Grāmatas topošajiem un jaunajiem vecākiem

Grāmatas topošajiem un jaunajiem vecākiem

Nē, bērnus nevajag audzināt pēc grāmatām, bet ir tādas, kurās reizēm ir vērts ielūkoties. Izziņas nolūkos esmu izlasījusi vairākas grāmatas, kas iekļauj dažādas tēmas par bērnu audzināšanu. Te būs mazs apraksts par katru.

MANS TOP 3

L. Rozenbaha “Gaidības un radības ar prieku”
vaks_v2.1-latv

Laikam jau šī ir populārākā Latvijā sarakstītā grāmata par dzemdībām. Atbilstošāk gan būtu teikt – gaidībām un radībām. Šī ir grāmata, kura ceļo “no rokas rokā”, un viena otrai iesakot, to izlasījušas daudzas. Ļoti patiesa grāmata, kurā iekļauti arī vairāki satikšanās stāsti. Arī mani šī grāmata iedvesmoja un virzīja domāt par to, kādas ir patiešām dabīgas dzemdības, un ka es tādas vēlos! Šī ir no grāmatām, kuru ar prieku iesaku izlasīt visām topošajām mammām.
Grāmata tapusi sadarbībā ar Latvijā zināmām vecmātēm – Dinu Cepli, Rudīti Brūveri, Aiju Mikovu (mūsējā:)!) un psiholoģi Irēnu Kondrāti.

Pieejama : https://www.janisroze.lv/

V. Gēbels, M. Glokere “Bērns”

gramata

Grāmata “Bērns”  ir mana bērnu “bībele”.  Tajā ir labs ceļvedis dažādās bērnu saslimšanās, kā arī aprakstītas lietas, kas attiecas uz bērnu emocionālo un fizisko veselību un audzināšanu – arī par to, kā bērns izprot dienas, nedēļu un mēnešu ritmu. Ļoti noderīga un praktiska grāmata. Katru reizi, kad mani māc kādas šaubas, kā bērnam palīdzēt slimošanas laikā – atveru šo, un nomierinos. (Protams, protams – ar āstu arī konsultējos).

Pieejama : http://www.weledashop.lv/

Joanna Faber “How to talk so little kids will listen?”

Viena no manām mīļākajām ar bērnu audzināšanu saistītajām grāmatām. Ir vērts ielūkoties šajā grāmatā, īpaši tad, ja ģimenē aug bērni ar stipru gribu un raksturu, un reizēm šķiet, ka ar viņiem neko nav iespējams sarunāt! Pēc šīs grāmatas izlasīšanas, iespējams, izdosies ;). Esmu rakstījusi blogā vairāk : https://viensplusviens.lv/2017/08/ka-runat-lai-mazi-berni-klausitos/.

Pieejama : https://www.bookdepository.com/

PĀRĒJĀS

Tracy Hogg, Melinda Blau “Secrets Of The Baby Whisperer (How to Calm, Connect and Communicate with your Baby” un “Secerts Of The Baby Whisperer for Toddlers”
Unknown 

Šo grāmatu es izlasīju tad, kad Everts jau bija piedzimis. Viņš gan vēl bija ļoti maziņš un grāmata atnāca tieši laikā. Brīvajos brīžos, kamēr Everts vēl daudz gulēja, ar interesi ķēros pie “Secrets Of The Baby Whisperer”  lasīšanas. Šajā grāmatā ir labi pastāstīts par to, kā ieteicams veidot bērna režīmu. Ar vārdu režīms saprotot – ritmu, kādā dzīvo jaunie vecāki un bērns, jo, būsim atklāti,  ar jaundzimošo mājās ir diezgan viegli iedzīvoties nelielā haosā :). Ritms – tās ir vienkāršas un secīgas darbības, kuras mazulis ar laiku iemācās atpazīt un saprot, kas viņu sagaida. Autore tam ir devusi arī apzīmējumu EASY. Ar E saprotot ēšanu (eat), ar A – spēlēšanos=autiņu maiņu, apkopi (active), ar S – gulēšanu (sleep) un ar Y – laiks mammai (you). Grāmatā šī ritma ieviešana ir aprakstīta daudz detalizētāk un ar reāliem dzīves piemēriem. Iesaku vecākiem, kas meklē palīgu bērna dienas ritma veidošanā.

