Electrolux mājas palīgi

Electrolux mājas palīgi

Katru reizi, kad esmu saņēmusi izmēģināt kādu no Electrolux mājas palīgiem, nereti jau pēc pirmajām izmēģināšanas reizēm saprotu – savā ikdienā man tas piektrūks, ja nebūs. Tā jau ir, mājas uzkopšana ģimenei ar bērniem mēdz būt tik intensīva, ka daudz patīkamāk to ir atvieglot līdz maksimumam. Ja ne gluži noalgot apkopēju, tad vismaz iegādāties kādu no robotizētajiem palīgiem. Un, ja bērnībā, redzot filmas par nākotni, negribējās ticēt, ka kādreiz tiešām visiem cilvēkiem mājās varētu būt roboti, tad tagad patiesībā tas jau notiek, un šķiet visai loģiski.

Protams, roboti mājās varbūt nav gluži tas, ko iedomājies pirmoreiz dzirdot šo vārdu – tie nav cilvēku veidola roboti, kas pienes mums kafiju,  vai noslauka bērnam dupsi (žēl gan). Bet tie ir dažādas lielākas vai mazākas palīgierīces. Nule kā esmu izmēģinājusi divas Electrolux ražotās :

  • Electrolux Purei9 – robotu putekļsūcēju;
  • Electrolux logu un virsmu tīrītāju Well S7

ELECTROLUX PUREi9 – ROBOTS PUTEKĻSŪCĒJS

Kā man patīk šāda tipa roboti. Protams, tiklīdz Purei9 ieradās mājās, bērni to uzskatīja par savu jaunāko ģimenes locekli. Uzreiz lejupielādēju Purei9 aplikāciju savā telefonā, kura sniedz iespēju ieslēgt robotu no attāluma, un sekot līdzi tā darbībai. Aplikācija pieprasīja robotam izdomāt arī vārdu, un Everts izdomāja, ka to sauks “Lielais rats”.  Tā nu robots “Lielais rats” uzsāka savas tīrīšanas gaitas Grēviņu mājās.

Godīgi sakot, robotam mūsu mājās vajadzētu būt ieslēgtam nepārtrauti :D. Arī tad, kad pati esmu izslaucījusi un izmazgājusi grīdu, nereti jau pēc sekundes kāds no bērniem jau kaut ko ir pamanījies izbērt, vai kā citādi nošmucēt. Konstanta tīrība teju nav iespējama. Tāpēc ir forši, ja ir šāds robots, kurš ik pa laikam var izbraukt caur mājai, un savākt nevajadzīgo.

Esmu izmēģinājusi vairākus šada tipa robotus, tādēļ varu labi salīdzināt Electrolux Purei9 ar tā konkurentiem. Man ļoti patīk šis modelis, jo :

  • tas ir elastīgs – spēj pārkāpt pāri nelielam slieksnim – to līdz šim nav spējuši izdarīt nevieni no citiem izmēģinātajiem robotiem. Pie mūsu vannasistabas ir diezgan liels slieksnis, tādēļ biju pārsteigta, ka tas spēja tam pārkāpt;
  • glīts dizains – tas vienmēr ir forši. Šis pārmaiņas pēc nav apaļš.
  • ar labu redzi – tam ir 3D Vision System™, kas palīdz ieraudzīt netīrumus, kā arī apbraukt šķēršļus;
  • ieslēdzams no attāluma – tas ir savienojams ar aplikāciju, kurā vari noradīt vēlamos laikus, kad robotam būtu jāstrādā. Tas var tikt ieslēgts arī tad, kad neviena nav mājās (un tas patiesībā ir vislabākais laiks, jo tad neviens no bērniem tam neuzbrūk :);
  • tīra arī stūrus – parasti robotu problēma ir strūru netīrīšana. Šim robotam ir rotējoša birstīte, kas tiek klāt arī parasti neaizsniedzamām vietām;
  • neiesprūst zem mēbelēm – vēl viens bonuss – beidzot ir kāds, kas var pabraukt arī zem mūsu dīvāna un tv galda;
  • neiesūc sevī mantas – šī parasti ir robotu problēma – kāda nejauši iesūkta zeķe, vai kurpju šņores. Divu nedēļu laikā ar Purei9 šādas problēmas nav bijušas ne reizi;
  • tīra dažādas grīdas virsmas – paklāju, flīzes, grīdu “parasto”.

