Jautājumi un atbildes : aprīlis 2018

Jautājumi un atbildes : aprīlis 2018

Ļoti sen nav sanācis pieķerties šai sadaļai – jūs jautājat, es atbildu. Ikdienā jautājumi pārsvarā iekrīt sociālo tīklu pastkastītēs, un ļoti bieži kādu no tiem palaižu arī garām, jo spēj tik vien visiem atbildēt. Nu nespēju! Centīšos sniegt atbildes man iecienītākā formātā – blogā, jo jautājumi bieži atkārtojas.

Sveika! Ka tev sokas ar Pranamat paklājiņu? Vai turpini lietot regulāri? Un vai ir novērots, ka pāriet muguras sāpes? (…) Man ir doma to iegādaties, bet īsti nezinu, vai tas vairak strāda kā mārketings, vai tiešām laba štelle? (…) 

Pranamat lietoju katru rītu un vakaru. Pārsvarā guļu uz muguras vai vēdera, tāpat zem galva lieku spilventiņu. Ir bijis, kad aizmirstu un iepauzēju, bet tiklīdz atsāku, atkal aizeju azartā. Šobrīd man apgulšanās uz paklājiņa palīdz sagatavoties dienai, vai gluži pretēji – atslābināties pirms nakts miega. Muguras sāpes man šobrīd nav aktuālas, tādēļ nemācēšu teikt. Izmantoju profilaktiskos nolūkos. Tad, kad sāku Pranamat lietot, tad gan man bija savilkta spranda no bērna nēsāšanas un barošanas, kas ar laiku pārgāja (bet nezinu  – tāpat, vai Pranamat dēļ ;).

Labdien! Iepazinos ar lietderīgo rakstu par zobu pastām, bet vēl radās jautājums par marķējumu, kas atrodas uz zobu pastu tūbiņām. Zaļa, sarkana, zila vai melna strīpiņa, Vai tas tiešām varētu tā būt, ka tas nosaka kāda ir zobu pasta – dabīga, ķīmiska vai medicīniska? 

Tā nav taisnība. Te plašāks skaidrojums : http://www.kimijas-sk.lv/index.php/aktualitates-kimijas-jaunumi/item/903-ivars-kalvins-apgaz-mitu-par-zobu-pastu-kvadratiem .

Kādu karija pastu lieto?

Dažādas, bet pēdējā laikā šo : https://bio.lv/lv/mrces-un-konservi/3527-cosmoveda-mild-goa-karija-pasta.html.

Sveika! Vai blogā ir kāds ieraksts par jaunajām māmiņām, manuprāt, tik aktuālo jautājumu – tumšie loki un pietūkums zem acīm pēc garām un negulētām naktīm? Varbūt tu pati vai citas māmiņas varētu padalīties savā pieredzē? Kādi ir labākie krēmi šīs noguruma pazīmes mazināšanai/ nomaskēšanai? Krēmu klāsts ir ļoti plašs, tādēļ rada apjukumu… Kā lai zina, kurš tad ir patiešām labs un dod kādu pozitīvu efektu? Jo “pa tukšo” naudu izmests arī īsti negribētos…. 

Nē, šāda raksta nav, jo tumšie loki zem acīm man īsti nav bijuši aktuāli. Pagiadām nelietoju arī nekādus acu krēmus. Ja kādai lasītājai ir ko ieteikt, droši rakstiet komentāros :). Es pati lietoju atjaunojošas sejas maskas – gan no ESPA, gan Biotēkas! Piemēram, šo : https://bio.lv/lv/maskas/3788-sante-5-in-1-attiross-lidzeklis-maska-ar-mliem-un-cia-seklu-ellu-visiem-adas-tipiem.html un http://www.espariga.lv/lv/product/20/ (dārga, bet tiešām ļoti laba. Visi, kas izmēģinājuši, ir sajūsmā!).

Gribēju uzzināt, vai iespējams kāds individuāls pasūtījums – vasarā Kalnciema tirdziņā redzēju linu krekliņu bērnam ar uzrakstu “Ļoti mīlēts”, tādu gribētu iegādāties. 

Šādu krekliņu var iegādāties pie Tiny Bunny!

Sveiki! Kur bija tā vieta, kur online varēja pasūtīt visdažādākos ēdienus?!

Ēdienu var pasūtīt Foodout.lv un WOLT.

(…) Vai būs arī blogā ieraksts par grāmatām?Tā bija dikti jauka live tēma. Ja nē,tad varbūt varat vēlreiz atgādināt-kuras ir tās vietnes,kur bērniem pērkat grāmatas?

