Labākās bērniem draudzīgās vietas 2017. gadā

Labākās bērniem draudzīgās vietas 2017. gadā

Šis būs kaut kas līdzīgs topam, bet ne gluži. Šis būs saraksts ar vietām, kuras šogad esam apmeklējuši kopā ar ģimeni, un uzskatām par īpaši draudzīgām, lai uz tām dotos kopā ar bērniem. Tops – ne tops, bet vēlamies izteikt savu atzinību! Izvēlējāmies dažas vietas no visas Latvijas, kas šogad atmiņā palikušas visspilgtāk dažādās kateogrijās.

ĒSTUVES

Doties paēst kopā ar bērniem reizēm var kļūt par lielu izaicinājumu. Tas, kā viss izdosies, lielākoties ir atkarīgs tieši no bērna omas. Kad viņi ir divi – no divām omām :). Lielākoties dodamies ēst tad, kad viens no mazajiem guļ, un otrs ir tiešām izsalcis – lai kaut brīdi mierīgi pasēž un paēd. Un līdzi jābūt arī mīļākajai rotaļlietai! Šīs noteikti nav vienīgās ēstuves, kuras ir ģimenēm un bērniem draudzīgas, bet šīs palikušas atmiņā jo īpaši.

Mielotava Čiekurkalnā – šī ir mūsu mājām vistuvākā bērniem draudzīgā vieta, kur esam iemīļojuši doties kopā ar mazajiem. Jo īpaši vasarā, kad var pasēdēt terasē. Ir arī bērnu stūrītis. Tā kā kafejnīcas saimniekiem pašiem ir bērni, viņi ir saprotši pret citu cilvēku bērniem :).
www.facebook.com/mielotava/

Roof BBQ & Music – tā kā dzīvojam vienā no tālakajiem Rīgas galiem, uz šo vietu bieži doties nesanāk, bet mums tiešām ļoti patīk. Ir gaumīgs bērnu stūrītis, ir atsaucīgs personāls, un lieliska bērnu ēdienkarte.
https://roofbbq.lv/

Vistiņas Karbonādes Steiki – nevaru nepieminēt šo vietu, jo tā godam izturēja Everta un viņa labākā drauga apmeklējumu – kopā viņi ir viesulis! Te ir arī jauks bērnu stūrītis, un mazajiem rakariem arī atradīsies kaut kas labs, ko apēst. Lai puikas nebēgtu prom (kas viņiem raksturīgi, personāls noreaģēja ātri atnesot katam pa saldējumam, un futbola pārraidi tv nomainīja pret multenēm. Kamēr pusdienojām, Edvīns varēja gulēt ratos terasē.
http://www.grilrestorans.lv

C.U.T. restorāns (brunch) – nekad nebūtu iedomājusies uz restorānu viesnīcā doties ar bērniem. Tomēr C.U.T. vēlo brokastu apeklējums izvērtās par vienu no labākajiem, kāds šogad mums kopā ar bērniem bijis! Atslēga slēpjas tajā, ka mazais gulēja ratos, un varējām viņu izstumt terasē, tikmēr paši ieņemot galdiņu aiz loga. Lielais puika savukārt pats sevi nodarbināja ar pieejamām izklaidēm bērniem, kā arī bija arī multeņu stūrītis ar pufiem!
https://www.facebook.com/cutriga/

SPĒĻU ISTABAS / LAUKUMI

Mums patīk pamainīt vidi, un reizēm ar mazajiem vieglāk ir doties uz kādu rotaļu istabu, nekā palikt mājās. Te būs trīs mūsu favorīti.  

Viss bumbās Bumbu baseins – 
tiem, kas blogu lasa regulāri, šis nebūs pārsteigums. Bumbās esam svinējuši gan Edvīna jubileju, gan rīkojuši citus pasākumus ģimenēm ar bērniem. Ir rotaļu stūrītis, bumbu baseins, bērniem piemērotas labierīcības, pārtinamais galdiņš, virtuvīte.
https://www.facebook.com/vissbumbas/

Dominas rotaļu istaba – “Zemūdens pasaka” šobrīd ir topā abiem mazajiem. Un man – ja ir kaut kas jānopērk, un tajā pat laikā – jāņem līdzi bērni. Lielākais te var palikt ar auklītēm, bet arī mazajam dikti patīk. Ir slidkalniņš – truba, bumbu baseini, interaktīvā rotaļu telpa, baiļu istaba utt. Un arī cena pieņemama. Auklītes ir jaukas un atsaucīgas (vismaz reizēs, kad esam bijuši), rūpīgi uzrauga bērnus. Pieejama arī  pārtinamā virsma un telpa barošanai.
http://rotaluparks.lv/lv/rotalju-istabas-20750/tc-domina-24973

Ciao Bambino – ja man vajag mieru, bet apstākļi ir tādi, ka brīvdienas jāpavada ar mazajiem vienai, tad reizēm dodamies uz Ciao Bambino. Iepriekš gan noteikti jāuzzvana, vai telpās nav kāda ballīte. Šeit ir ļoti mierīgi, maksimāli padomāts, lai bērni atrakcijās nesavainotos, tādēļ arī paši mazākie droši var rotaļāties. Mammas, tēti, auklītes utt. var sēdēt pie galdiem un tikmēr dzert kafiju, tēju, un varbūt kādam vecākam pat  izdodas pastrādāt!
http://ciaobambino.lv

Centra sporta kvartāls – lai gan šo rakstu nav finansējis Ušakovs, gribu pieminēt arī jauno rotaļu laukumu Kr. Barona ielā 116A. Patiesībā ne tikai rotaļu laukumu. Arī trasītes, kur mazie var braukāt ar līdzsvara un divriteņiem. Laba vieta, kur “nokausēt” bērnus. Jā, brīvdienās tur ir pilns, īpaši vasarā, tādēļ ir vērts doties jau no paša rīta, un vēl labāk – darba dienā! Patīk, ka ir plaša tualete, kur var iebraukt ar ratiņiem.