Pieejma šīs pašas autores grāmata par mazliet vecākiem bērniem (1 – 3 gadu veciem) – “Secerts Of The Baby Whisperer for Toddlers”. Arī to esmu lasījusi, un tāpat, kā pirmajā grāmatā, tajā ir noderīgi ieteikumi bērna režīma veidošanā, risinājumi miega problēmām un konfiltsituācijām utt.

Pieejamas : https://www.bookdepository.com/

Dr. Hārvijs Karps “Vislaimīgākā mazuļa ceļvedis lieliskam miegam”

4939498_ORIGINAL_1358769567.jpg

Ikviens ir dzirdējis par to, cik ļoti neizgulējušies ir jaunie vecāki, jo bērns naktīs neguļ. Tiklīdz ir piedzimis mazulis, daudziem rodas jautājums – nu kā, vai gulēt var? Kad biju stāvoklī, arī es biju iedomājusies, ka nu tik būs, jo apkārt visi stāstīja, ka mazi bērni naktīs taisa trobeli un neguļ. Jā, tādi bērni noteikti ir, bet ne jau visi. Laikam jau ir tā, ka tie, kuri ir laimīgi izgulējušies, par to apkārt nestāsta, bet tie, kuriem ir gājis grūtāk, atļaujas topošos vecākus pabiedēt.

Par savu puiku miegu sūdzēties nevaru. Viņam nekad nav bijis aktuāli trobelēt naktī. Grāmat ieteiktu tiem, kam mazuļa miedziņš ir problemātisks. Grāmatā ir iekļauti  “5 soļu padomi”, kā ļaut mazulim aizmigt pašam, un kā risināt citas populārākās mazuļu miega problēmas, un ne tikai zīdaiņu vecumā.

Pieejama : http://www.miedzins.lv

Pamela Drakermena “Bērnu audzināšana franču gaumē”

300x0_cover

Izlasīju, bet neesmu par 100% šīs grāmatas fane. Laikam mana pieeja bērnu audzināšana līdz galam ar francūzietēm īsti nesakrīt, tā tomēr ir diezgan strikta “skola”. Tomēr šī ir ieteicama grāmata mammas pašapziņai. Tajā bija arī labas atziņas, kaut vai tas, ka ir svarīgi  neaizmirst par sevi, kā arī pie mazuļa nav jāskrien pie katra viņa mazākā pīkstiena.

Pieejama : http://www.zvaigzne.lv/

Janet Lansbury “No Bad Kids : Toddler Discipline Wihout Shame”

Ļoti laba grāmata par konsekventu robežu noteikšanu bērnam. Grāmatā ar piemēriem tiek stāstīts, kā mīlošā veidā, bez bērnu kaunināšanas un fiziskas ietekmēšanas, noteikti robežas. Grāmata palīdz vairāk izprast savu bērnu – vecumā, kad viņš vēl pats neprot izteikties. Īpaši ieteiktu vecākiem, kam ir bērni vecumā no 1 – 3 gadiem, kad tā robežu pārbaude ir visaugstākajā pakāpē. Nelielam ieskatam iesaku paklausīties arī Janet Lansbury podkāstus : http://www.janetlansbury.com/podcasts/.

Pieejama : https://www.amazon.co.uk

Džila Replija, Treisija Murketa “Bērna vadīta ēšana”

Gramatas_vaks_LV-ar-rami2-270x400

Šī bija pirmā grāmata, ko es izlasīju gaidot Evertu. Man likās aizraujoši domāt par to, ko un kā mans bērns ēdīs. Grāmata “Bērna vadīta ēšana” mani iedrošināja izmēģināt nevis klasisko piebarošanu ar biezenīšiem, bet gaidīt, kad bērns ēdienu varēs satvert un nogaršot pats. Grāmatā ir vērts ielūkoties uzsākot bērna piebarošanu, kā arī vecākiem, kas nomocījušies ar bērna piebarošanu ar biezeņiem. Gan pēc šīs, gan citu grāmatu izlasīšanas, atceries – ir ok kombinēt dažādas pieejas, tāpat ar BVĒ – nav jābūt striktiem un jāklausa katram grāmatas teikumam!

