Idejas garšīgām putrām bērniem + konkurss!

Idejas garšīgām putrām bērniem + konkurss!

Putra ir ēdiens, kas ir teju katra bērna ēdienkartē. Blogā par putrām jau pāris raksti ir bijuši, piemēram “Pirmās garšas : putras”, kurā stāstīju ar kādām putrām vēlams sākt piebarošanu. Šajā ierakstā vēlos padalīties ar to, kas aktuāls mums – putru papildināšana ar dažādām piedevām, lai vienmēr būtu interesanti un garšīgi tās ēst!

Putra un dārzeņi

Ja četrgadniekam mēģināsi iebarot putru ar brokoli, visticamāk, viņš pabrīnīsies, un šķīvi aizstums prom. Bet bērnam, kuram ir gadiņš, vai pat mazāk, nav šādu ekspektāciju – putru sagaidīt tikai ar ievārījumu, ja vien neesam viņu pieradinājuši tā ēst, neko citu nepiedāvājot. Pamēģini – rīsu putru ar divām ēdamkarotēm ķirbja vai burkāna biezeņa (tie ir salīdzinoš saldi), mannā putru ar mazliet biešu sulas (mannā sanāks princešu rozā krāsā), vai auzu putru ar šķipsniņu brokoļu skaidiņu (svaigu brokoli vienkārši uz smalkas rīves sarīvē, un pārber ar to gatavu putru). Sāc ar mazumiņu!

Ievārījuma aizvietotājs

Mūsu ģimenē nekad nav bijusi tradīcija, ka mammas un vecmammas vāra ievārījumus. Droši vien tāpēc, ka esmu pilsētniece trešajā paaudzē. Līdz ar to mums atkrīt pienākums ziemā iztērēt savārītos ievārījumus, kur vien pagadās. Tieši tāpēc lietojam, kā es to saucu – ievārījuma aizvietotāju. Ievārījuma aizvietotājs ir svaigas vai  saldētas sablendētas ogas un augļi. Tas var būt arī augļu biezenis. Piemēram, sablendē dateles ar sauju saldētu aveņu,vai banānu ar mellenēm. Vai mīkstu mango!

Krēmi

Vēl viens pavisam vienkāršs veids, kā pamainīt putras garšu, ir pievienot krēmus – zemesriekstu, kakao un lazdu riekstu, mandeļu krēmu vai sviestu. Kādā īpašā dienā var atļauties arī dabīgu šokolādes krēmu. Kurš gan var atteikties no kaut kā tāda?

Sēkliņas, skaidiņas

Tas, ko un kādas pievienot, atkarīgs no bērna vecuma, bet pēc gada droši var mēģināt putru bagātināt ar sezama sēkliņām, ķirbju sēklām, dažādiem sēklu maisījumiem, kokosriekstu un mandeļu skaidiņām. Ja bērna vecuma dēļ bail dot veselus riekstus un skaidiņas, tad sasmalcini tās! Tās mazliet pamainīs ne tikai putras garšu, bet arī tekstūru.

Pulveri

Vēl viens veids, kā padarīt putras uzturvielām bagātākas, ir pulveri. Ja apnīk ķēpāties ar biezeņiem, tas ir ideāls veids, kā padarīt putras ne tikai krāsainākas, bet arī  veselīgākas. Pieejami gan dārzeņu, gan augļu, gan sēņu pulveri – atliek tikai izvēlēties. Reizēm gatavoju griķu putru ar gaileņu pulveri, mannā ar biešu utt. Pulveru izēle šobrīd ir diezgan liela, un tie pieejami ne tikai ekoveikalos. (Mūsu favorīts – “Absolūts ēd” pulveri). Pulveris būtībā ir attiecīgā produkta koncentrāts – kaltēts un sasmalcināts.

KONKURSS SADARĪBĀ AR SEMPER

Ja jau par putrām, tad šoreiz arī konkurss! Kādam no jums ir iespēja laimēt SEMPER putru komplektu : 3 sausās putras un 3 gatavās putras tūbiņās.

