Tēja dažādām dzīves situācijām

Tēja dažādām dzīves situācijām

Vēlos padarīties ar kaut ko, kas tādiem laikapstākļiem, kā šobrīd, ļoti piestāv. Kas ir pirmais, pie kā ķeramies brīžos, kad parādījušās iesnas, sākam klepot, vai vienkārši gribas sasildīties ? Protams – sildoša tase tējas – tik vienkārši! Tēja, par ko būs mans stāsts, nav parasta tēja. “Natēja” ir tējas ar ārstniecisku efektu. Dažas no tām īpaši noder tagad – saaukstēšanās, gripas un citu slimību sezonā. Tomēr ne tikai – ir arī tējas, kuras vērts turēt mājas aptieciņā visu cauru gadu.

“Natēja” tēju sastāvā ir dažādi ārstniecības augi, kuru efektivitāte netiek apšaubīta pat mūsdienās, kad cilvēki kļuvuši īpaši kritiski izvēloties produktus, kas, iespējams, var uzlabot viņu kopējo veselības stāvokli. (Jūs jau paši zināt, kas tagad notiek, piemēram, ar homeopātiju). Lai gan par ārstniecības augu izmantošanu mums jāpateicas mūsu senčiem, ar mūsdienu tehnoloģijām un zināšanām, tos iespējams pārvērst vēl kvalitatīvā un efektīvā produktā.

Sākoties kalendārajai ziemai, ar prieku piekritām daļu no  “Natēja” tējām izmēģināt. Visas diemžēl, vai drīzāk par laimi, nesanāca, jo “Natēja” klāsts ir diezgan plašs – gripas, bronhu un pāris citas  tējas vēl stāv skapītī, un ļoti ceru, ka tā tas arī paliks, jo neviens jau, protams, nevēlas slimot tikai tāpēc, lai būtu iespēja pamēģināt kādu no īpašajām tējām, un novērtēt tās efektu. Bet no visa lielā klāsta ir tējas, kas mums ļoti iepatikušās. Dažas jau izdzertas pavisam, un iegādātas atkārtoti, citas pamēģinātas pāris reizes, gaidot savu uznācienu citās aktuālās reizēs.

Lai jūs saprastu, pa ko es runāju – “Natēja” klāstā ir   :

  • Ārstniecības augu tējas – piemēram, asinszāles tēja, baldriāna tēja, islandes ķērpja tēja u.c.
  • Zāļu tējas – piemēram, bronchus, gripus, nervus u.c. Šajās tējās apvienoti vairāki ārstniecības augi.
  • Tējas bērniem – piemēram, vieglumiņa tēja, miedziņa tēja, gripus bērniem, nervus bērniem u.c. Tējas bērniem veidotas daudz vieglākas, un ne tik spēcīgas savā garšā.
  • Citi produktilactus tēja māmiņām, kā arī uztura bagātinātāji – sūkājamās pastilas (šīs arī patika!)  un karstie dzērieni.

Mani kā mammu visvairāk uzrunāja tējas bērniem – daļa no tām piemērotas lietošanai jau no 9 mēnešu vecuma. Arī mūsu ģimenes jaunākie locekļi, kuri ar tējām līdz šim bijuši uz “jūs”, bija priecīgi redzot, ka kāds radījis tējas īpaši viņiem – ar jaukiem zīmējumiem un mīļiem nosaukumiem – miedziņa tēja, puksīša tēja (lieto vēdera uzpūšanās gadījumā), ledainīša tēja (lieto saaukstēšanās laikā), vieglumiņa tēja (lieto aizcietējumu gadījumā).

Par visām tējām tagad uzrakstīt no A-Z būtu neprāts, bet vēlos izcelt trīs, kas mūsu plauktā būs uz palikšanu :

NERVUS STRONG tēja

Šo tēju lietoju brīžos, kad visa šķiet par daudz. Kad ikdienā ar bērniem grūti rast mieru. Laikā, kad abi bērni slimoja, bet Toms to nedēļu tieši nebija mājas, šī tēja bija mans glābiņš! Pieejama arī Nervus tēja (bez strong). Efektu jutu labi. Krūtsbarošanas laikā šo tēju diemžēl neiesaka lietot.

 

 

 

Miedziņa tēja bērniem
Mūsu vecākais dēls ikdienā nereti ir uzvilkts un uzbudināts. Miedziņa tēja ir dēla jaunais rituāls pirms gulētiešanas. Kad laiks doties uz gultu, kopā pagatavojam tēju, pieliekam mazlietiņ medu, padzeramies un noskaņojamies mierīgam miedziņam. Tējas sastāvā ir melisas lapas, lavandas ziedi, pasifloras laksti un liepu ziedi.

 

 

 

 

Ledainīša tēja
Ledainīša jeb pingvīna tējiņa, kā to sauc bērni, paredzēta lietošanai saaukstēšanās laikā, ko ziemas laikā saķert nav liela māksla. Šīs tējas sastāvā ir deviņvīru spēka, plūškoka, kumelīšu un liepu ziedi.

 

 

 

 

Šīs ir tējas, kuras gribētos izcelt man, bet tas nenozīmē, ka citas būtu labākas vai sliktākas. Neviens jau nepērk tēju ar ārstniecisku efektu tāpat vien (es ceru!). Saprotam, kā paši jūtamies, un pielāgojam izvēli savām vajadzībām. Kas nu kuram ir aktuālāks. Ja tevi nomāc miega problēmas, saaukstēšanās, vēdera problēmas, jūties pārlieku uztraucies vai kā citādi – iespējams, kāda no “Natēja” tējām tev par palīdzēt mazināt attiecīgos simptomus. Protams, tēja nav brīnumlīdzeklis, un tā ir jālieto atbildīgi. Šīs tējas ir domātas konkrētām situācijām. Pirms lietošanas noteikti ir vērts konsultējies ar farmaceitu, ģimenes ārstu vai pediatru.

Vairāk par “Natēja” tējām vari lasīt http://www.nateja.lv. Tur atradīsi arī visu informāciju par tēju sastāvu, pagatavošanas pamācību, kā arī ieteicamo lietošanas devu un ilgumu.

 

 

Šis raksts ir tapis sadarbībā ar “Natēja”, bet tajā paustie uzskati ir mani personīgie, un nav sadarbības partnera ietekmēti. 

1 komentārs

  1. Avatar

    Hei, vislabākās tējas ir pašu vāktās vasarā. Mūsu ģimenē iet uz urrā! Protams, jāzina, ko kad lietot un kādās devās :)

    Atbildēt

Komentē