Pieejama :  http://veikalins.muki.lv/

Adele Faber, Elaine Mazlish “Siblings Without Rivarly : How to Help Your Children Live Together So You Can Live Too”

Grāmatas “Hot to talk so little kids will listen” pirmā izdevuma autoru gāmata par brāļu un māsu attiecībām. Principi ir līdzīgi – grāmata ar reāliem piemēram no dzīves, stāsta par to, kā uzlabot brāļu un māsu kontaktu, kā runāt neaizskarot bērnu jūtas, un neveicināt lieku sāncensību starp viņiem.  Man patika nu noderēja. Grāmata palīdz izprast, ko pret brāli / māsu jūt bērns. Ieteikumi strādā dzīvē – pārbaudīts! ;)

Pieejama : https://www.bookdepository.com/

Vikija Aiovina “Draudzeņu padomi grūtniecībā”

300x0_draudzenupadomigrutnieciba_978-9934-0-3989-8

Iespējams, viena no patiesākajām grāmatām par grūtniecību. Autore dalās ar tām lietām, kuras parasti apspriež draudzeņu starpā, nebaidoties lietas nosaukt īstajos vārdos. Tēmas aptver sākot no pirmajām grūtniecības sajūtām beidzot ar pēcdzemdību periodu un sevis pieņemšanu tajā. Atklāti un humoristiski par to, kā var mainīties sievietes ķermenis, par seksu grūtniecības laikā nu pēc tam, arī par pēcdzemdību depresiju utt.

Pieejama : http://www.zvaigzne.lv/

Dr. Govri Motha, Karēna Svona Maklauda “Vieglu dzemdību metode”

300x0_cover-9

Viena no top grāmatām topošajiem vecākiem šobrīd. Grāmatu sarakstījusi indiešu izcelsmes vecmāte Dr. Govri Motha, kas pazīstama ar unikālu pieeju grūtniecībai un dzemdībām. Viņas piedāvātā programma palīdz sagatavoties dzemdībām ar ķermeni un prātu. Esmu dizrdējusi mammas sakām, ka šī “grāmata šķiet pārāk ajūrvēdiska” (lai ko tas arī nenozīmētu), tā kā droši vien nebūs piemērota visām topošajām māmiņām. Bet es iesaku vismaz pamēģināt to atvērt :). Dr. Motha dzemdībām piedāvā sagatavoties trīs līmeņos – fiziski, garīgi un emocionāli.

Pieejama : http://www.ibook.lv/

Steforda Reičela Meisija “HANDS FREE MAMMA”

Pirmoreiz atverot šo grāmatu, biju noskaņota diezgan skeptiski. Tomēr varu teikt – kad tā ir svaigi izlasīta, kādu laiku atstāja iespaidu arī uz mani.  Kā naglai uz galvas bija grāmatā izlasītais teikums, ka “ielūkošanās telefonā nevar aizstāt ielūkošanos bērna acīs”. Nevar gan. Izlasot šo grāmatu, kas patiesībā ir bagātīga arī ar praktiskiem padomiem, kā samazināt tehnoloģiju lietošanu ikdienā, un vispār – kā samazināt darbu sarakstu dzīvē, atstājot tikai svarīgāko, es tiešām sāku mazāk lietot telefonu, un arī vairs neuzskatu par pienākumu atbildēt uz e pastiem mērkaķa ātrumā. Ik pa laikam pieķēru sevi pie domas, vai tiešām šajā brīdī, kad esam kopā, man jāizvelk telefons, un jānobildē mirklis – ēdiens, bērns, skaitās lapas – nu vienalga kas, un tas jānobildē? Pēc grāmatas izlasīšanas pamatīgi izrediģēju savu “instagramu”, izdzēsos no pāris “čatiņiem” un domubiedru grupām. Lai kā es to noliegtu, šīs lietas zaga un turpina zagt manu laiku, tādēļ digītālā revīzija, tāpat, kā mājas kārtošana, jāveic regulāri.

