Mammas izmēģina : jaunākās Chicco rotaļlietas

Mammas izmēģina : jaunākās Chicco rotaļlietas

Turpinot rakstu sēriju sadarbībā ar Chicco, decembrī kopā ar divām bloga lasītājām izmēģinājām divas Chicco rotaļlietas. Lasītājas izmēģināja Chicco cimdiņu – pirkstiņlelli, bet es un mani puikas – runājošo fermu. Kā mums gāja, un vai bērniem patika – lasi tālāk!

CHICCO CIMDIŅŠ – PIRKSTIŅLELLE

Rotaļlieta paredzēta bērniem no 3 mēnešu vecuma. Bērniņš rotaļājoties kopā ar vecākiem var mācīties atpazīt dzīvniekus, skaitļus, krāsas u.tml.

Ulrika un Estere (10 mēneši) :  Mantiņu no sākuma izmazgājām veļasmašīnā, un tā izskatījās tieši tāpat, kā  pirms mazgāšanas, tādēļ varu apgalvot, ka tā veidota kvalitatīvi. Esteri noteikti piesaista visas skaņas, līdz ar to patika, ka mantiņā ir gan čaukstošs papīrīts, gan pīkstulīts.

Patika arī tas, ka ir padomāts par lielākiem bērniņiem, lai gan mantiņa piemērota mazuļiem jau no 3 mēnešu vecuma. Spēlējoties ar meitiņu var pievērst uzmanību katram uz pirkstiņa attēlotajam dzīvnieciņam, piemēram, gotiņai. Tā kā par tiem ir runāts arī no grāmatiņām, tad viņa mācās atpazīt  gotiņu, ko saka gotiņa utml.  

No lellītes var veidot veselu pasaku, jo ir gan zemnieks, gan viņa dzīvnieciņi. Patīk, ka ir krāsaina, jo var stāstīt un mācīt krāsiņas. Un bērnam arī, protams, krāsas piesaista. Patika, ka ir arī maza grāmatiņa, kur var mācīties arī ciparius – tas viss aktuāls paliks nedaudz vēlāk. Cimdiņš derēja gan man, gan tētim.

Mums gan nav izteikti lielas rokas, tomēr ievilkt lellīti problēmu nebija. Kopumā ieteiktu izvēlēties šādu lellīti, jo no drošības viedokļa tai nav ne bateriju, ne mazu, sīku detaļu. Tā ir mīksta, kas nozīmē, ka nevar pats sev “iedot” pa galvu, kas mūsu gadījumā ir svarīgi, jo Estere ir aktīva – rokas ar mantām nereti iet pa gaisu.

Vēl Esterei patika, ka rociņa viņu kutina, un var spēlēt arī leļļu teātri, noslēpjoties aiz kāda priekšmeta. VIenvārdsakot, mantiņu var lietot plaši, bet jāatzīmē, ka rotaļājoties nepieciešama vecāku iesaiste.

Santa un Paula (1 gads) : Pirmais, ko novērtēju jaunā rotaļlietā, vai tā būs pietiekoši droša mazulim, vienalga, 3 mēneši, vai gads. Chicco rotaļu cimdiņam ar to viss ir kārtībā – detaļas kārtīgi nošūtas, izirušu diegu nav, grabošās detaļas iešūtas, un klāt tikt nevar. Arī pirmo mazgāšanu izturēja, pa detaļām neizjuka.

Uz iepakojuma rakstīts “maigas krāsas”. Varētu tam piekrist, kliedzoši košas tās nav, bet tajā pašā laikā rotaļlieta ir diezgan raiba. Pēc 2 bērnu pieredzes gluži 3 mēnešu vecam mazulim šo mantiņu nepiedāvātu, bet jo dienas vecāks, jo aktuālāks šis cimdiņš paliek. Taustei un dzirdei gan jau piemērots arī zīdainim – dažādas faktūras, čab, grab – mazajam labs pasaules iepazīšanas veids.

Meitai šobrīd ir gadiņš, un viņai ļoti patīk paijāt zvēriņus, un censties atdarināt pīles pēkšķēšanu. Priecājas, kad gotiņa nāk badīties. Ja arī pelītei būtu lielas ausis, vai gara aste, tas būtu jauki. Ar šo cimdiņu var sākt apgūt dažādus jaunu vārdiņus, māmiņai aktīvi darbojoties – cepure, ragi, knābis, pēk-pēk, mū-mū, pī-pī u.tml.

Ļoti novērtēju, ka cimdiņš ir tik liels, ka arī tēta lielā plauksta var uzspēlēt vakara teātri ar meitiņu.

Kopumā vērtēja pozitīvi, prieks par jauno rotaļu cimdiņu, kas jau ērti ceļo līdzi arī ratos .

CHICCO MUZIKĀLĀ ROTAĻLIETA – RUNĀJOŠĀ SAIMNIECĪBA ANGĻU UN LATVIEŠU VALODĀ

Rotaļieta paredzēta bērniem no 12 mēnešu vecuma. Ar pogu un skaņu palīdzību māca ciparus un , dzīvniekus.

Šī ir no tām rotaļlietām, par kuru, pirms mums bija bērni, domājām – mums jau nu gan tāda nebūs, jo bijām mazliet skeptiski pret muzikālajām rotaļlietām. Bet kā teica Toms – tad, kad tāda mājās ir, tad tās skaņas ne traucē, ne kaitina, jo mājās ir miers – bērni spēlējas! Šo rotaļlietu sanāca izmēģināt ne tikai mūsu bērniem, jo pie mums vairākas reizes bija ciemiņi ar bērniem, un visi viņi bija kā pielipuši saimniecībai!

Ar rotaļlietu lieliski var novērst uzmanību no niķiem – kad Edvīns par kaut ko ir sadusmojies, pieejam pie tās, noklausāmies dziesmiņu, un visi laimīgi! Viņam ļoti patīk dejot pie rotaļlietā iekļautajām dziesmiņām. Nemaz nerunājot par dzīvnieku skaņām, par ko bērni ir īpašā sajūsmā!

Mūsu mājās ar šo rotaļlietu spēlējas gan viengadnieks, gan četrgadnieks. Kāpēc arī četrgadniekam tā ir interesanta? Jo rotaļlietā iebūvēta arī angļu valoda, tādējādi viņš mācās ciparus un to, kā sauc dažādus dzīvniekus angļu valodā! Tā kā rotaļlieta noteikti ir aktuāla ilgtermiņā. Mēneša laikā tā nav zaudējusi aktualitāti.

Rotaļlietā ierunātā balss aicina bērnu nospiest, piemēram, “melnā zirga pogu”, “rozā cūku”, zaļo taureni” utt., tādējādi mācot arī krāsas. Tai ir arī ērts rokturis, līdz ar to tā ir viegli pārnēsājama.

Šī ir laba dāvana kādam bērniņam. Skaņu iespējams regulēt, un arī valoda ir viegli maināma.

Visas rotaļlietas vari iegādāties Chicco veikalos Rīgā. Adreses atradīsi chicco.lv

 

Komentē