MUZEJI UN ZINĀTNES CENTRI

Brīvo laiku mums patīk pavadīt arī muzejos. Blogā jau esmu apkopojusi tos, uz kuriem esam devušies šogad (lasi : “Lietaino dienu muzeju ceļvedis”). Neviens no šiem nav kaut kas pilnīgi jauns, un tomēr, pieminēšu tieši šos trīs, jo redzu – tie mūsu bērniem patīk visvairāk, jo prasa doties vēl un vēl!

Latvijas Dabas muzejs  – ļoti iecienīts gan mazajam, gan lielajam puikam. Dabas muzejs ir plašs, un tur ir ilgi ko pētīt un darīt! Galu galā – visu ko ir atļauts arī aptaustīt. Ir ērti izbraucams arī ar ratiem (vēl nesen nebija ietilpīgs lifts).
http://www.dabasmuzejs.gov.lv

ZINOO Rīga – arī ZINOO ir no vietām, kur bērniem neapnīk arī pēc vairākkārtējiem apmeklējumiem. Laba izklaides vieta lietainām dienām, kur darbojoties kopā ar bērnu var uzzināt daudz jauna.
http://www.zinoo.lv

Dzelzceļa muzejs – bērni un vilcieni reizēm sader tik pat labi, kā cimds ar roku. Tāda interese un azarts, pētot, kā darbojas vilciens, kādi tie bija agrāk, un kādi ir mūsdienās. Puišiem ļoti patīk šis muzejs, jo var arī paskraidīt muzeja āra teritorijā.
http://railwaymuseum.lv

PIEDZĪVOJUMI ĢIMENEI

Ir vēl dažas lietas un vietas, ko no šī gada gribas pieminēt, bet nevienā no iepriekšējām kategorijām tās īsti neiederas.

Izklaides parks “Avārijas brigāde”
– šogad Latvijas ģimenes pārsteidza jaunais izklaides parks “Avārijas brigāde”. Arī mēs devāmies to apmeklēt. Izstaigājām meža trasīti, lēkājām pa lielajiem batutiem, uzkāpām dinozaurā, pabraukājā ar velokartiem, izpētījām spēļu pilsētiņu, nobraucām ar kameru, un ko tik vēl ne. Ā – arī garšīgas pankūkas paēdām.
https://abpark.lv

Kuldīgas vilcieniņš – viens no feinākajiem šī gada kopīgajiem piedzīvojumiem bija došanās uz Kuldīgu. Bērniem atmiņā vislabāk palicis vilcieniņš. Ļoti, ļoti jauks un atsaucīgs šoferītis, palīdzēja iecelt vilcienā ratus ar visu aizmigušo Edvīnu. Paldies!
https://www.facebook.com/goldingentrain/

Siguldas Tarzāna parks – arī brauciens uz Siguldu bija skaists. Devāmies vēl pirms “zelta rudens”, un izbaudījām piedzīvojumus Tarzāna parkā. Pēc šī mazā piedzīvojuma joprojām palikusi patīkama pēcgarša, un zinu, ka atgriezīsimies arī nākamgad.
https://www.tarzans.lv/

Rīga IFF – nobeigumā vēlos pieminēt arī Riga International Film Festival, kura ietvaros devāmies uz Kids Weekend bērnu seansiem. Ir forši, ka arī bērniem ir iespēja būt par daļu no tāda kultūras notikuma!
http://www.rigaiff.lv/2017/lv/

Un kādas vietas vai pasākumi jums vislabāk palikušas atmiņā no 2017. gadā piedzīvotā?

3 komentāri

 1. Avatar

  Mums ar divgadnieci patika Ventspils ūdens atrakciju parks (iekšējais). Atšķirībā no Līvu akvaparka, trubas ir pietiekami mierīgas, lai kopā ar tēti šļūktu. Pirmo reizi baidījās, pēc tam nevarējām tikt no trubām prom! Kopā ar akvaparku vienā dienā var paķert mazbānīti. Un ēdām Ostas 23-ļoti jauki, ar garenu stiklotu bērnu stūrīti, kas ļauj vairākiem vecākiem paēst turpat aiz loga, kamēr bērns spēlējas. Nākamvasar plānojam Hercogu Jēkabu un vismaz stundu bērnu pilsētiņā, un pludmali, ja laiks ļaus-tur arī bērniem ir ko ņemties.

  Atbildēt
  • Laura

   Neesam bijuši. Paldies par ieteikumiem!! :)

   Atbildēt
 2. Avatar

  Tērvetes dabas parks.
  Rūķu meža taka, top jauns Rūķu ciems ar guļbūves mājiņām, kur vecāki kopā ar bērniem var ieiet, veikt dažādas aktivitātes.
  Tradicionālais rotaļu laukums pie estrādes, kur var jauki ieturēt pikniku, apmeklēt kafejnīcu, mazie pa to laiku var skriet pa lielo laukumu, kur arī vecāki var līdzi izrāpelēt :).
  Jau vairākus gadus darbojas gaisa trase, kura paredzēta dažādiem vecumiem.
  Mums Tērvetes dabas parks ir ļoti iemīļots :) ir ko darīt visu dienu :)

  Atbildēt

Komentē