Laika ietaupītājs ģimenēm – veļas žāvētājs

Laika ietaupītājs ģimenēm – veļas žāvētājs

Ja labi gribētu, es atcerētos, kā  bija veikt mājas darbus tad, kad mums vēl nebija veļas žāvētāja. Bet, ja godīgi – negribu atcerēties. Veļas žāvētājs viennozīmīgi ir bijis viens no labākajiem pirkumiem mūsu mājās, un jo īpaši to sanāk novērtēt aukstajā sezonā, kad veļu ārā žāvēt nevar. Lai gan, ko tur liegties, arī vasarā ērtības labad izmantoju veļas žāvētāju – vismaz bērnu drēbēm, ar kurām, sķiet, tas vien jādara, kā tās jāmazgā, jo bērnu drēbes tiek nosmērētas 5x ātrākos tempos kā pieaugušajiem.

Lai gan ikdienā lietojam Electrolux veļas žāvētāju 2 in 1, kas ir ļoti kompakts, piekritu izmēģināt atsevišķo Electrolux PerfectCare 800 veļas žāvētāju. Nereti esmu dzirdējusi, ka atsevišķie veļas žāvētāji ir labāki un saudzīgāki, kā 2 in 1, tadēļ šoreiz tiešām ar lielu interesi salīdzināju abus.

Pēc savas pieredzes gan varu teikt, ka labi ir abi. Tas, kādu izvēlēties, ir atkarīgs no lietotāja iespējām un prasībām. Abos gadījumos var sasniegt labu rezultātu, bet svarīgi ir pareizi prast lietot žāvētāju.

Veļas mašīnas un žāvētāja 2 in 1 galvenais pluss ir kompaktums, kā arī tas, ka drēbes nav jāpārliek no veļas mašīnas uz žāvētāju. Savas funkcijas tas veic labi, un ir arī daži režīmi, no kuriem izvēlēties. Jebkurā gadījumā tas noteikti atkarīgs no veļas mašīnas / žāvētāja modeļa.

Tomēr atsevišķam žāvētājam ir daudz vairāk funkciju un režīmu. Tajā tiešām var žāvēt teju visu, un žāvēšanas režīmu pielāgot auduma un apģērba īpašībām.

Man patīk, ka Electrolux PerfectCare 800 žāvētājs :

 • ir ļoti ietilpīgs – tā kā tas ir paredzēts tikai žāvēšanai, tajā vienlaikus var izžāvēt līdz pat 9  kg drēbju. Ģimenei ar bērniem šāds tilpums ir ideāls, jo drēbju ir tiešām daudz…
 • ir paredzēts dažādu audumu un apģērbu žāvēšanai – tajā ir speciāli pielāgoti režīmi kokvilnas un eko kokvilnas žāvēšanai, smalkiem apģērbiem, džinsam, zīdam, sintētikai, vilnai, kā arī gultasveļai, āra apģērbiem un segām. Jo īpaši novērtēju iespēju pēc mazgāšanas izžāvēt arī segu, jo 2in1 veļas mašīnā – žāvētāja tā neietilpst;
 • ir aprīkots ar papildu funkcijām, piemēram, apģērba pretburzīšanos funkciju gan pirms, gan pēc žāvēšanas. Šī funkcija ir ģeniāla, jo atrisina man aktuālu problēmu – drēbju burzīšanās.  Šīs funkcijas var izmantot tad, ja drēbes iepriekš bijušas saņurcītas, vai arī ir zināms, ka veļu no žāvētāja nesanāks izņemt uzreiz – tas turpina darboties speciālā režīmā, lai novērstu veļas saburzīšanos pēc žāvēšanas. Tādējādi drēbes no žāvētāja var izņemt, un uzreiz vilkt mugurā bez gludināšanas! Tā kā tādai “ekstrai” kā gludināšana, laiku atlicinu reti, man ļoti patīk šī funkcija;
 • ir aprīkots ar Delicate Care sistēmu, kas pielāgo žāvēšanas temperatūru un kustības intensitāti apģērba audumam. Electrolux PerfectCare žāvētājs tiešām ir gudrs – tas  izvērtē gan drēbju mitrumu, gan smagumu, lai drēbes žāvējot nepārkarstu, un lieki nežāvētos, kad ir jau sausas;
 • savāc visas pūkas tam speciāli paredzētā tvertnē – šis savukārt, ir veļas mašīnas un žāvētāja 2in1 mīnuss. Tas nav piemērots visiem audumiem, jo ir gadījies, ka pēc žāvēšanas pūkas ir pa visu veļas mašīnas tvertni. PerfectCare žāvētājs visas pūkas savāc tam speciāli paredzētā tvertnē, kura ir viegli izņemama un iztīrāma. Man tiešām bija šoks, cik daudz pūku tajā bija sakrājušās pēc pāris žāvēšanas reizēm! Vesels pūku mākonis!;
 • ir pielāgots arī kurpju, apakšveļas un mīļmantiņu žāvēšanai – žāvētāja var ievietot speciālu statīvu, kas nodrošina to, ka drēbes netiek mētātas pa visu tvertni, tādējādi tās žāvējot īpaši saudzīgi. Mūsu puikām īpašs notikums bija mīļo sunīšu žāvēšana  – nebija jāgaida, kad tas izžūs uz radiatora, un uzreiz varēja ņemt to blakus sev gultiņā.

