10 iemesli, kāpēc ir forši būt otrajam bērnam

10 iemesli, kāpēc ir forši būt otrajam bērnam

Reizēm otrie bērni tiek žēloti, jo visu dzīvi tomēr ir un paliek otrie bērni – tie, kas seko pēc pirmā – velk vecākā brāļa / māsas drēbes, brauc lietotos ratos, spēlējas ar viņiem atliktām “vecajām”  mantām utt. tjp. Bet, manuprāt, būt par otro bērnu ir brīnišķīgi.

Ak jā, pats galvenais – šir ir tikai un vienīgi par maniem bērniem – mana pieredze, mana dzīve un pārējais bulšits, kas vienmēr jāpiebilst ievadā.

Būt par otro bērnu ir forši, jo :

 1. Tu piedzimsti vecākiem, kuri zina, ka bērni nav tikai “rainbows and unicorns” vien. Viņiem nav lielu cerību, ka būs baigi viegli. Viņi zina, ka atkal mainīsies teju viss. Tu īsti vairs neesi savu vecāku izmēģinājuma trusītis – viņi prot tevi turēt, un nebaidās tevi salauzt mainot pirmās autiņbiksītes. Viņi vienkārši ļauj tev būt.
 2. Troksnis? Nē, tas netraucē tev gulēt, jo tu visticamāk nemaz nezini, kas ir klusums.
 3. Tu daudz ātrāk iemācies sevi aizstāvēt, un tas dzīvē noderēs. Ne velti viens no Taviem pirmajiem vārdiem ir “ATDOD”!
 4. Kad Tu slimo, vecāki  streso DAUDZ mazāk. Nu tiešām daudz. Reizēm pat nepamana, ka tu vispār esi slims. Tev tiek daudz mazāk vecāku stresa.
 5. Visticamāk, Tu izlaidīsi fāzi “bēbīšmantas”, jo vecāki zina, ka bēbīšiem mantas nevajag. Un tomēr – Tava pirmā manta būs transformers. Vai varbūt kāds Ponijs, Bārbija vai Ķepu patruļas varonis, ko sākotnēji iebāzt mutē, pagaršot, un pēcāk varbūt arī tēlot, ka māki to pārveidot / apģērbt utt.
 6. Tev liekas forši darīt visu, kas nereti pirmajiem bērniem nepatīk (piemēram, mazgāt zobus, matus utt.)  jo viss, ko dara vecākais brālis / māsa taču ir tā vērts.
 7. Brāļa / māsas dārziņā Tev ir savs fanu klubs. “Kas tas ar bēbīti? Pai, pai, cik mīļš!”, “Kam tas mazais brālītis?”
 8. Un tad vēl ir tās lietas, kuras vecāki tev ļauj darīt daudz ātrāk (piemēram, multenes un saldējums), un tam pat nav vajadzīgs paskaidrojums.
 9. Fakts paliek fakts. Tu iemācījies ātrāk runāk, un līdz ar to iemācījies ātrāk no galvas nosaukt visus multenes X varoņu vārdus (mūsu gadījumā – Robocar Poli). Iespējams, ka tev šī prasme dzīvē noderēs. Vai arī nē.
 10. Oversized drēbes? Jā, tās ir modē arī tad, ja tev ir tikai gadiņš. Jo īpaši tad, ja tā jaka, kas palikusi mantojumā no brāļa,ir perfekta attiecīgajai sezonai, un tomēr ir par diviem izmēriem lielāka.

Otrie bērni, jūs esat forši. Īpaši komplektā ar pirmajiem.

HAŠTAG – #IRONIJA!

 

10 komentāri

 1. Avatar

  Sagribējās otru bērnu :)

  Atbildēt
 2. Avatar

  Sasmējos! Dikti feini pateikts! Pati esmu otrais bērns, un februārī sagaidīju savu otro. Un jau tagad varu rakstītajam piekrist :)

  Atbildēt
 3. Avatar

  Otrie bērni daudz ātrāk atklāj vārds “pats/i” būtību un burvību gan staigājot, ēdot, ģērbjoties, u.c.

  Atbildēt
 4. Avatar

  Ja mamma dusmīga, tad vecākais brālis palīdz/aizstāv/ pievienojas/ pagaida

  Atbildēt
 5. Avatar

  Otrajam bērnam ir vēl viena persona mājās, kas viņu mīl, draudzējas, māca palaidnības utt.

  Atbildēt
 6. Avatar

  #11 Jaunākajam viss ir skaidrs!! Iz dzīves! Iedodam abaam marinētus tomātus.. vecākā pagaršo pirmā, pasaka ka negaršo! Jaunakajai tomāti stāv vēl neaiztikti, ka ir jau teksts “man arī negaršo..”

  Atbildēt

Komentē