Pieejama : http://www.zvaigzne.lv/

Sarah Turner ‘The Unmumsy Mum” un “The Unmymsy Mum Diary”

Sāra Tērnere ir mamma 2 puikām (un šobrīd gaida trešo) no Lielbritānijas. Kad viņai bija apnikusi “perfekto mammu” būšana, Sāra sāka rakstīt blogu, kurš kļuva tik populārs un iecienīts, ka nu jau tapušas arī divas grāmatas. Tās nav grāmatas ar praktiskiem padomiem ikdienai. Tās ir grāmatas – stāsti ar vienkāršo mammu ikdienu. Ar puņķiem, asarām, strīdiem, priekiem – visu emociju virpuli. Grāmatas autorei ir brīnišķīga humora izjūta, šī ir laba un izklaidējoša lasāmviela. Sārai vari sekot Instagram @theunmumsymum.

Pieejamas : https://www.bookdepository.com/

Naomi Moriyama, William Dougle “Secrets of the World’s Healthiest Children : Why Japanese children have the longest, healthiest lives – and how yours can too”

Grāmata tiem, kas ieinteresēti bērnu uztura jautājumos. Vairāk lasi : https://viensplusviens.lv/2017/08/veseligako-pasaules-bernu-noslepumi/

Pieejama : https://www.bookdepository.com/

Glens Domens, Duglas Domens, Brūss Heigijs “Aktīvs mazulis- gudrs mazulis”

Grāmatā stāstīts par to, kā palīdzēt bērnam fiziski attīstīties. Vairāk vari lasīt te : https://viensplusviens.lv/2015/10/aktivs-mazulis-gudrs-mazulis/

Pieejama : http://www.zvaigzne.lv/

Džīna Forda “Apmierināta mazuļa dienasritms”

Šai grāmatai ir daudz pretinieku, un tikpat daudz aizstāvju. Izlasīju šo grāmatu, lai vispār saprastu – kas tur tāds, kas izraisa diskusijas? Stāsts ir par to, ka grāmatas autore ir izveidojusi diezgan precīzu dienas režīmu, pēc kā vecākiem vadīties auklējot mazuli. Es negribētu klanīties šīs grāmatas priekšā, un tomēr – nav arī tā, ka tā būtu izmetama mēslainē. Tāpat kā no citām kontroversālām gramatām, ir idejas, kas ir labas – tikai jāmācās tām atrast pielietojumu savā ikdienā. Vairāk esmu rakstījusi : https://viensplusviens.lv/2015/11/pardomas-pec-gramatas-apmierinata-mazula-dienas-ritms-izlasisanas/.

Pieejama : http://www.zvaigzne.lv/

Dr. Sallija Vorda “Mazais runā”

Interesanta grāmata par bērna valodas attīstību. Ar īpašu interesi šobrīd izlasīju nodaļas par bēbīšu vecumposmiem. Nekad neesmu bijusi īpaši aktīva attiecībā uz dažādām valodas rotaļām un skaitāmpantiņiem, bet pamēģināju dažas no grāmatā ieteiktajām “rotaļām” un biju pārsteigta, cik mazam bēbītim īstenībā ir laba atmiņa, un, ka viņš ar ineteresi vēro un cenšas atdarināt teikto / kustības jau agrā vecumā. Grāmatā sadalīta nodaļās pa vecuma posmiem no 0 – 4 gadiem. Katrā nodaļā tiek paskaidroti mazuļa attīstības posmi, piedāvātas valodas rotaļas. Man patika arī ieteikumi istabas iekārtojumam / mantu kastēm. Lai tās nav tikai rotaļlietas “tāpat vien”, bet lai tās būtu piemērotas mazuļa vecumam un interesei. (Ne ar mērķi stimulēt, bet attīstīt prasmes!). Grāmatu sarakstījusi logopēde. Interesanta un noderīga grāmata, ja ir vēlme izprast bērna valodas attīstības posmus un darboties kopā ar bērnu.