Rakstu par grāmatām var lasīt te : https://viensplusviens.lv/2017/08/par-gramatu-lasisanu/ .

Iesaki, kur pirkt starpsezonas kombīšus bērniem?

Noteikti iesaku KALHOJ.LV! :) Savukārt zābaciņiem mūsu favorīts ir : http://www.2zoles.com!

Ko būtu forši nest uz bērnudārzu dzimšanas dienas cienastā tā, lai ir veselīgi un arī feini?

Ja akurāt gribas kaut ko uzcept, iesaku  to pašu banānmaizi (recepte ir blogā : https://viensplusviens.lv/2018/03/bananmaize/ ) ,ko var pagatavot diezgan veselīgu. Neliec klāt daudz cukuru un būs labi. Uz mazākiem svētkiem mēs parasti nopērkam mazās bio končiņas :)

Kā darbojas Mazo pavāru skoliņa? Kāda vecuma bērniem un vai vēl ir vietas?

Mazo pavāru skoliņa darbojas ilgtermiņā – tiek nokomplektētas grupiņas un attiecīgie bērni nāk uz visām nodarbībām katru semestri. Brīvu vietu šobrīd (līdz vasarai) nav. Rudenī tiks veidotas jaunas grupas. Skoliņa ir bērniem no 5 gadu vecuma. Ja interesē, sūtiet ziņu uz : https://www.facebook.com/mazopavaruskolina/ !

Kur var nopirkt tās uzpūstās pārslas, ko rādīji Instagram?

Uzpūsto prosu, griķus u.tml. var nopirkt RIMI brokastu pārslu nodaļā.

Noteikti esmu vairākus jautājumus pazaudējusi kaut kur Instagramā… nebaidies uzdot atkārtoti, ja neredzi atbildi uz savu jautājumu te. Ja vēlies, lai jautājums nepazūd, raksti to te : https://viensplusviens.lv/kontakti/.

JA ARĪ TEV IR KĀDS JAUTĀJUMS, PIEVIENO KOMENTĀRĀ. ŠODIEN CENTĪŠOS ATBILDĒT UZ TIEM, KAS IEKRĀJUŠIES :) JAUTĀJUMUS VAR UZDOT ARĪ TOMAM! 

 

6 komentāri

 1. Avatar

  Jautājums par matiem, kā labāk tos šobrīd kopt un atjaunot tos, pēc berniņa piedzimšanas un pēc krūts barošanas beigšanas?

  Atbildēt
  • Laura

   Ah, jāsaka godīgi, ka mati man nekad nav bijusi problēmzona. Tiesa, pēc otrā bērna piedzimšanas tie lēnāk atauga (kamēr baroju ar krūti), bet nu jau atkal ir OK. Bet Tev es noteikti ieteiktu kādu barojošu matu masku, kā arī varbūt doties pie kāda laba friziera un pie reizes pakonsultēties :) Man mati ir diezgan sausi, tādēļ arī tos ik pa laikam “baroju” ar maskām, savukārt matu galiem lietoju Wella proffesionals eļļu un mandeļu eļļu uz maiņām. No matu maskām izmantoju ESPA maskas, kā arī ļoti patīk šī ; https://bio.lv/lv/atveseosanai-stiprinsanai/2876-lovea-nature-dabiga-matu-maska-ar-si-sviestu.html. Bet noteikti var atrast arī citas :)

   Atbildēt
 2. Avatar

  Nesen Paula Roze runāja par zobārsta apmeklējumu bērnam (un arī sev). Gribētos dzirdēt vēl kādas māmiņas pieredzi ar pirmo reizi pie zobārsta bērniņam. Kā gāja Evertam? Vai Edvīns jau bijis, vai kad plāno vest… 😊

  Atbildēt
  • Laura

   Jā Everts ir gājis vairākkārt! Mums gāja ļoti labi, jo bija atsaucīga zobārste. Bet par šo tēmu drīzumā būs LIVE video kopā ar zobārsti (un pēc tam raksts arī blogā!) :) – 26. aprīlī! :) Edvīnu plānoju vest tad, kad būs izauguši visi zobiņi :). Mazliet pēc 2 gadu vecuma visticamāk! :)

   Atbildēt
 3. Avatar

  Par krēmu acīm. Esmu starā par Clinique superdefense SPF 20 (age defense eye cream). Krēmam ir kaut kāds maģisks knifs, kas tumšos lokus padara gaišus. Mani ļoti apmierina, esmu citus izmēģinājusi, bet vienmēr atgriezos pie šī varianta!

  Atbildēt

Komentē