Vietējo dārzeņu meklējumos

Vietējo dārzeņu meklējumos

Piekritīsiet, ka vasara ir īstais laiks, lai baudītu mūsu pašu dārza veltes? Ja vien katram no mums būtu dārzs… Kamēr laukos dzīvojošajiem tā ir ikdiena un realitāte, mums, “pilsētas bērniem”, ir viegli ikdienā aizmirst, no kurienes kas ir nācis. Par laimi, produktu ziņā nav apdalīti arī pilsētās dzīvojošie – vietējie labumi pieejami visiem, un arī lielveikalos sezonā tiek izcelti īpašā godā, un nepaliek nepamanīti!

Lai iepazīstinātu Latvijas bērnus ar pie mums augošajiem dārzeņiem un augļiem, šovasar esmu pievienojusies “Maxima” “Vitamīnu brigādes” komandai, kura centīsies izglītot bērnus par veselīgu uzturu, ar īpašu uzsvaru uz mūsu pašu – Latvijas – dārzeņiem un augļiem.

Kopā mēs centīsimies ne tikai uzzināt, kā tie aug, un kāpēc tieši ir veselīgi, bet arī iedrošināt bērnus pamēģināt ko jaunu, vai to, kas viņiem  it kā negaršo…

Pagājušās nedēļas izskaņā kopā ar “Mazo pavāru skoliņu” piedalījāmies “Vitamīnu brigādes” ekspedīcijā uz z/s “Īskāji” Bauskas novadā.

Mūsu ekspedīcijas mērķis bija redzēt – kādi dārzeņi šobrīd ir sezonā, kā tie tiek audzēti, un kā – novākti. Platība, kurā viesojāmies, bija tiešām milzīga! Grūti iedomāties, kāds darbs tas ir – visu uzturēt, lai pabarotu Latviju! Un, kad visu to redzi, daudz vairāk novērtē katru gurķi un tomātu, ko ikdienā apēd.

Bērniem bija iespēja piedalīties arī dārzeņu novākšanas procesā – mēs salasījām gurķus, tomātus, salātus, kāpostus, brokoļus un kabačus, lai pēcāk pagatavotu tos Mazo pavāru skoliņas meistarklasē Rīgā.

Šoreiz skoliņā gatavojām ne tikai gurķu laiviņas, bet arī  brokastu kokteili ar brokoļiem un braunijus no kabačiem, ko ēda arī visi brokoļu un kabaču neēdāji!

RECEPTES

BROKASTU KOKTEILIS


Sastāvdaļas 4 porcijām :
200 g svaigi brokoļi
200 g ķirši
1 avokado
1 banāns
1 ēdamkarote maltas linsēklas
1 liela glāze mandeļu piena

Pagatavošana :
Visas sastāvdaļas sablendē.

GURĶU LAIVIŅAS

Sastāvdaļas 4 porcijām : 
4 gurķi
300 g grieķu jogurta
100 g fetas siera
3 ēdamkarotes olīveļļas
1 piparmētras zariņš ar lapiņām
1⁄2 citrons – izspiesta sula un sarīvēta miziņa
jūras sāls un melnie pipari pēc garšas
4 ēdamkarotes sezama sēkliņas

Pagatavošana : 
Gurķus pārgiež gareniski uz pusēm.
Ar mazo karotīti izgrebj katram gurķim viduci.
Blenderī sajauc visas sastāvdaļas mērcei.
Gurķu vidiņos liec mērci, pārkaisi ar sēkliņām un ēd!

KABAČU BRAUNIJS


Sastāvdaļas​ :
200 g kabacis
1 ola
100 g šķidras kokosriekstu eļļas
150 g kļavu sīrupa
50 g kakao
1,5 tējkarote cepamā pulvera
šķipsniņa sāls
125 g pilngraudu kviešu milti

Pagatavošana :
Sasildi krāsni 190 grādus siltu.
Kabaci sarīvē.
Olu sakul ar dakšu un kokosriekstu eļļu. Pielej sīrupu un pievieno sarīvēto kabaci.
Kakao sajauc ar cepamo pulveri, sāli un miltiem.
Visu sajauc kopā.
Cep krāsnī 25 – 30 minūtes.

LAI LABI GARŠO! :)

Vitamīnu brigāde” ir ekspertu komanda, ko izveidoja uzņēmums “Maxima Latvija”, lai mēs visi kopā uzzinātu vairāk par dārzeņiem un augļiem, ēstu daudzveidīgāk un uzlabotu pagatavošanas prasmes. Ražas laikā no jūlija līdz pat oktobrim “Vitamīnu brigāde” meklēs veselīgākos, garšīgākos vietējos produktus un rādīs kā tos pagatavot, lai to ēšana kļūtu par mūsu ikdienas paradumu.
Raksts tapis sadarbībā ar “Maxima”
FOTO: Reinis Oliņš

Komentē