Pieejama : http://www.zvaigzne.lv/

Ilana Wiles “Remarkably Average Parenting”

Šī vairāk tāda humoristiska grāmata, kas ļauj vecākiem pasmieties pašiem par sevi. Un, protams, bērniem!  Grāmatā ir fotogrāfijas un stāsti – smieklīgi atgadījumi no ikdienas dzīves ar bērniem. Iesaku kā dāvanu draudzenei – kādai mammai, kas domā, ka tikai viņas bērni ir dīvaini:).

Pieejama : https://www.bookdepository.com/

 CITAS MAMMAS IESAKA

A. Irbe, S. Lindenberga “Bērns mācās runāt ģimenē”
L. Tidriķe “Baha ziedi bērniem un viņu vecākiem”
Dž. Grejs “Bērni ir no debesīm”
F. Leibojē “Piedzimt bez vardarbības”
Maršals H.Klauss un Filisa H.Klausa “Pirmo nedēļu brīnums”
Eva Kālo, Ģērģija Balonga “Brīvas spēlēšanās sākums”
Dr Claire Halsey “Baby development. Everything you need to know”
Maija Pitamika “Spēles bērniem”
Dž. Dobsons “Zēnu audzināšana”
Daniel J Siegel, Tina Payne Brison “The Whole – Brain Child” (labu recenziju atradīsi blogā “Mammai būt”)

FOTO: publicitātes foto

35 komentāri

 1. Avatar

  Paldies par rakstu! Plānā izlasīt grāmatu Bērms.
  Pašlaik manā grāmatu plauktā gaida – “Bērni ir no debesīm” un “Zēnu audzināšana”.

  Atbildēt
 2. Avatar

  Paldies! :) Līdz šim domāju, ka iztikšu bez grāmatām, bet viena no ši saraksta tomēr uzrunāja. :)

  Atbildēt
   • Avatar

    Liels paldies :). Šis laiks patiešām ir mağisks visos savos plusos un mīnusos. Baudāmi! :)

    Atbildēt
 3. Avatar

  Manā grāmatplauktā arī ir “Vislaimīgākā mazuļa ceļvedis lieliskam miegam” un “Bēnu vadīta ēšana”..

  Vēl varu ieteikt:
  Frederiks Leboijē
  “Piedzimt bez vardarbības”

  Maršals H.Klauss un Filisa H.Klausa
  “Pirmo nedēļu brīnums”

  Ne visas mammas uzrunās šīs grāmatas, bet man tiešām palīdzēja izjust un piedzīvot otrās dzemdības..

  Eva Kālo, Ģērģija Balonga
  Brīvas spēlēšanās sākums

  šis tas noderīgs arī te:
  Dr Claire Halsey
  Baby development
  Everything you need to know

  Maja Pitamika
  Spēles bērniem

  Ne visam grāmatās var pilnībā piekrist vai pilnībā izmantot savā ikdienā, bet šis tas tiešām noder.. Katrai savs! :)

  Atbildēt
  • Avatar

   Ļoti, ļoti vērtīga grāmata liekas pieminētā Dr.Eva Kālo un Dr.Ģērģija Baloga “Brīvas spēlēšanās sākums”! Iesaku arī šīs pašas sērijas grāmatu Dr.Judīte Falka un Dr.Marija Vincze “Atvadas no autiņbiksītēm. Slēdzējmuskuļu kontrole un bērna pašapziņas attīstība”.

   Atbildēt
 4. Avatar

  Diemžēl nevaru atrast un atcerēties nosaukumu grāmatai, kas atstāja uz mani ļoti lielu iespaidu, kaut kur mājās ir paslēpusies ;D Grāmata ir vācu autora, kurā viņš vēstulēs atbild uz kādas mātes jautājumiem par bērnu audzināšanu. Iespējams daudzi padomi ir mazliet neatbilstoši mūsdienām, bet pamatlietas jau nemainās. Viņš uzsver, ka bērnu nedrīkst laist pašplūsmā un vajag nospraust robežas, bērnam nedrīkst melot, jo tad viņš melos arī vecākiem un citiem, bērnam jāļauj maksimāli pašam visu darīt un ne vienmēr par nedarbiem ir jābar. Kā arī jāļauj bērnam kļūdīties, sasities, nosmērēties, jo tāda ir bērna zinātkārā daba. Tāpat jāpieņem, ka bērns, kā jebkurš cilvēks ir reizē labs un ļauns, bet viņš vēl neapzinās šīs lietas.
  Ceru, ka rīt atradīšu un varēšu pievienot grāmatas nosaukumu un autoru, jo šī manis izlasītā grāmata bija viena no retajām, kas neparādīja bērna audzināšanu saldi cukurotā gaisotnē.

