Bērniem draudzīgākās vietas un notikumi 2018. gadā

Bērniem draudzīgākās vietas un notikumi 2018. gadā

Tā nu ir sanācis, ka šogad mazāk esam bijuši uz dažādām kafejnīcām un restorāniem, bet vairāk uz kultūras pasākumiem un citām bērniem interesantām vietām. Tā kā mēs pat tik ilgā laikā kā gads, nespējam pabūt visur, kur gribētos, kopā ar jums (ar Instagram aptaujas palīdzību), vēlos pateikt paldies visām tām vietām un cilvēkiem, kas rūpējas par to, lai arī bērni sabiedrībā justos labi. Lai netiktu apspiesta viņu zinātkāre, un tiktu pieņemta viņu – bērna vecumam atbilstoša –  uzvedība. Gribu pateikt paldies visiem, kas domā, kā arī mazos iesaistīt kultūras un mākslas iepazīšanā.

Šis būs kā mazs tops, tikai bez numerācijas – labākie un atsaucīgākie. Restorāni un kafejnīcas, kultūras un mākslas pasākumi, muzeji, un jebkura cita vieta, kur ikdienā mēdz iegriezties vecāki ar bērniem.

Un tātad… šogad īpaši gribētos izcelt….

KAFEJNĪCAS / RESTORĀNI

Mielotava – “Mielotava”  šajā topā nav pirmo gadu. Un es nevaru nepiekrist, jo īpaši tādēļ, ka šovasar vienlaikus, šķiet, uzņēma rekordlielu bērnu un mammu skaitu! Tā kā.. no manas puses arī visas cepures nost. Bērnus te saprot un pieņem. Ir noslēgts pagalms, ir rotaļu stūrītis gan iekšā, gan ārā (vasarās). Parūpēsies arī par to, lai mazie būtu paēduši.

Vairāk info : @mielotava

Itallisimo viens no jaunākajiem bērniem draudzīgajiem restorāniem Rīgā atrodas Baznīcas ielā 27/29. Restorāna pagraba stāvā ir izveidota plaša bērnistaba, kurā strādā arī auklīte. Iepriekš noteikti vēlams rezervēt. Paši vēl neesam bijuši, bet noteikti to drīzumā izdarīsim, jo atsauksmes ir tikai labākās!

Vairāk info : @Restaurant.Italissimo

Hercogs Mežaparkā – Hercogs paši sevi piesaka kā ģimenes restorānu, tādēļ būtu savādi, ja te bērni netiktu gaidīti. Tā kā arī mēs mitināmies Mežaparkā, nereti saņemu jautājumus – kur te paēst pēc zoodārza apmeklējuma un pastaigas pa Mežaparku? Arī es vienmēr iesaku šo vietu. Vēl pirms Hercoga “ierašanās” Mežaparkā, ieteikt nebija neko… Te ir mājīgi, un ir gana svaigs rotaļu stūrītis. Vasarā ir arī terase ārā.

Vairāk info : @mezaparkahercogs 

Ārpus Rīgas : Windau Ventspilī – arī paši šovasar te paviesojāmies. Bērniem te ierīkots tiešām feins rotaļu stūrītis, un pieejamas daudz rotaļlietas! Mēs gadījāmies Ventspils pilsētas svētku laikā, un ēdiens bija jāgaida ilgi, bet ceru, ka ikdienā tā nav :)

Vairāk info : @Windau Coffee

Citas vietas, kas aptaujā tika pieminētas vairākkārt : “Cydonia Gastropub”, “Fazenda” Siguldā,  “BambaLeo” Ķekavā, “Vairāk Saules”, “Hercogs” Mārupē, “Chocolate and Pepper” Jelgavā, “Vistiņas. Karbonādes. Steiki” Ādažos, “Čarlstons”, “Koya”, “Mākonis” Jaunajā Teikā, “Andalūzijas suns”, “Lighthouse” Jūrmala, “Ozo Golfa kluba restorāns”, restorāns “Barons” Liepājā, “Pagalms”, “Briedīškrogs” Kauguros, M. Pūres beķereja Ogrē, “Naples”.

KULTŪRAS UN MĀKSLAS NOTIKUMI

Ēriks Apaļais. Pavasaris. 2007. Audekls, eļļa. LNMM kolekcija. Foto: Normunds Brasliņš

Kurš kuram draugs?
Izstāde bērniem Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā – nemaz tik bieži netiek rīkotas atsevišķas izstādes bērniem. Šī gada rudenī tāda bija – pie tam LNMM, kuru noteikti varam saukt par bērniem un ģimenēm draudzīgu muzeju. Īpaši bērniem visi darbi tika novietoti viņiem piemērotā augstumā, lai pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni varētu tos netraucēti apskatīt un kopā ar vecākiem izrunāt radušos jautājumus par attiecībām ģimenē un sabiedrībā.