Mīnuss? Ja man tiešām kaut kam arī jāpiesienas, tad tas būs baterijas ilgums. Tas ir 40 min parastajā, un 60 min eco režīmā. Visai mājai vienā piegājienā cauri šis robots netiek (mūsu gadījumā tās ir 4 istabas + virtuve + vannasistaba, kas ir daudz). Tas gan ir pietiekami gudrs, lai pats dotos uzlādēties, un pēcāk tīrītu tālāk no tās vietas, kur apstājies. Tā kā liela problēma tā nav!

Jāpiebilst, ka robota atkritumu tvertne ir viegli tīrāma – to ļoti patīk darīt manam vecākajam dēlam, tādējādi robots ir labs veids, kā viņu iesaistīt mājas darbos.

ELECTROLUX LOGU UN VIRSMU TĪRĪTĀJS WELL S7

Šis ir ļoti interesants produkts. Iepriekš šādu vai līdzīgu nekad nav nācies izmēģināt. Bet wow, man patīk! Tagad varu atzīties, ka nekad tā īsit neesmu mācējusi normāli nomazgāt logus. Vienmēr kāda švīka, iespīdot saulei logā, rēgojas. Nu re, izrādās, ir izgudrots kaut kas tādiem kā man! Elektriskais logu tīrītājs. Bet pats labākais, ka tas nav tikai logiem – ar to var tīrīt arī citas virsmas. To gan sākotnēji nesapratu, bet tiklīdz sapratu, izmēģināju notīrīt arī flīzes vannas  istabā un virtuvē, kā arī dušas kabīnes sienas. Rezultāts man patika. Ļoti ērts un efekts arī labs.

Sākotnēji varbūt šķiet savādi, kadēļ gan logi vai spogulis būtu jātīra ar tādiem gadžetiem, ja to var izdarīt vienkārši ar kādu vecu avīzi. Komplektā nāk divas ierīces – viena ir logu tīrāmais šķidrums ar uzgali, kuram pievienota mikrošķiedras lupatiņa. Lupatiņu var viegli noņemt un izmazgāt. Ko tas nozīmē? Vairāk nav nepieciešamas avīzes, lai notīrītu logus :D. Un mani tas tiešām iepriecina, jo tādas mājās ir retums. Otra ierīce ir vakuuma tīrītājs. Tas sevī iesūc visu lieko šķidrumu, un atstāj notīrīto virsmu mirdzoši tīru. Protams, ka arī šī ierīce bērniem ļoti patika. Bez viņu palīdzības vairs varu necerēt mazgāt logus :) Bet tas noteikti ir šīs ierīces bonuss. Logu un virsmu tīrītāju iespējams uzlādēt, un baterijas ilgums ir pietiekami ilgs, lai būtu iespējams nomazgāt visus mūsu mājās esošos logus! Uzgaļi ir maināmi un dažāda lieluma. Ierīci iespējams iegādāties kopā ar 4m garu kātu, lai varētu nomazgāt arī ikdienā neaizsniedzamas virsmas.

Kopumā esam apmierināti ar abām izmēģinātajām ierīcēm.

Par robotu vairāk informāciju vari iegūt : https://www.electrolux.lv/vacuums-home-comfort/vacuum-cleaners/robotic-vacuum-cleaners/

Par logu un virsmu tīrītāju : https://www.electrolux.lv/wellbeing/discover/window-vacuum-cleaner/

 

PRODUKTUS IZMĒĢINĀJĀM SADARBĪBĀ AR ELECTROLUX

Komentē