  Atbildēt
  • Avatar

   Mani arī ieinteresēja šī grāmata. Jo tā jau ir, ka nav viss tik saldi un skaisti. Jāprot arī būt stingrākam un sajust, kur nospraust to robežu.

   Atbildēt
 5. Avatar

  Varu piekrist, ka Maršals H.Klauss un Filisa H.Klausa “Pirmo nedēļu brīnums” – vienkārši fantastiska grāmata, kuru izlasīju vienā elpas vilcienā.

  Atbildēt
  • Avatar

   Sveiki. Vai nezini, kur var dabūt grāmatu Maršals H.Klauss un Filisa H.Klausa “Pirmo nedēļu brīnums”?

   Atbildēt
   • Laura

    Google saka, ka “Valters un Rapa” varētu būt!

    Atbildēt
 6. Avatar

  Tikko izlasīju arī labas atsauksmes un jau pasūtīju Polaris grāmatnīcā grāmatu – Как здорово с ребенком от 1 до 3 лет : генератор полезных советов. Tiem, kas lasa krievu valodā. Man ļoti patīk šī valoda, tāpēc ik pa laikam kaut ko palasu, lai atsvaidzinātu to.

  Atbildēt
 7. Avatar

  DR. GOVRI MOTHA, KĀRENA SVONA MAKLAUDA “Vieglu dzemdību metode” –
  No šīs varēju pasmelties gudrības netikai dzemdībām. I-netā atradu arī grāmatā pieminētās pirmsdzemdību meditācijas.

  Osho „Grāmata par bērnu, brīvība būt sev pašam” –
  Šo jau nopirku pirms biju gaidībās :)

  Atbildēt
 8. Avatar

  Paldies, kad būšu Latvijā, ieliku plānos iegriezties grāmatnīcā pēc jaunas lasāmvielas. :)

  Atbildēt
 9. Avatar

  sakiet, vai šo vēl kaut kur var dabūt: Frederiks Leboijē
  “Piedzimt bez vardarbības”, paldies,

  Atbildēt
  • Laura

   Šādu nav sanācis paskatīties :)

   Atbildēt
 10. Avatar

  Izlasīju “Vieglu dzemdību metode ” saruna ar savu ķermeni, emocionāla un fizika sagatavošanas. Darbs ar sevi. Grāmata ļoti patika.

  Atbildēt
 11. Avatar

  Ikvienu grāmatu lasot ļoti svarīga ir kritiskā domāšana. Esmu izlasījusi, piemēram, n-tās grāmatas par mazuļu miegu, bet meitai neder īsti neviena metode.. Katrs bērns un katrs gadījums ir ļoti individuāls. Un tas absolūti nenozīmē, ka esam neprasmīgi vecāki, kā brīžam sajūtos pēc kādas grāmatas izlasīšanas. Tāpēc dažreiz liekas, ka labāk nelasīt neko un paļauties uz mātes instinktiem.

  Atbildēt
 12. Avatar

  Noteikti šim sarakstam pievienotu Kristīnes Ranklas grāmatu “Kā es nomierinu savu bērniņu”. Īpaši, ja gaidāmais ir pirmais bērniņš ģimenē. :)

  Atbildēt
  • Laura

   Paldies, ka atgādināji! Gribēju taču arī ieskatīties šajā grāmatā :)

   Atbildēt
 13. Avatar

  Nezinu, kāpēc neizdevās komentārs pie attiecīgā komentāra :) Mans komentārs bija par grāmatu “Pirmo nedēļu brīnums”- tā ir pieejama Līnā :)