Sākotnēji žāvētājs var šķist skaļš. Tas ir skaļāks, kā mūsu 2in1 veļas mašīna – žāvētājs. Tomēr tam ir arī iespēja noņemt skaņas signālus, un padarīt žāvētāja darbību klusāku.

Ja interesē – visas tehniskās detaļās (jaudu, izmērus, ietilpību dažādiem modeļiem utt.) vari izlasīt Electrolux mājas lapā.

Un ja vēl šaubies, vai žāvētājs ir tas, kas jūsu ģimenei var atvieglot ikdienu, iesaku pavaicāt tiem, kam tāds jau ir. Visi – nu tiešām visi – ar kuriem esmu runājusi es, ir sajūsmā! Tas ietaupa  ļoti daudz laika, ko kopā ar ģimeni varam pavadīt citādi!

Raksts tapis sadarbībā ar Electrolux

12 komentāri

 1. Avatar

  Tāpat kā ar trauku mašīnu! Kamēr nebija, tikmēr teicu, ka nevajag, un tā ir slinko cilvēku manta, jo man tiešām patīk mazgāt traukus. Bet tad nejauši tikām pie šīs mantas, un novērtēju katru reizi, kad ir bijusi kāda lielāka galda klāšana, vai vnk ikdienas staigā ir sakrājusies trauku kaudze.

  bet ja par veļu.. tad rudenī ir grūtāk laukā žāvēt veļu, bet ziemā sasalusī veļa tiiik forši smaržo :) Nevajag pat māju ar pagalmu, arī daudzdzīvokļu mājās veļa sasalst uz balkona :) arī es kādus gadus atpakaļ par žāvētāju aizdomājos, bet konkrētajam modelim kas man patika pēc parametriem, bija nenormāls elektrības patēriņš, tad nu atmetu šo domu.. bet varbūt, ka ir laiks atkal uzmest aci? :) Ja nu man tuvākā laikā tiks iegādāts žāvētājs, tad tikai pateicoties tavam rakstam un atgādinot par šīs lietas esamību :))

  Atbildēt
 2. Avatar

  Acīmredzot ir ļoti svarīga kvalitatīva veļasmašīna un/vai žāvētājs.
  Mēs šovasar iegādājāmies Candy firmas 2in1 un diemžēl jūtos vīlusies. Pēc žāvēšanas drēbes jocīgi ož (tā kā pēc putekļiem un tur nav pie vainas mazgāšanas līdzekļi. Domāju ar laiku pāries, jo sākumā jauna mašīna un tā, bet smaka nemazinās arī pēc vairākiem mēnešiem) un ir ļoti saņurcītas. Tā ka žāvētāju izmantoju tikai dvieļiem un bēbīša vēmeklīšu lupatām.
  Pārējās drēbes turpinu mazgāt pa vecam un žāvēt izkarinot.
  Esmu mēģinājusi dažādus režīmus, lasīt instrukciju utt. Bet man neizdodas atrast sev vēlamo rezultātu.

