Divi vienā – dārzeņu maize

Divi vienā – dārzeņu maize

Maize mūsu ģimenes ikdienas ēdienkartē parādījās līdz ar bērniem. Mēs ar Tomu nekad neesam bijuši lieli maizīšu ēdāji (neskaitot mūsu pašu bērnībā :), bet bērniem – ui, kā reizēm noder, kad viņus kārtējo reizi pārņēmis “pēkšņs” izsalkums. Ja vien varētu, iespējams, viņi ēstu maizīti brokastīs, pusdienās, vakariņās, un vēl kaut kad pa vidu šīm ēdienreizēm.

Vienmēr esmu domājusi, ka no ikviena produkta, no ikvienas ēdienreizes, nepieciešams iegūt maksimālo iespējamo labumu. Ja mēs ēdam maizi, tad tā nav “plika” baltmaize – ja nu vienīgi izņēmuma gadījumos bagete ar mīkstu sviestu. Bet kā ikdienas ēdiens pavisam noteikti ne. Maizei ir jābūt vērtīgai.

Uzskatu, ka ikvienu produktu, ko lietojam ikdienā, varam padarīt veselīgāku, kā tas ir pierasts. Šādā ziņā Fazer dārzeņu maizes atbilst manām vērtībām, jo maize nav tikai maize! Maizes sastāvā ir mazāk miltu, un to vietā pievienoti dārzeņi un pākšaugi.

Dārzeņu maizītes uzturā lietojam kopš brīža, kad tās parādijās veikalos. Man uzreiz iepatikās dārzeņu maizes koncepts, un kas nav mazsvarīgi – arī garša. Bet pats svarīgākais – to akceptēja arī “kritiskākie” ģimenes locekļi – bērni.

Fazer dārzeņu maizi noteikti iesaku arī “mazēdājiem”, jo šis ir vēl viens papildus veids, kā nodrošināt uzturā organismam svarīgas uzturvielas.

Biešu un pastinaku maize

Bērni ēd ar acīm, un, iespējams, ka tieši šī biešu maize patiks mazajiem rozā krāsas cienītājiem. Izcili iederēsies uz galda kādā mazo princešu ballītē! Biešu un pastinaku maizes sastāvā ir ne tikai nosaukumā minētie dārzeņi, bet arī balto  pupiņu un rudzu milti.

Pastinaku un burkānu maize

Šī oranžīgā maize droši var aizstāt tavu iecienītāko tostermaizi. Maizes sastāvā ir ne vien pastinaks un burkāns, bet arī balto pupiņu milti un turku zirņi, kas padara maizi arī par labu proteīnu avotu.

Dārzeņu maize ar pastinaku un burkānu pieejama divos veidos – gan kā tostermaize, gan sendviču veidā, kas ir īpaši ērtas līdzi ņemšanai uz skolu, piknikā u.c.


Biešu un burkānu maize

Arī biešu un burkānu maize derēs gan mājās, gan līdzi ņemšanai. Maizes sastāvā esošie pupiņu milti un turku zirņi nodrošina lielāku sāta sajūtu, kā “parasta” maize, tādēļ bagātīgi pildīta, tā būs labs ceļabiedrs kādā pārgājienā pie dabas. Un nākamreiz, kad vasaras sezonā gatavosi burgerus, pamēģini aizstāt burgeru maizi ar šo!  

Visās maizītēs kviešu miltus papildina arī rudzu milti, kopā veidojot  patīkamu, vieglu balansu. Ja līdz šim mājās tiek lietota tikai baltmaze, dārzeņu maizes var būt labs solis ceļā uz pilnvērtīgāku uzturu. Lai gan dārzeņi maniem bērniem nav sveši, priecājos par katru iespēju, kad ir sanācis tos uzturā uzņemt vairāk.

Vai esi jau pagaršojis kādu no Fazer dārzeņu maizēm? Padalies savos iespaidos!

RAKSTS TAPIS SADARBĪBĀ AR FAZER LATVIJA

Komentē