Testējam : Chicco Ohlala pastaigu rati

Testējam : Chicco Ohlala pastaigu rati

Edvīns šobrīd ratos sēž diezgan maz, un tomēr, ir reizes, kad bez tiem neiztikt. Piemēram tad, kad dodamies tepat uz Rīgas centru, kādā izbraucienā, vai vienkārši vedam brāli uz bērnudārzu. Viņš jau labprāt ietu pats, bet ratiņi ir vajadzīgi, lai mēs nokļūtu tur, kur tiešām ir nepieciešams, jo no rīta laika lielām un garām pastaigām mums īsti nav.

Pateicoties sadarbībai ar Chicco, mums bija lieliska iespēja izmēģināt spilgti dzeltenos Chicco Ohlala ratiņus.

+

 • Sākšu ar to, ka ratiņi ir ļoti, ļoti viegli. Tie sver tikai 3,8 kg – kā nesen dzimuša bērniņa svars! Un šie ir pirmie ratiņi, ar kuriem varu bez piepūles iekāpt arī vecajā tramvajā, un man to nākas darīt diezgan bieži!
 • Mums Ohlala aratiņi noder ašām ikdienas pastaigām, kad ātri jānokļūst no puknkta A uz punktu B, piemēram, kad (brālim) jādodas uz bērnudārzu, jāaizskrien līdz piemājas veikalam, vai dodamies uz laukumiņu spēlēties. Kad Edvīnam apnīk sēdēr ratos, viņš pats tos stumj – un šos tiešām ir viegli stumt!
 • Ratiņi ir ļoti kompakti un salokāmi ar vienu rokas kustību. Aizņem ļoti maz vietas!
 • Rokturis ir ērts stumšanai. Priekšējie riteņi ir rotējoši, un tos var arī nofiksēt.
 • Patīk, ka bērnam priekšā ir rokturītis, pie kā pieturēties. Mūsējais to bieži izmanto.
 • Ērtas un funkcionālas drošības jostas.

 • Ratu jumtiņš ir pavisam neliels. Ja bērnam nepatīk, ka virsū spīd saulīte  – tas varētu traucēt ilgstošām pastaigām karstā un saulainā laikā.
 • Ja esi pieradis kopā ar bērnu doties veikt lielus iepirkumus, un pēcāk visu salikt ratu apakšā, iespējams, ratu grozs liksies par mazu – vismaz salīdzinot ar mūsu iepriekšējiem ratiem tā šķiet. Es gan cenšos izvairīties doties iepirkties kopā ar bērnu, tādēļ mums tā īsti nav problēma. Un, ja tomēr, līdzi ir arī mugursoma, kur visu salikt.
 • Ja dzīvo vietā, kur ir bruģis, īpaši ērta braukšana nebūs, jo var gadīties aizķerties aiz tā.

Kam rekomendētu?

Šos ratiņus rekomendētu bērniem, kuri ratos nesēž ilgstoši un neguļ. Bērniem ar smalku ķermeņa uzbūvi gan derēs arī gulēšanai, jo, šķiet, ka tie ir pietiekami mīksti un ērti. Ratiņi ir ļoti glīti!  Ratu muguru var nolaist slīpi, bet ne pilnīgi horizontāli. Ieteicamais bērna svars – līdz 15 kg. Kopumā mums šie ratiņi patīk, un turpināsim tos ņemt līdzi mazos izbraucienos.

 

Ja arī tev ir savs viedoklis par šiem ratiņiem, padalies! 

 

 

4 komentāri

 1. Avatar

  Mēs savai dāmītei (1g9mēn) iegādājāmies šos ratus tieši svara (!) un dizaina dēļ. Bija steidzami nepieciešami viegli ceļojuma rati un arī vasaras aktivitātes priekšā. Esmu sajūsmā, jo nav uz 4.stāvu jānes smagi rati! Visbiežāk izmantojam, kad meitiņai kājas piekusušas, bet ir gadījies arī, ka aizmieg – tad nolaižam muguriņu un čuč. Kopumā esmu ļoti apmierināta un meitai arī ļoti patīk. Vienīgais mīnuss – ritentiņi. Ar tiem var bez problēmām izbraukt tikai gludi asfaltētus ceļus. Bruģis, akmeņi, smiltis un tramvaja sliedes ir izaicinājums.

  Atbildēt
 2. Avatar

  Es savai meitiņai (11mēn) nopirku šos ratiņus kā otros- lai būtu viegli, kompakti- ielikt ātri mašīnā, aizbraukt uz lielveikalu, vai uz centriņu. Tapēc arī neliku lielas cerības, ka varēšu ar tiem braukt pa mūsu ceļiem/bezceļiem- tam tie ritenīši ir par mazu.
  Bet kas man visvairāk traucē- bremzes. Ejot raitākā solī, es vislaik atsitu pēdas pret tām, jo rokturis ir īss, un bremze ir pāri no vieniem riteņiem uz otriem. Ļoti nepraktiski. Laikam domāts tikai mazu soļu licējiem.
  Un vēl viens mīnuss- muguriņu nevar nolikt 90 grādos, tapēc ne vienmēr ērti bērniņam atspiesties. Toties gulēšanai pietiekami ērti.
  Un par jumtiņu- sēdus pozīcijā viņu var uztaisīt ļoti zemu! Līdz pat priekšējam rokturim. Toties, kad bērniņs guļ, tad gan nevarēs tik zemu.
  Katrā ziņā ratiņi ir super viegli un ērti saliekami, lieliski derēs izbraukumiem uz lielveikaliem, skaistiem parkiem, lidostās utt. Ikdienai gan labāk iesaku kādus lielākus un ērtākus.

  Atbildēt
  • Laura

   Jā, es tev piekrītu – jumtiņu sēdus pozīcijā var nolaist diezgan zemu :) Bremzes gan man netraucē.
   Šie ratiņi ir ideāli, ja nav plānoti gulēšanai!

   Atbildēt

Komentē