Sausās putras ir labs variants pirmajam piebarojumam un arī turpmākajam dzīves gadam, kad putras tiek ēstas regulāri. Tās ir ātri pagatavojamas – atliek tikai uzbriedināt karstā ūdenī un samaisīt. Putru sastāvā ir dažādi graudagi, un tās bagātinātas ar piedevām – kā nu kura. Piemēram, ar zemenēm, bumbieriem, plūmēm, āboliem u.c., kā arī vērtīgiem vitamīniem un minerālvielām.

Savukārt gatavās putras tūbiņās ir ērts variants līdzņemšanai. Putras ir sātīgas, un labi apmierina bērniņa apetīti ceļojumos, ciemos, vai vienkārši pastaigās. Arī šīs gatavotas no dažādiem graudaugiem un papildinātas ar augļu garšām.

SEMPER putras piemērotas bērniņiem sākot no 6 mēnešu vecuma. SEMPER klāstā ir gan putras ar pienu, gan bez piena. Ieskaties www.semper.lv, ja interesē vairāk.

Ja vēlies laimēt attēlā redzamo komplektu, līdz 13.12.2017. komentārā pie šī ieraksta uzraksti, kas ir pirmā putra, ko devi nogaršot savam mazulim! 

Laimīgo paziņošu 14.12.2017.

 

 

 

 

55 komentāri

 1. Kukurūzas putra no semper. 😊

  Atbildēt
 2. :) semper auzu putra bija pirmā!

  Atbildēt
 3. Dēlam bija un vēl ēdam pirmo putru BIO Rīsu putra bez piena un bez cukura.

  Atbildēt
 4. Pirmo devām auzu pārslu putru! Lai gan sākumā bija alerģiska reakcija, pēc mēneša viss bija labi un garšoja ļoti. ;)

  Atbildēt
 5. Auzu pārslu biezputra. Nebij nekādu alerģiju un garšo vēljoprojām kā pirmo reizi!

  Atbildēt
 6. Rīsu putra bez piedevām

  Atbildēt
 7. Abi puikas kā pirmo nogaršoja un ēda rīsu putru.

  Atbildēt
 8. Pašas malta un vārīta auzu putra.

  Atbildēt
 9. Pēc ārstes rekomendācijas sākām ar griķu putru bez piena (4 mēnešos).

  Atbildēt
 10. holle rīsu putra bez piena :)

  Atbildēt
 11. Pirmo sāku dot auzu pārslu putru, joprojām brokastīs no tās neatsakās. ;)

  Atbildēt
 12. Tā kā mazais, piecus mēnešus vecais puika, vēl nav paspējis pagaršot putriņas, šī balvu būtu tieši laikā , lai viņu ar tām iepazīstinātu :)

  Atbildēt
 13. semper, graudu

  Atbildēt
 14. Pirmā bija rīsu putra ar banāniem, ražotāju gan,diemžēl,neatceros. Bet dikti gāja pie sirds!

  Atbildēt
 15. Šķiet, ka pirmā bina rīsu putra bez piena ;)

  Atbildēt
 16. Rīsu putra

  Atbildēt
 17. Pirmā bija rīsu putra ar ķirbi.

  Atbildēt
 18. Kukurūzas putra bez piedevām

  Atbildēt
 19. Rīsu pārslu putra (pašas gatavota), bet to mazais izbrāķēja (jo, godīgi sakot, es neprotu izvārīt garšīgu putru :)), tāpēc jau aptuveni gadu dēlēns ēd tikai Semper putras, tās visas dikti iet pie sirds.

  Atbildēt
 20. Pirmā bija kukurūzas putra no paciņas un tad mēģināju pašgaavot griķu putru.
  Mieta gan gatavās putras īpaši nekad nav ēdusi (jau no 9-10 mēnešu vecuma ēd parastas putras) bet 9 mēnešus vecs bebuks, kam uzdāvināt mums būtu gan.
  Es vasarā, kad bija radiem šausmīgi daudz pasaldu ābolu, savārīju tāpat bez cukura, sametu saldētavā un tgd lieku klāt meitai pie brokastu putrām. Esu likusi svaigas ogas, augļus arī klāt. Bet paldies par idejām, jo tie parastie ievārījumi tomēr ir baisi saldi un 1,5 gadu vecumā tomēr tos vēl negribu dot.