Vairāk info : http://www.lnmm.lv/lv/apmekle/izstades/5283-kurs-kuram-draugs

RIGA IFF KIDS WEEKEND – kā katru gadu, Riga International Film Festival Kids Weekend ietvaros tika izrādītas gan animācijas īsfilmas bērniem (Ineses Zanderes izlase), gan pilnmetrāžas filmas. Manas prombūtnes dēļ šoreiz uz festivālu netikām, toties mums bija iespēja visas filmiņas noskatīties un novērtēt pirms festivāla mājās. Programma iepriecināja ar patīkamu dažādību, un tieši tas ir faktors, ko, vismaz mūsu ģimene, novērtējam visvairāk – nevis ento reizi rādīt bērniem kādu no Disneja multenēm, bet iepazīstināt ar ko jaunu, un ne mazāk azraujošu.

Vairāk info : https://rigaiff.lv/2018/lv/kids-weekend/ 

Patiešām maziņiem – koncertsērijas bērniem – šķiet, “Patiešām maziņiem” koncertsērijas zina jau visi vecāki, un cītīgi vaktē, kad varēs nopirkt abonementus nākamajai sezonai, jo tos izķer ātri! Koncertos no rudens līdz pavasarim jau vairākus gadus  reizi mēnesī ar dažādu programmu tiek iepriecināti paši mazākie – pirmsskolas vecuma bērni.

Vairāk info  : @PatiesamMaziniem

RIBOCA – nevaru nepieminēt arī RIBOCA, kuras ietvaros netika aizmirsts arī par bērniem. RIBOCA ietvaros norisinājās arī ģimeņu svētdienas, kur vecāki kopā ar bērniem varēja doties gida vadītā, bērniem piemērotā ekskursijā, un pēc tam kopā piedalīties radošajās darbnīcās. RIBOCA pasākumi un izstādes šogad tiešām iepriecināja un mudināja uz pārdomām un mākslas interpretāciju arī bērnus.

Vairāk info : https://www.rigabiennial.com

Citi pasākumi, kas aptaujā tika pieminēti vairākkārt : Lampa, izrādes “Kaka un pavasaris”, ” Karnevāls un kartupeļu salāti”, Saldējuma festivāls Jūrmalā, Leļļu teātra izrādes.

MUZEJS

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs – līderpozīcijas starp muzejiem ieņem LNMM. Gan ar “Ģimenes somu”, gan īpašu izstādi un regulārām radošajām darbnīcām bērniem, LNMM ir parādījis to, ka bērni te tiek gaidīti. Liels prieks, ka arī Latvijā ir šāda iestāde, kas aicina iepazīt mākslu arī pašus mazākos.

Vairāk info : http://lnmm.lv/lv/macies_un_piedalies/lnmm/gimenem_un_berniem

Latvijas Dabas muzejs – kad lietainā vai vēsā dienā mūs māc garlaicība, nereti dodamies uz Latvijas Dabas muzeju, jo zinām, ka tur būs ko darīt abiem bērniem. Ja mazākajam pietiks izskriešanu cauri dzīvnieku ekspozīcijai un muzejā pieejamajiem aptaustājamiem materiāliem, tad piecgadniekam jau būs daudz vairāk jautājumu, un no muzeja ārā dosimies ar mērķi mājās kādu no muzejā iepazītajām tēmām izpētīt vēl vairāk. Arī ieejas maksa (kā jau vairumā muzeju) ir pavisam neliela.

Vairāk info : http://www.dabasmuzejs.gov.lv

Dzelzceļa muzejs – šķiet, nav bērnu, kuri būtu vienaldzīgi pret vilcieniem! Protams, tādēļ arī Dzelzceļa muzejs ierindojas mūsu topā. Reizi – divas gadā var doties noteikti, un neapniks! Vienīgā “problēma” ar šo muzeju ir tāda, ka bērnu ir ļoti grūti dabūt prom :).

Vairāk info : https://www.railwaymuseum.lv

Motormuzejs – salīdzinot ar citiem muzejiem šķiet interaktīvāks. Tas droši vien tādēļ, ka arī atjaunots salīdzinoši nesen. Muzejā ir arī bērnu stūrītis, kurš pavisam mazajiem mēdz būt pat iecienītāks par ekspozīcijām :). Bet, ja mīlestība uz auto bērnam ir, tad arī ekspozīcijas būs pietiekami aizraujošas, neatkarīgi no bērna vecuma.

Vairāk info : http://www.motormuzejs.lv/

CITAS VIETAS : 

IKEA – kā ģimenēm draudzīgākā vieta ārpus iepriekš minētajām kategorijām līderpozīcijas ieņem IKEA veikals! Un nav jau brīnums… jo te ir viss, lai ģimenēm ar bērniem būtu ērti. Sākot ar rotaļu istabu un pielāgotām tualetēm, beidzot ar ērto IKEA restorānu. Par šo jūs Instagram aptaujā iesūtījāt visvairāk pozitīvās atsauksmes!

Citas vietas, kas tika pieminētas vairākkārt : Frizētava Misha the Barber, Family Hair, Bērnu kliniskā universitātes slimnīca, Latvijas Nacionālā bibliotēka.

 

Paldies visiem, un droši iesaki vietas komentāros, kur esi saskāries ar patīkamu attieksmi dodoties kopā ar bērniem 2018. gadā!

2 komentāri

  1. Avatar

    Mēs bijām sajūsmā par Brīnumskapja balli Melngalvju namā, gan pašu koncertu, gan iespēju izstaigāt namu

    Atbildēt

Komentē