Palīgs pusotrgadniekam – Ette Tete kāpslītis / galdiņš

Palīgs pusotrgadniekam – Ette Tete kāpslītis / galdiņš

Šodien gribu padalīties ar iecienītāko Edvīna mēbeli mūsu mājās. Tas ir Ette Tete kāpslītis, kas transformējams arī par galdiņu. Tātad  – divi vienā!

Tā kā Edvīns jau apēram gadu lieto Ette Tete barošanas krēsliņu, tad zināju, ka tad, kad pienāks laiks, vēlēsimies arī šo. Brīžos, kad ēst gatavošana man kļuva arvien apgrūtinošāka, jo mazais vai nu ķērās man kājās, vai sēdēja blakus uz virtuves virsmas (kas nav baigi droši), sapratu, ka laiks kāpslītim ir pienācis.

Kāpslītis ir tiešām lielisks palīgs, jo mazais beidzot jūtas kā lielais! T.i. – ir priecīgs, ka pats var uzkāpt tur, kur vēlas, un nevienam netraucējot darboties. Visbiežāk to izmantojam tieši virtuvē. Edvīns stāv man blakus, kamēr gatavoju brokastis, pusdienas, vakariņas. Uzkož kaut ko no maltītes izejvielām, kaut ko pamaisa, dažreiz paķēpājas. Bet savu funkciju kāpslītis veic labāk par labu, jo tiešām beidzot mazais vairs neīd man pie kājām, bet tā vietā kļuvis daudz patstāvīgāks un drošāks. Pakāpjoties uz kāpslīša var arī ērti mazgāt zobiņus.

Mūsu kāpslītis ir feins ne tikai ar to, ka tas ir palīgs reizēm, kad nepieciešams aizsniegt augstāku virsmu, bet to var izmantot arī kā galdiņu. Ērti pārveidojot (pat četrgadnieks to var viegli izdarīt), tas kļūst par galdu ar kēsliņu komplektā.  Super! Viena mēbele ar divām funkcijām!

Mana mamma pie mums ciemojoties un ieraugot kāpslīti,  uzreiz vaicāja, vai tas ir drošs un no tā nevar izkrist? Savā lietošanas pieredzē neesam novērojuši bīstamas situācijas – kāpslītim aizmugurē ir stienītis, kas pasargā bērnu no izkrišanas. Pirmās divas dienas mazais nemācēja tajā pats iekāpt, bet ātri vien to veikli samācījās.

Ja Edvīns mācētu pastāstīt, tad noteikti par kāpslīti mēs dzirdētu tikai labus vārdus. Arī lelais brālis sākumā pretendēja uz brāļa palīgu, bet pēc skaidrošanas saprata, kāpēc mazajam tas šobrīd vajadzīgs vairāk (jo īsāks taču :).

Starp citu, zinu, ka šis kāpslītis pieprasīts arī ārpus Latvijas. Nesen kāda paziņa atsūtīja bildi, ka arī viņas radu bērnam Teksasā tāds ir! Tā kā, Ette Tete – novēlam jums visu to labāko un gaidīsim ziņas par to, ko vēl foršu būsiet radījuši! Mammas un tēti – jums tikmēr iesakām izmēģināt šo! :)

https://ettetete.com pieejami divu veidu kāpslīši  : statiskais (74 EUR) un transformējamais (88 EUR).

12 komentāri

 1. Avatar

  Ļoti laba manta! Goda vārds nesaprotu, kā ar pirmo bērnu iztiku bez šādas uzpariktes, jo, kad viens sāka gribēt stāvēt uz ķeblīša un pāris reižu nogāzās zemē, ātri sapratu, ka man aši vajag šādu kāpslīti. Liels bija mans pārsteigums, ka šī tirgus niša ir patukša. Neatradu nevienu masveida produkcijas ražotāju, kas piedāvātu šādus kāpslīšus. Tā ka, ette tete, jūs esat malači! :) Mums gan nav ettetete, bet gan paštaisīts(internets pilns ar idejām), jo par cenu drusku skopums uznāca :)

  Atbildēt
 2. Avatar

  Sveiki. No kāda vecuma bērns jau sāk pats šo kāpslīti izmantot?
  Vēlos saprast ap kuru laiku man jārēķinās šādu sagādāt savi mazajai (lielajai) palīdzei!

  Atbildēt
  • Avatar

   Ideālais vecums ir no kādiem 18 mēneši – tad bērns ir pietiekami stabils, lai pats stāvētu, iekāptu, sēdētu utt. Var lietot arī ātrāk (savu meitu pirmo reizi ieliku 1 gada vecumā).

   Atbildēt
 3. Avatar

  Mums arī tāds ir un es varu piebilst, ka ir nedrošs! Es savu bērnu tajā nevaru atstāt bez uzraudzības ne sekundi, kad kāpslitis atrodas vertikālā stāvoklī! Mazais pats tur kāpelējās, gandrīz apgāzās! Galdiņa formātā gan pats šeptējas, patīk! Varbūt var ieteikt Ette Tete padomāt par stabilāku kāju izvietojumu?!

