Evertam 5!

Evertam 5!

Tā jau ir kļuvusi par tradīciju, ka pēc bērnu dzimšanas dienām blogā mazliet dalos ar to, kā mēs svinējām. Daru to tādēļ, ka  vienmēr daudzi vaicā – kas, ko kā? Un, ja man ir ar ko dalīties, tad tikai priecājos, ja kādam tas noder, lai savus svētkus padarītu vēl īpašākus! Tāpēc arī šoreiz padalīšos :)

Paldies Helium.lv par brīnišķīgo Zemeslodes balonu!

Everta dzimšanas dienu nosvinējām īstajā dienā – 30. augustā. Šogad tas iekrita ceturtdienā, tādēļ svinējām tad, kad visi +/- beiguši darbiņus, un tā līdz pat tumsai. Everts ļoti gaidīja savu dzimšanas dienu. Viņš pat teica – “man jau būs 18 gadi, kad pienāks 30. augusts”.

Practice makes perfect! Šī pēc kārtas bija jau 7. bērnu dzimšanas diena, ko man sanācis organizēt. Tas nav ne daudz, ne maz, un tomēr – pietiekami, lai būtu jau uzkrājusies pieredze, ko un kā labāk darīt, un kā pašai izbaudīt svētkus, jo tie ir arī mani svētki. Pirms 5 gadiem es pirmoreiz kļuvu par mammu! Tie ir mūsu ģimenes svētki!

Ar dēlu vienojāmies, ka viņa dzimšanas dienas galvenā dāvana no vecākiem ir ballīte… Jo, protams, tas neizmaksā maz,ja gribam svinēt tā, kā svinam,  un galu galā – dāvanas jau tā būs pilnīgi pietiekami, jo par tām vienmēr parūpējas ciemiņi. Un, manuprāt, ir foršāk uzdāvināt atmiņas…Tomēr tētis nenoturējās, un dēlam uzdāvināja bluetooth tumbiņu, ar kuru klausīties mūziku, savukārt, par manu simbolisko dāvanu nejauši kļuva līmes zīmulis, kuru tajā dienā biju nopirkusi. Everts to ieraudzīja, un vaicāja – vai tā ir mana dāvaniņa? Wow.. man ir jauna līme! Un pie tā arī mēs palikām :).

ĒDIENS UN DZĒRIENI

Tagad jums sabruks visas ilūzijas par to, cik laba namamāte es esmu… jo.. ēdienu pasūtīju! Tā kā bija gaidāmi diezgan daudz ciemiņi, un tā kā es nevēlos lekt augstāk par savu pakaļu (pardon my French), un tā kā man ļoti garšo TERRA salātiņi, un bieži grēkoju tos pasūtot Woltā, izlēmu pavaicāt, vai iespējams ēdienu pasūtīt no TERRAS arī ballītei. Man tika atsūtīta ēdienkarte, no kuras, protams, uzreiz gribējās izvēlēties vēl ļoti daudz ko, tomēr paliku pie sākotnējās domas – dažādu veidu salāti. Neko sarežģītu.

Par tradīciju jau kļuvis Santas Liepas (Zaļās Maizes) kliņģeris – vegāniskais un gaļas, ko gaida arī visi viesi, un tas, kā vienmēr, tiek apēsts pirmais, lai cik daudz es pasūtītu. Un maniem dēliem, “desiņu cienītājiem” par prieku, jūtu, ka par tradīciju kļūst arī Santas “cīsiņi mīklā” jeb mazie “hotdodzņi” :). Santa – nebeigšu Tev teikt paldies, ko radi! Tas ir tik garšīgi un gaumīgi!!! Mums saskan!

Našķi, jā.. nu bija arī tie, protams. Pavisam vienkārši. Un kopā ar Evertu sagatavojām planētu “dekorus”, kas noteikti varēja būt pagatavoti arī rūpīgāki un tā tālāk, bet man prieks, ka viņš darīja visu pats!!! Daudz, daudz vērtīgāk, kā nopirkt gatavus!

KŪKA.. ar kūku jau esmu “izlielījusies”, lai gan pati jau to necepu. Ilgi domāju, no kurienes to pasūtīt, jo šoreiz bija skaidrs – mums nepieciešama kosmosa kūka! Pētot visus Instagram profilus un piedāvājumus, pusapaļajai jubilejai par godu izlēmām pasūtīt īstu kosmosa kūku no @Milukitchen.  Ārkārtīgi garšīga kūka = mākslas darbs. Kūka, kurai žēl pat svecīti iekšā iespraust… Bērni pirmās apēda planētas – pat izdevās tās pienācīgi sadalīt, lai visiem tiek, kas kārots :)

DZĒRIENI.  Ziniet, lai gan mēs ballītēs pieaugušajiem vienmēr nodrošinam arī kādu alkoholisku dzērienu, mums par prieku, liela daļa izvēlas tieši bezalkoholiskos dzērienus. Manuprāt, šādā ballītē bezalkoholiskais alus ir lieliska alternatīva tiem, kas siltā vasaras pievakarē vēlas atveldzēties, bet paralēli ir gan jāpieskata bērni, gan jāvada auto. Tāpat šovasar mums ir iegaršojies Piebalgas kvass, ko dzēra gan bērni, gan pieaugušie. Iesakām pagaršot arī jums :)!

IZKLAIDES

Šī bija arī pirmā dzimšanas diena, kurā neaprobežojāmies ar pūsli vien. Lai gan vienmēr ir pārdomas par to – vajag to pūsli, vai nē – vienmēr, nu pilnīgi vienmēŗ, bērni lielu daļu ballītes pavada tieši tur. Viņiem patīk, un, ja patīk – lai jau. Jau laicīgi norezervējām sen kāroto Robota pūsli no Piepusamie.lv. Tie jau mums tagad “savējie” :).

