Noderīgi mājās : gaisa mitrinātājs

Noderīgi mājās : gaisa mitrinātājs

Lai gan jau pirms bērnu piedzimšanas sausais gaiss dzīvoklī apkures sezonas laikā radīja diskomfortu, to iegādājāmies līdz ar pirmā bērna piedzimšanu. Kā saka – ko tik bērna dēļ nedarīsi. Sanāk, ka gaisa mitrinātāju lietojam jau 5 gadus.

Kā mēs nonācām pie secinājuma, ka mums tādu vajag? Pavisam vienkārši – fizisks diskomforts. Ja no rīta jūti, ka sejas un ķermeņa āda pa nakti kļuvusi sausāka, skaidrs, ka labi tas nav. Protams, var smērēt mitrinošus krēmus, pašiem dzert vairāk ūdens un klāt uz radiatora mitru lupatiņu, bet man tas parasti beidzas ar to, ka sausa lupata uz radiatora stāv mēnesi. Galu galā vislabāk taču novērst tā visa cēloni, nevis cīnīties ar sausā gaisa radītajām sekām.

Kad piedzima Everts un viņam parādījās pirmais klepus, iedomājos, ka varbūt pie vainas sausais gaiss? Tad arī nolēmām iegādāties gaisa mitrinātāju, par ko bijām domājuši jau sen. Protams, nav teikts, ka toreiz tam klepum pie vainas tiešām bija sauss gaiss, un noteikti arī gaisa mitrinātājs nav bijis atrisinājums visām veselības problēmām, un tomēr – sauss gaiss tiešām nereti var lieki kairināt mutes un deguna gļotādu, izraistot saslimšanu. Mūsu mājās gaisa mitrinātājs nav tikai aksesuārs, kurš krāj putekļus. Lietojam to visu apkures sezonu – no septembra līdz pat aprīlim.

Pavisam nesen tikām arī pie jauna gaisa mitrinātāja bērnistabai – Chicco. Veco mitrinātāju mēdzu staipīt no vienas istabas uz otru, bet nu tā vairs nav jādara. Jaunais Chicco gaisa mitrinātājs arī daudz labāk iederas tieši bērnistabas interjerā. Tas ir balti gaiši zilā krāsā – ar mākonīšiem. Tas, ar ko šis atšķiras no mūsu pirmā mitrinātāja, ir tas, ka šis ir siltā tvaika mitrinātājs. Tas nozīmē, ka tajā ir kombinēta aukstā un karstā gaisa plūsma. Nekombinēta gaisma plūsma ir mūsu vecā mitrinātāja mīnus – kad to ieslēdza uz pilnu jaudu, gaiss no tā plūda ārā auksts, un tam, kurš gulēja mitrinātājam tuvāk, pa nakti reizēm bija auksti. Ar Chicco mitrinātāju šāda problēma nav. Lai gan gaiss no mitrinātāja plūst ārā silts, ne karsts, tomēr nevajadzētu bērniem atļaut brīvi ar to darboties. Vislabāk ieslēgt uz nakti, kad visi guļ, un neviens pogas nespaida!

Chicco gaisa mitrinātājs piemērots lielām telpām – līdz pat 30 kvadrātmetriem. Gaisa plūsmas intensitāte ir viegli kontrolējama ar apļveida rotējošo pogu. Tajā var ieliet līdz pat 3,5 l ūdens, un pie tāda tilpuma mitrinātājs darbojas līdz pat 7 – 8  stundām bez pārtraukuma. Mitrinātājs ir ērti lietojams un viegli mazgājams, tam nav nepieciešamības mainīt filtrus (kas ir papildu izdevumi mitrinātājiem ar filtriem).

Mitrinātāja lielākais bonuss, manuprāt, ir tas, ka tajā ir speciāla atvere, kurā var iepilināt ēteriskās eļļas. Tā kā mēs ikdienā tādas lietojam, tad mitrinātājs mums atvieglo šo eļļu lietošanu. Pilīte lavandas eļļas vakarā un naktī visiem saldāks miegs!

Kopumā esam ļoti  apmierināti ar Chicco siltā tvaika mitrinātāju, un ja esi mitrinātāja meklējumos, tad šo varam ieteikt arī tev!

Gaisa mitrinātāju vari iegādāties Chicco veikalos Rīgā. Adreses atradīsi chicco.lv

Šis raksts ir tapis sadarbībā ar “Chicco”. Rakstā paustie uzskati ir mani personīgie, un nav sadarbības partnera ietekmēti. 

12 komentāri

 1. Avatar

  Kā ar ierīces skaļumu? Mūsu Boneco (ko gan faktiski vairs nelietojam) bija samērā skaļš, ko sevišķi izjūt tieši nakts stundās.

  Atbildēt
  • Laura

   Labs jautājums. Dzirdēt var, bet puika, kura istabā tas atrodas, nav sūdzējies, ka traucētu!

   Atbildēt
 2. Avatar

  Mums arī ļoti patīk gaisa mitrinātājs. Kādas vēl ēteriskās eļļas lietojat jūsmājās?

  Atbildēt
  • Laura

   Lavandas, apelsīnu – kanēļa, piparmētru – tās galvenās 3. Ceru drīzumā pastāstīt vairāk :)

   Atbildēt
   • Avatar

    Paldies Laura! Gaidīšu :)

    Atbildēt
 3. Avatar

  Ir meeriits cik tad tas mitrums ir? Mees 5taa taapat pieelpojam 45-50% mitruma arii shajaa sausajaa laikaa..

  Atbildēt
 4. Avatar

  Vai testējāt tieši šo modeli, kas bildē pie raksta (apaļo bunduli)? Jo pēc modeļu aprakstiem saprotu, ka ēterisko eļļu pievienošanas rezervuārs ir citam modelim, kas pūš karsto (nevis silto) tvaiku. Pētu un nevaru saprast..

  Atbildēt
  • Laura

   Šo, kas ir foto. Ir, ir, ēterisko eļļu atvērums!

   Atbildēt
 5. Avatar

  Sveika rakstīju jau Jums privati. man ir tieši.šāds mitrinātājs. bet joprojām nesaprotu tā darbošanos. lasot komentārā saprltu.kad viņš ir ar skaņu. nju nezinu mums nav ne skaņa ne izjūtu gaisa mitruma atšķirību un udens neizgaro jau nedēļu un ēterisko eļļiņu arī nejūtu. nesaprotu.vai es neprotu viņu lietot vai arī viņš nedarbojas. Iesledzot iemirgojas zaļā gaismiņa un pariet uz sarkano . tas arī viss. ūdeni ieleju traukā atverot korķi. Ceru uz atsaucibu un beidzot izprast šo brīnumaparātu

  Atbildēt
  • Laura

   Tu pirki internetā? Jā, mums ir neliela skaņa arī. Varbūt ir kāds Chicco veikals, kur vari pakonsultēties?

   Atbildēt
   • Avatar

    Sveika. nju esmu tikusi lidz tam.ka aparāts darbojas un ar skaņu. šis ir vissarežğītākais objekts kâds vien mājas bijis:) pedejas 4 dienas pec 5min ieslegshanas iztek viss ūdens pa apakšu. tā ir tgd problema atrast no kā.

    Atbildēt
 6. Avatar

  Sveika! Kādi ir konkrētā modeļa plusi un mīnusi lietojot ilgāku laiku?

  Atbildēt

Komentē