  Atbildēt
  • Avatar

   Sakiet lūdzu, kādā virzienā gandrīz apgāzās? Sāniski, atmuguriski? Kāpslīti drīkst izmantot tikai piestumtu pie virsmām, lai negāztos uz priekšu. Atmuguriski gāzties novērš kājas. Sānisko apgāšanos testējām paši – var redzēt šajā filmiņā :)
   https://www.youtube.com/watch?v=5CG_kI5VJ-s&t=28s
   Viennozīmīgi kāpslīša risinājums nav paredzēts, lai bērnu varētu atstāt pilnībā bez uzraudzības, bet kopā ar bērnu darboties.

   Atbildēt
 4. Avatar

  Noteikti gribētu lai ražotājs padomā arī par drošību, kad kapslitis ir kā galdiņš ar krēsliņu, jo ir 2 mīnusi – galdiņš ir ar noapaļotu galu – respektīvi, ja bērns mēģina pieiet pie galdiņa no galdiņa puses vai vispār uzkāpt uz tā, tas ir nestabils un gāžas. Un otrs ir stiprinājumi galdiņa un krēsliņa gadījumā ir ļoti nepatīkami, jo ir ar dzelzisiem uz augšu – bērnam ir viegli aiz tiem aizķerties. Mazāks trūkums bet tomēr – ja grib uz galdiņa zīmēt, tad eņģes spiežas papīrā. Visādi citādi kā kapslitis savas funkcijas pilda ļoti labi, bet bērns tajā it jāuzrauga, jo viegli var sagazties.

  Atbildēt
  • Avatar

   Par noapaļotajiem galiem esam informēti un ir ideja / doma, kā to izlabot, bet kā jau katrā ražotnē visam ir savs prioritāšu saraksts. Ņemot vērā, ka šādu komentāru ir snieguši ļoti maz lietotāji (zem 0,1%), to mēs risināsim, bet pēc tam, kad būs atrisināti steidzamāki darbi.
   Par stiprinājumiem – bez stiprinājumiem arī nevar, tiem ir jābūt, un diemžēl tik specifiskai lietai ir ļoti maz piedāvājumu no furnitūras ražotājiem, lai risinājums būtu arī pievilcīgs.
   Savukārt, eņģes – piekrītu, tās var traucēt, bet diemžēl eņģēm tas savienojums tāds ir un furnitūras ražotāji īpaši neko labāku nav izgudrojuši! Šādas eņģes ir, un to mēs nevaram mainīt!
   Un par pēdējo arī lūgšu vairāk informācijas – uz kuru pusi var sagāzties? 2 gadu lietošanas pieredzē ne 1,6 gadnieks, ne 4gadnieks nav to apgāzis, bet tas, protams, arī atkarīgs no bērna, un kā jau minēju – kā jau ar jebkuru bērniem paredzētu mēbeli / rotaļlietu, bērnu nav vēlams atstāt bez uzraudzības ne brīdi!
   Paldies par sniegto objektīvo vērtējumu!

   Atbildēt
 5. Laura

  Dāmas, liels paldies par ieteikumiem! Ticu, ka Ette tete izlasīs un ņems vērā.
  Mums zīmēšana pagaidām nav aktuāla, izmantojam tik ēšanai un kādām rotaļām.
  Kad mazais ir kāpslītī, esmu blakus, bīstamu situāciju vēl nav bijis (lietojam mēnesi). Bet bez uzraudzības gan diez vai atstātu.

  Atbildēt
 6. Avatar

  Sveikas!
  Paldies par dažādajiem komentāriem! :)
  Prieks dzirdēt, ka mazajiem palīgiem kāpslītis ir liels palīgs patstāvības attīstīšanai, un mammām arī vieglāk mājas soli veikt!
  Runājot par uzlabojumiem – par daudziem no minētajiem esam domājuši un nākotnē ir idejas tehniskiem risinājumiem, bet ir arī tādi grūtāk izlabojami punkti, piemēram, eņģes vai stiprinājumi.
  Zem katra komentāra atsevišķi sniegšu savu atbildi!

  Atbildēt
 7. Avatar

  Mums arī nu jau kādu pus gadu ir identisks Ettetete kāpslītis transformeris. Lielisks palīgs ikdienā un labi izskatās interjerā. Noteikti iesaku! Vienīgie mīnusi, ar ko mēs esam saskārušies – apaļie gali, kas traucē stabilitātei (ko te jau pieminēja: kad kāpslītis ir kā galdiņš un bērns pieiet no priekšas) un tas, ka baltā krāsa uz rokturiem mazliet noskrāpējas pret grīdu, kad kāpslītis ir galdiņa režīmā. Bet tie ir sīkumi, salīdzinot ar ieguvumiem. :)

  Atbildēt
  • Laura

   Starp citu par krāsu pēc jusu komentāriem arī pamanīju, ka sāk noskrāpēties!

   Atbildēt
 8. Avatar

  Es ieteiktu paskatities Montessori learning tower diy ar Ikea pakapsli. Piemeram, http://whatthevita.com/another-ikea-hack-diy-learning-tower/
  Mans virs sadu mums uztaisija viegli un atri bez ipasiem darbarikiem vai prasmem. Katrs mazais ir pelnijis sadu lielisku veidu,kaa drosi piedalities gimenes dzive:)

  Atbildēt

Komentē