  Atbildēt
 21. Pašas gatavota pilngraudu auzu pārslu putra bez piena :)

  Atbildēt
 22. Hipp rīsu putra bez piena.
  Kopumā gribētos, lai gatavajām putrām būtu plašāka izvēle bez pievienota piena vai vecumam paredzēta maisījuma, jo gana daudz bērnu, kuriem ir piena olbaltumvielu nepanesamība. Un tas putru piedāvājums gaužām bēdīgs, salīdzinot ar piena putru klāstu.

  Atbildēt
 23. Pirmā bija kukurūzas putra no paciņas

  Atbildēt
 24. Mēs pirmajai putrai vēl tikai gatavojamies tuvākajā laikā,tāpēc šāda pacińa būtu tieši laikā 😉

  Atbildēt
 25. Holle kukuruzas putra bija pirma! 👌🏻 bet šobrīd pārsvarā lietoajam tieši semper putras👍🏻

  Atbildēt
 26. Hipp rīsu putra

  Atbildēt
 27. Pirmo devām rīsu putru. Mums tagad 7 menesi būs, tāpēc tikai palēnām sākam tikai izgaršot visu. 4 mēnešos vēl neko nedevām.

  Atbildēt
 28. Pirmo devām kukurūzas putru!😊

  Atbildēt
 29. Holles prosas putra ar kazas piena maisījumu, bet nesen esmu atklājusi arī Semper putras! Un tā kā dzīvoju ārpus Rīgas, priecājos, ka tās nopērkamas pārtikas veikalos 👍😊

  Atbildēt
 30. Pirmā bija auzu putra no paciņas :)

  Atbildēt
 31. Pirmā bija Semper auzu putra ar banāniem un āboliem.

  Atbildēt
 32. Pirmā putra mums kukurūzas :)

  Atbildēt
 33. Pirmā putriņa bija Semper kukurūzas putriņa 4 mēnešu veciem bērniņiem, :)

  Atbildēt
 34. Kukurūzas putra ☺️ Vēl esam putru garšošanas pusceļā, tāpēc labprāt izmēģinātu un sava ikdienas garšu ēdienkartē iekļautu SEMPER produkciju. Esam daudzus veikalus izložņājuši, meklējot daudzveidīgāku putru klāstu bez piena, joprojām cenšamies meklēt veidus kā dažādot savu bezpiena ēdienkarti.

  Atbildēt
 35. Rīsu-kukurūzas putra!

  Atbildēt
 36. 3 graudu putra no 6 mēnešiem, ļoti garšo!

  Atbildēt
 37. Auzu pārslu putra.

  Atbildēt
 38. Kates pirmā putra bija bezpiedevu griķu putra! Semper māsas Hannas mīļākās putras-tās garšo kā saldais krējumiņš(3-gadniece).

  Atbildēt
 39. Rīsu pārslu putriņa. :)

  Atbildēt
 40. Tieši šobrīd jau 2. dienu garšojam Holle rīsu putru bez piena :)

  Atbildēt
 41. Pirmā putra, ko mazais nogaršoja, bija auzu pārslas. Tā sanāca, ka no mammas bļodas :-)

  Atbildēt
 42. Pirmā putra, ko nogaršoja mana meitiņa bija Kukurūzas melleņu putra no Semper. Vispār esam iecienījuši šīs firmas putras – gan sausās, gan šķidrās. Otrās ideāli noder ceļā, ceļojumā.

  Atbildēt
 43. Mazais kārumnieks aizvakar uzsāka putru dzīvi. Kāru muti ēd rīsu putru bez piedevām un cukura. Pagaidām ēd gatavo putru, kas tikai jāaplej. Tā kā pašai ļoooti garšo putras, ceru tās iemācīt mīlēt arī mazo :)

  Atbildēt
 44. Laura

  Paldies visiem par atbildēm, šoreiz putras dosies pie LĀSMAS, kura raksta :
  “Pirmā putra, ko mazais nogaršoja, bija auzu pārslas. Tā sanāca, ka no mammas bļodas :-)”

  Atbildēt

Komentē