  Atbildēt
  • Laura

   Mums ar Candy arī nav laba pieredze :/

   Atbildēt
 3. Avatar

  sakiet vai atsevišķo veļas žāvētāju pievienojāt kanalizācijai , jeb viņa ūdeni savāca speciālā tvertnē?

  Atbildēt
  • Laura

   Nav nepieciešams pievienot kanalizācijai – ir tvertne, kas savāc ūdeni :)

   Atbildēt
 4. Avatar

  Mani tikai mulsina viena lieta… Gandrīz jau biju nospiedusi pogu “pirkt” šim pašam žāvētājam, tikai 900 sērijai, jo likās, ja reiz pērk, tad jaunāko, galu galā kalpos gadiem :) Bet tad es aizgāju līdz skapim un paskatījos, cik daudz drēbes varēs žāvēt un sanāca, ka nevienu! Pilnīgi visām bērnu drēbēm, kas lielāko ties ir Lindex, vīra krekliem, manām kleitām utt., visam ir zīme, ka žāvēt nedrīkst. Virtuvē atradu H&M dvieļus, kurus tomēr žāvēt var. Diezgan dārgs pirkums priekš virtuves dvieļu izžāvēšanas :D Pēc šī raksta gan sanāk, ka drēbju ražotāji “nodrošinās” un birkām ticēt nevajag, jo žāvēt var teju visu. P.S.- arī electrolux pamācībā rakstīts, ka nedrīkst žāvēt drēbes ar konkrēto simbolu, kas manā gadījumā aizpilda 99% skapja (99% jo vnk apnika meklēt kādu apģērbu, ko tomēr drīkst, bet gan jau daži atrastos).

  Atbildēt
  • Laura

   oi, es laikam tik sīki neskatos.. kokvilnas apģērbus un sintētiku žāvēju droši. Arī pilnīgi visus bērnu apģērbus. Nu jau arī pateicoties šim žāvetājam – adījumus, segas utt. Ražotāji laikam baidās uzņemties atbildību :)

   Atbildēt
 5. Avatar

  Vai žāvējot žāvētājā drēbes nemaz nesaraujas?

  Atbildēt
  • Laura

   Sveika!
   pagaidām nav nekas sarāvies :)

   Atbildēt
 6. Avatar

  Arī mani šī lieta uzrunāja. Laura, vai vati, lūdzu, padalīties, kāds modelis Tev ir 2:1? Kādi ir galvenie trūkumi, jo līdz šim dzirdēts, ka apvienotais variants nav labs. Lasot rakstu, sapratu, ka, iespējams, nav tik traki :)

  Atbildēt
  • Laura

   Man ir veļas mašīna – žāvētājs – electrolux inverter technology 1400rpm!
   Nu es esmu apmierināta arī ar šo 2 in 1 modeli.
   Vienīgi jāņem vērā, ja veļu uzreiz arī žāvē, nevar piepildīt pilnu veļas mašīnu līdz maksimālajam svaram.
   Tāpat vēlams nežāvēt līdz maksimumam – arī Electrolux meistars teica, ka gan veļas mašīnai, gan žāvētājam pietiek, ja uzliek to simboliņu, kas izskatās kā puse no saulītes (nevis pilna). Drēbes parasti ir sausas jau tad!! Un līdz ar to arī mazāk bojājas ;)

   Atbildēt

Komentē