Dzimšanas dienā (un tagad arī ikdienā) izlēmām uzbūvēt šo to no mūsu jaunatklājuma – KateHaa. Ģimene ar diviem bērniem (līdzīgi, kā mums), iedvesmojoties no saviem bērniem, izdomājuši tiešām foršas un kvalitatīvas rotaļlietas, ar ko mazajiem ilgstoši spēlēties un darboties.

Viena lieta ir saliekamā rotaļu māja (no klučiem gan var būvēt ko vien vēlies!), otra – saliekamais puzles vilciens (tas gan pavisam vēl sākuma stadijā, bet varu jau galvot, ka foršs). Kluči darbojas pēc tāda kā Lego principa – atliek tikai piešauties, un vari būvēt, kas vien ienāk prātā. Puišiem patīk būvēt mājas, pa kuru sienām ir ērti kāpelēt. Viena tāda māja, bet tik daudz vietas iztēlei!

Kā jau sākumā minēju, šoreiz bērniem bijām sagādājuši arī kādu pārsteigumu… likās, ka šī ir īstā jubileja, kurā to darīt. Līdz šim nebijām mēģinājuši ne burbuļus, ne animatorus, ne ko citu tamlīdzīgu.

Evertam ikdienā ļoti interesē, kas notiek sajaucot dažādas lietas kopā. Bieži, atverot ledusskapi, man nākas secināt, ka atkal kaut kāds mistisks viņa “ķīmisks savienojums” ir sasaldēts. Ne dienas bez eksperimentiem :D. Ja viņš negribētu būt kosmonauts, tad noteikti gribētu būt ķīmiķis!!!

Domājot par to, kas varētu būt mūsu ballītei piemērots, attapos – euu… Evertam taču ļoti patīk Zinoo zinātkāres centrs. Un tur var svinēt dzimšanas dienas… bet kā būtu, ja mēs uzaicinātu Zinoo ciemos pie mums?  Un galu galā, tā izrādījās tiešām izcila ideja. Paldies Marģeram no Zinoo, kurš mācēja pielāgoties piecgadnieku auditorijai, un padarīja šo dienu Evertam īpašu! Zinoo šovs bija tiešām aizraujošs, un es neatteiktos no tāda arī savā dzimšanas dienā :D. Man nākamgad apaļi 30.. hmmm…

Evertam šajos svētkos bija ļoti svarīgi parādīt savus zīmējumus, kuros visos ir Saules sistēma…izvēlējāmies dažus no tiem, un nolikām apskatei :).

Protams, arī citiem bija iespēja izkrāsot planētas….Everts gan vēlāk prasīja – kāpēc mazie tikai ķēpāja planētas :D.

Nevaru nepieminēt arī divas svarīgas lietas, ko sagatavoju ne tikai svētkiem, bet vienkārši – lai atcerētos, kāds mūsu puika bija sasniedzot 5 gadu slieksni. Pirmā lieta – es izveidoju Everta Zelta citātu grāmatu, kurā pie katras fotogrāfijas bija kāda no Everta pēdējā gada pērlēm! Grāmatiņu izgatavoju Zoombook.lv, un esmu ļoti apmierināta ar kvalitāti un izpildījumu.

Otra lieta, kas arī jau ir kļuvusi par tradīciju – intervija. Jau trešo gadu pēc kārtas vaicāju dēlam dažādus jautājumus, un pierakstu atbildes uz tiem.

Bet vispār… galvenais paldies mūsu ciemiņiem, jo bez jums nebūtu tās svētku sajūtas, kas ir tad, kad jūs visi atbrīvējat laiku, lai apciemotu mūs! Mēs to novērtējam! Un paldies visiem par sirsnīgajiem sveicieniem Instagramā. Liels paldies katram, kas vēl labu!

Ģimenes bilde šogad īsti mums nesanāca… :D

Un tieši tik noguris bija Everts pēc ballītes… :)

JA VĒLIES AIZŅEMTIES KĀDU IDEJU BALLĪTEI, TEV VAR NODERĒT :

Baloni : http://helium.lv

Pūslis : https://piepusamie.lv

Zinoo eksperimentu šovs : https://www.zinoo.lv 

Saliekamā māja un vilciens : https://www.facebook.com/KateHaa.for.kids/ 

Terra catering : https://www.terra-restorani.lv/lv 

Zaļā maize : https://www.facebook.com/ZalaMaize/

Kūka : https://www.instagram.com/milukitchen/ 

Dzērieni : https://www.facebook.com/Piebalgasalus/

Citātu grāmata : https://www.zoombook.lv/lv/ 

P.S. TE arī mūsu bērnu svētku playliste! :)

 

2 komentāri

  1. Avatar

    Paldies, ka dalies! :) Pirmkārt, pa kuru laiku viņam jau 5!?
    :D Otrkārt, izskatās tiešām superīgi, aizraujoši un darbīgi svētki visiem bērniem un galvenais – pašam jubilāram! :) Jūs esat malači! Es jau prātoju, kuras idejas aizņemties. :) Lai jums visiem lielisks jaunais Everta dzīves gads!

    Atbildēt

Trackbacks/Pingbacks

  1. Edvīna 3. ballīte | Viens + Viens - […] izvēlējos pasūtīt no Milu Kitchen, jo jau iepriekšējā ballītē (viensplusviens.lv/2018/09/evertam-5/) pārliecinājos par lielisku izpildījumu. Un jā, kūka tiešām bija…

Komentē