Tīrīt videi draudzīgāk!

Tīrīt videi draudzīgāk!

Pirms gadiem 8, pateicoties manam tā laika darbam kulinārijas žurnālā, kur ikdienas darba pienākumos bija iekļauta dažādu produktu izpēte, ikdienā pakāpeniski pievērsu uzmanību pārtikas kvalitātei un izcelsmei, apzinoties, cik liela nozīme ir tam, ko mēs ēdam. Tomēr pārtika nav vienīgais, kas ietekmē mūs un vidi mūs apkārt. Tik pat svarīgi, kā rūpēties par to, ko mēs ēdam, ir rūpēties par vidi sev apkārt – tostarp atbildīgi izvēloties sadzīves tīrīšanas līdzekļus, jo mūsu izvēle ietekmē gan vidi mūsu mājsaimniecībā, gan globālo ietekmi uz vidi pasaulē. 

Ja vēl pirms mūsu ģimenē piedzima bērni, mēdzu eksperimentēt – ar ko mazgāt drēbes, traukus, grīdas un dažādas virsmas mājās, tad līdz ar grūtniecības laiku izvēlēties tīrīšanas līdzekļus, kas būtu veselīgāki dabai un ģimenei, šķita pašsaprotami.

Pirmkārt, jau tāpēc, ka bērna organisms ir daudz jutīgāks pret visiem ārējās vides kairinājumiem, un ir svarīgi ne vien tas, ar ko ir mazgātas bērna drēbītes, bet arī virsmas, ar ko viņš ikdienā saskarās – īpaši, kad ir uzsācis jau aktīvu pasaules izpētes periodu, un lielu daļu dienas var pavadīt dzīvojoties pa grīdu. Nereti tīrīšanas līdzekļu sastāvs ir tik spēcīgs un kairinošs, ka mazulim rodas alerģijas, un to redzot, pediatra pirmais ieteikums visticamāk ir tieši nomainīt līdzekli, ar ko mazgājam mazuļa drēbes, lietas un virsmas, ar ko bērns saskaras visbiežāk. 

Tīrīšanas līdzekļi būtiski ietekmē arī gaisa kvalitāti pat mūsu mājsaimniecības ietvaros! Tādēļ izvēloties sadzīves tīrīšanas līdzekļus bez smagiem ķīmiskiem piejaukumiem, iespējams novērst arī elpošanas ceļu slimības, kā arī neizraisīt papildus risku cilvēkiem, kas jau slimo ar astmu vai citām hroniskām elpceļus slimībām. 

Processed with VSCO with q8 preset

Protams, būtisks faktors par labu, lai izvēlētos videi un cilvēkam draudzīgus tīrīšanas līdzekļus ir to ražošanas, lietošanas un pārstrādes ietekme uz vidi globālā kontekstā. Arī mēs katrs kā indivīds esam par to atbildīgi izdarot savas ikdienas izvēles. Diemžēl liela daļa tīrīšanas līdzekļu satur toksiskas vielas, kas vēlāk nonāk vidē caur kanalizācijas sistēmu.  Ja pastāv iespēja izvēlēties pietiekami efektīvus tīrīšanas līdzekļus, kas ir ievērojami draudzīgāki videi, kas ir mums apkārt, un nemaksā vairāk par tiem, kas tādi nav, kādēļ to nedarīt?

Lai veiktu ikdienas uzkopšanas darbus savās mājās, izvēlos Mayeri Sensitive sadzīves tīrīšanas līdzekļus. Mayeri klāstā ir dažādu veidu tirīšanas līdzekļi veļas un trauku mazgāšanai, logiem / spoguļiem un dažādām virsmām, kā arī ziepes roku higiēnai. 

Mayeri Sensitive produktu draudzīgumu apliecina arī attiecīgie sertifikāti – lielākajai daļai produktu ir piešķirti EU Ecolabel un Asthma Allergy Nordic sertifikāts, kas nozīmē : 

  1. produkti atbilst augstākajiem vides draudzīguma standartiem visā savā ‘dzīves’ ciklā – sākot no izejvielu ievākšanas, ražošanas, izplatīšanas, patēriņa un atkārtotai nonākšanai vidē jau izlietotā veidā (piem., iepakojumu pēcāka pārstrāda, mazgāšanas ūdens kanalizācijā) – to apliecina EU Ecolabel sertifikāts
  2. produkti ir piemēroti lietošanai cilvēkiem ar jutīgu ādu, alerģijām un astmu – to apliecina Asthma Allergy Nordic sertifikāts. 

Protams, bez visiem sertifikātiem, ir svarīga arī produkta efektivitāte un individuālā reakcija  uz to. Šeit nu varu teikt pēc pieredzes, ka Mayeri produkti ir efektīvi. Īpaši bieži esmu pārliecinājusies par universālā virsmu tīrīšanas līdzekļa efektivitāti, ar ko ir nācies jau vairākkārt notīrīt dažādus bērnu sastrādātos ‘nedarbus’ – flomāsterus uz sienām, ar plastalīnu aplipinātus galdus utt. 

Mayeri tīrīšanas līdzekļu liels pluss ir tas, ka līdzekļu aromāts ir tik neitrāls, ka var teikt – tāda nav! Tas ir patīkami, jo neizjūtu vajadzību, lai māja smaržotu pēc tīrīšanas līdzekļiem, arī, ja tiem it kā piešķirts kāds it kā dabīgs, tomēr nereti ir pārlieku intensīvs aromāts. 

Kā vēl vienu plusu var minēt uzpildāmos līdzekļus – ja reiz esi iegādājies Mayeri veļas , trauku mazgājamo līdzekli, vai ziepes – atkārtoti vari iegādāties uzpildāmos līdzekļus, un ieliet tos jau esošajās pudelēs, tādējādi taupot resursus. Lai gan Mayeri sadzīves tīrīšanas līdzekļu pudeles lielākoties ir ražotas no pāstrādājamās plastmasas, atkārtoti uzpildot jau esošos iepakojumus iespējams būtiski samazināt plastmasas patēriņu.

Gan es pati, gan citi Mayeri līdzekļu cienītāji, novērtē, ka līdzekļi veļas mazgāšanai pieejami dažādās formās – pulvera, kapsulu un šķidrā veidā. Mans favorītprodukts no šiem uz doto brīdi ir kapsulas, kas ir dozētas tā, lai mazgāšanas procesā rastos pēc iespējas mazāks ūdens piesārņojums, kā arī tās ir efektīvas arī mazgājot drēbes ECO režīmā, zemā ūdens temperatūrā.

Ne mazāk svarīgi dabas draugiem – visi produkti ir vegāniski, un ražošanas procesā nav cietuši dzīvnieki.

MAYERI produktus vari iegādāties : RIMI Hypermarket, Maxima XXX un XX veikalos, Elvi, kā arī atsevišķos TOP un Lats veikalos ! 

Raksts tapis sadarbībā ar Mayeri.

Komentē