  Atbildēt
 14. Avatar

  Nu man tiešām palīdzēja tā Tevis jau senāk aprakstītā “Apmierināta mazuļa dienas ritms”. Uzskatu, ka ko tamlīdzīgu vajadzētu lasīt gan pirms vēl dzemdībām, nevis tikai kad nu man sanāca – kad bērnam jau bija gandrīz 4i mēneši. Copy+paste, protams, neieviesu, jo manai meitai tolaik līdz Dž.Fordas noteiktajiem bēbju gulēšanas ilgumiem bija kā līdz mēnesim, taču kaut kādi pamatprincipi 100% noderēja. Radās izpratne, kā tie mazuļa miegi un ēšanas ir saistīti, ko tiešām darīt, lai bērns pa nakti arī gulētu. Tiešām izdevās, jo meita kopš 6,5 mēnešu vecuma GUĻ visu nakti (turpinot krūtsbarošanu, starp citu), pirms sāku kaut kādu sakarīgu re”zimu ieviest, cēlās 4-5x pa nakti un es biju tuvu vājprātam.. Šobrīd ar milzīgu atvieglojumu lasu/klausos apkārt tos tekstus ka gadu, pusotru gadu vec sbērns ceļas 2-3x pa nakti – ēst, jāņot, utt.. Tb mēs tiem vājrpātiem izgājām cauri tad un šogad es vismaz esmu gulējusi, nevis gaidījusi, kad bērns pats kkādā mistiskā veidā izdomās un ieviesīs pats sev režīmu. :)

  Atbildēt
  • Laura

   Tas ir feini, ka palīdz. Tas arī ir galvenais – ja tev strādā, tad ideāli :)

   Atbildēt
 15. Avatar

  Kristīne Rankla ”Kā es nomierinu savu bērniņu” Mana favorīt grāmata, jauna. Noder vecākiem, 0-12mēn, kuriem mazuļi ir īpaši jūtīgi, raudulīgi. Vēlētos gan, lai tagad man būtu grāmatas turpinājums, kas palīdz saprast un atbalsta māmiņu, kuras mazulis arī pēc 15mēnešu vecuma ir tikpat raudošs, neguļošs, jūtīgs, neēdošs īstu pārtiku, bet vairāk mammas pienu. :D Arī ārsti ir aizrādījuši, ka manējā ir pārāk niķīga, kašķīga, bet es izlaboju uz jūtīga. :D

  Atbildēt
 16. Avatar

  Patika aeī Dr. Hārvijs Karps, taču tas baltais troksnis, ko viņš slavē ir apnicis, mazulei gan iespējams patika, bet es nespēju paciest to skaņu, un arī aizmigt pie tās nevaru. :D

  Atbildēt
 17. Avatar

  Esmu lasījusi arī Ziņģītes ”Aug cilvēks”, taču viņas ieteikumiem vairāk nepiekrītu, nekā piekrītu, tāpēc to laikam izsvītrotu no lasāmo grāmatu saraksta. Diezgan radikāla pieeja ikdienas lietām un pavisam cits skatījums uz sadzīvi.

  Atbildēt
 18. Avatar

  Sveiciens!
  Vai ir iespējams no kādad aizņemties, atpirkt vai kā citādi dabūt grāmatu Dr. Hārvijs Karps “Vislaimīgākā mazuļa ceļvedis lieliskam miegam”???
  Miedziņš mums ir viens no lielākaijiem izaicinājumiem šobrīd…

  Atbildēt

Trackbacks/Pingbacks

 1. Pārdomas pēc grāmatas “Apmierināta mazuļa dienas ritms” izlasīšanas | Viens + Viens - […] ieteica izlasīt grāmatu “Secrets of The Baby Whisperer (How to Calm, Connect and Communicat With Your Baby)”. Man ļoti…
 2. 3. trimestris – atradumi grūtnieces ērtībai un labsajūtai | Viens + Viens - […] Trešais trimestris ir laiks, kad sieviete parasti dodas dekrētā. Un beidzot ir laiks apsēsties un palasīt! Blogā vari atrast…
 3. Grāmatas topošajiem vecākiem | Viens + Viens - […] Atsauksmes par citām grāmatām, kuras esmu lasījusi, vari meklēt senākā bloga rakstā : https://viensplusviens.lv/2017/11/gramatas-toposajiem-vecakiem/ […]

Komentē