivoli ir populārākais izklaides parks Malagas apkaimē. Apskatot parka karti internetā šķiet, ka tur ir ap 40 dažādu atrakciju, un, lai parku apskatītu, noteikti būs nepieciešama pilna diena. Vēl tikai jāsaprot, vai mūsu bērni ir pietiekami veci (jeb drīzāk gari), lai šo parku apmeklētu. Pirms tam noteikti ar kādu pakonsultēsimies.
 • Bioparks Fuengirola – šis laikam būtu jāliek, kā nr. 1, jo ar bērniem vienmēr dodamies uz vietējiem zoodārziem – šis gan ir bioparks, kas nozīmē, ka tas veidots īpaši respektējot vidi un dzīvnieku sugas. Vēl labāk par zoodārzu!
 • Pikaso muzejs – Pikaso ir dzimis Malagā, un te arī izveidots muzejs ar viņa darbiem. To noteikti nevar laist garām, jo apskatīt mākslinieka darbus viņa dzimtajā pilsētā viemmēr ir īpaši.
 • Pludmalediez vai peldēsimies, bet noteikti dosimies pastaigās pa pludmali, jo tā tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām pludmalēm pasaulē – zeltainas smiltis, palmas un Vidusjūra…

Pludmale. Foto : bugbog.com

Tad jau redzēsim, cik no šīm vietām tiešām izdosies apmeklēt – par to tad pēc ceļojuma. Bet pagaidām priecāsimies par ieteikumiem no tiem, kas Malagā jau ir bijuši. Vai ir kaut kas tāds, ko esam palaiduši garām? Īpaši interesē bērniem draudzīgās vietas!

Titulbilde : https://www.spain-holiday.com/

 

UZ MALAGU DOSIMIES AR : 

5 komentāri

 1. Avatar

  Sveiki!! Būs liels prieks Jūs uzņemt. Malagā dzīvoju nu jau vairāk kā 13 gadus, esmu mamma 4 gadīgam razbainiekam, tā kā ļoti saprotamas jūsu vajadzības un limitācijas… : ) Rakstiet.. iedzersim Malagas saldo vīnu pretim romiešu amfiteātrim un novadīšu jums jauku jogas klasi pludmalē, lai atkonektētos pilnīgi no ikdienas un atjaunotu visas enerģijas.

  Atbildēt
 2. Avatar

  Es ieteikti izmantot iespēju aizbraukt vienas dienas ekskursijā uz Gibraltāru, ar tūristu autobusu tās būs aptuveni 3 stundas, uz vietas iespēja pašiem pastaigāt vai izmantot piedāvāto opciju ar minibusiņu uzbraukt augšā klintī (The Rock) un izstaigāt stalaktītu alu.

  Atbildēt
 3. Avatar

  Un pavadot laiku tieši Malagas pilsētā ir vērts apskatīt Alcazaba cietoksni un Gibralfaro pili, ja nemaldos, tad svētdienās ieeja bija par brīvu, to izstaigājām pat 2reiz, meitai (tobrīd 2 gadi) ļoti patika neskaitāmās strūklakas un “upītes”, kas tur tecēja un kur varēja šļakstināties. Par ēšanas iespējām, nelielie ģimenes restorāniņi bija paši labākie, ar mājīgu atmosfēru un īpašu apkalpošanu. Tik kā jau dienvidos, jārēķinās, ka bērnu launaga laikā vai agro vakariņu piekritēju laikā, tie visi ir ciet (vismaz tā bija vasaras sezonā). Bet tapu “kultūra” tajos gadījumos bija laba alternatīva. Piemēram, šeit bija ļoti daudzas opcijas uzkodām visam gaumēm http://www.andalucia.com/cities/malaga/plaza-de-toros.htm

  Atbildēt
 4. Avatar

  Katram protams savs, bet katru gadu dodamies ar ģimeni uz Fuengirolu pārlaist ziemu un kopš ģimenē ir mazi bērni, mums obligāts ir Bioparka apmeklējums. Esam to apmeklējuši 2x pēdējos gadus pēc kārtas. Un katru gadu ir kaut kas remontā. Tāda vilšanās. Par cik bērniem ir dienas miedziņš, tad ejam no rīta, ieteiktu būt pie parka jau no paša rīta pirms atvēršanas, jo no rītiem parasti ir skolēnu grupas. Ja ej pēc skolēniem, tad ir baigais balagāns. Viņiem līdzi iet gids, kas mikrofonā runā, kas tiešām ir skaļi. Turklāt, ja pa parku staigā 2-3skolēnu grupas, tad garantēts, ka kaut ko neredzēsi, jo viņi jau malā nepaies, jo Tev mazi bērni. Mūsu stratēģija bija būt no rīta (10 vai 11), tikt iekšā pirmajiem un tad apm.30min.visu iztaigāt.
  Man personīgi nekāds Wow nebija, jo tas parks ir diezgan mazs, bet bērniem patika, ka tīģeris vai gorilla Tev blakus aiz stikla sēž.
  Šogad iesim atkal, viss tik dēļ bērniem 😇

  Atbildēt

Trackbacks/Pingbacks

 1. Gatavojoties lidojumam uz Malagu | Viens + Viens - […] ar garo ievadu. Iepriekš jau rakstīju, ka gatavojamies ceļojumam un ko Malagā apskatīsim, un nu esam gatavi arī sakārtot…

Komentē