Mini brīvdienas Pērnavā

Mini brīvdienas Pērnavā

Tie, kas mums seko Instagram, noteikti pamanīja, ka nedēļas nogali bijām izlēmuši pavadīt Pērnavā. Kāpēc Pērnava? Tas ir tuvu, tur ir skaisti, un tur ir ko darīt ar bērniem! Patiesībā jau bērniem tiešām ir diezgan vienalga, vai dodies apskatīt kaut ko vairāku tūkstošu km attālumā, vai vien 180km no Rīgas, kā tas ir ar Pērnavu.

CEĻŠ (AR AUTOBUSU!)

Es zinu, ka daudziem tas ir šoks, bet mēs braucām ar autobusu. Jā, iedomājies! Uz Igauniju vienmēr esam braukuši ar Lux Express, un tas ir tik komfortabls, ka nebija divu domu – mēs to varam. Uz Pērnavu izbraucām jau 7:00 (kas nozīmē, ka parasti ilgi guļošie bērni tika modināti agri), bet, protams, naivā cerība, ka autobusā viņi pagulēs, par spīti mazajam naktsmiegam, nepiepildījās. Arī diendusas gulēšanas scenārijs autobusā atpakaļceļā nepiepildījās (nu tak, loģiski!). Bet viss bija mierīgi, jo mūs glāba uzkodas un multenes – tas pats, kas parasti lidojumos. Brauciens nebija garš, tikai 2,5h. Manuprāt, tas ir ļoti līdzīgi, kā braukt ar savu auto, jo bērni uzvedas – nu kā jau bērni. Patiesībā tas viņiem ir pat lielāks piedzīvojums, kā brauciens mašīnā. Vairāk rūmes, ekrāns pie priekšējā krēsla, viss tīrs, kafija vecākiem – kurā mašīnā tā ir :D? Nu, protams, galvenā atšķirība ir tā, ka jārēķinās ar citiem pasažieriem. Ja zinātu, ka mūsu bērniem riebjas autobuss, ka tas būs neērts vai pārbāzts, mēs noteikti nebrauktu. Bet tā kā zinājām, ka vecākajam dēlam patīk pārbraucieni (jebkur – vilcienā, autobusā, kuģī, lidmašīnā utt.), bet jaunāko kaut kā izklaidēsim un savaldīsim, bez šaubām devāmies ceļā. Ak, jā, mazākajam bijām paņēmuši līdzi arī autokrēsliņu, lielākajam gan šoreiz bija tikai paliktnītis (atbilstošs viņa svaram). Bet šie krēsliņus noteikti bija vērts ņemt līdzi, jo arī tas palīdz bērniem mierīgāk nosēdēt, un neuztvert autobusu, kā vietu, kur nu tik lēkāt!

IZDEVĪGUS PIEDĀVĀJUMUS ATPŪTAI PĒRNAVĀ ŠOBRĪD MEKLĒ : https://www.visitparnu.com/

AKTIVITĀTES AR BĒRNIEM

Tervise Paradiis Spa Hotel & Water Park
 

Pēc tā, cik daudz latviešu te bija, šķiet, ka šo vietu jau zina visi. Gan jau, ka tā nemaz nav, bet skolēnu brīvlaika pēdējās dienas, visticamāk, bija par iemeslu tam, ka ūdens un atrakciju parkā bija sapulcējušās desmitiem latviešu ģimenes. Patiesībā mēs bijām ieradušies tik agri, lai būtu pirmie apmeklētāji, un kādu laiku izbaudījām pilnīgi tukšu akvaparku! Agrā celšanās bija tā vērta – aiz loga fantastisks skats, jūra un rudenīgs lietus, bet mēs tur iekšā, siltumā. Biju pārsteigta, cik ilgi mazie dzīvojās pa ūdeni! Šī pilnīgi noteikti bija labākā pieredze ar abiem bērniem apmeklējot ūdens atpūtas parku. Edvīnam vispār šī bija pirmā reize baseinos, bet Evertam pirmoreiz tas viss tiešām patika un interesēja. Līdz šim bijām izmēģinājuši pāris vietas ar Evertu, bet ūdens vienmēr licies par aukstu, vai vienkārši viņam bijis pārāk garlaicīgi. Ūdens atrakciju parkā ir padomāts arī par mazākajiem apmeklētājiem – ir izveidots baseins ar slīdkalniņu, ir pieejami piepūšamie riņķi un uzroči bērnem, sieviešu ģērbtuvē arī mazas atrakcijas mazajiem (būtu jauki, ja būtu arī vīriešu ģērbtuvē). Ja bērniem patīk ūdens, tad 3 h te var dzīvoties kā minimums. Ar bērniem noteikti ir vērts nākt jau no paša rīta, kad viņi vēl ir pilni enerģijas. Otrajā stāvā par papildus samaksu ir iespējams apmeklēt ekskluzīvu SPA zonu ar siltajiem baseiniem un saunām. Ar bērniem diez vai ir vērts tur doties, bet, ja esat divatā, tad pilnīgi noteikti! Akvaparkā darbojas arī divi bāri, un pie izejas iespējams arī vienkārši paēst “Neptun Grill”.

Maarja Magdaleena Gild

Šī ir vieta Pērnavas vecpilsētā, kur pulcējas vietējie amatnieki. Pie ieejas satikām kādu Pērnavas latvieti, kurš mums pastāstīja, ka savu meitu no rīta uz šejieni atved, un nāk pakaļ pēc vairākām stundām. No sākuma nesapratu, par ko viņš runā, un ko tādā ģildē ar bērniem vispār var darīt. Izrādās, bērni pie amatniekiem var mācīties – gatavot šokolādes konfektes, māla podus, gatavot rotaslietas, krāsot audumus utt. Amatnieki runā arī angliski, un arī te sastapām pāris latviešu bērnus, kuri piedalījās darnīcās. Šī ģilde tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām ēkām Pērnavā, un to var apskatīt arī tāpat, kā arī var iegādāties vietējo amatnieku darbus (tomēr koka mašīnīti par 18 EUR dēlam tomēr nepirkām :D).

PASTAIGA PA PĒRNAVU

Pirmā diena Pērnavā bija pārsteidzoši lietaina, tādēļ pastaigu pa pilsētu atlikām uz nākamo dienu. Un labi, ka tā – nebija nekur jāsteidzas, un varējām baudīt pavisam klusu un mierīgu Pērnavas rītu. Mazās, krāsainās mājiņas ir tik glītas, ka telefona kamera pati uzprasās uz iemūžināšanu.

Staigāju un domāju, cik ļoti te patiktu Vesam Andersonam (a varbūt kļūdos)! Galvā gan uzbūru vasaras ainiņu, kad te tūristi notekti ir reizes 10 reizes vairāk, kā tagad, rudenī. Noteikti pilnīgi cits skats un sajūtas. Bet noteikti atbrauksim vasarā paši, lai pārliecinātos, kā te ir.

Ja pastaigai ir atvēlētas vien pāris stundas, kā mums, un sanāk apmeklēt tikai vienu kafejnīcu, tad noteikti iesakām  doties uz glīto Supelsaksad. Garšīgas kūkas un kafijas. Bērniem uzreiz atnesa grozu ar rotaļlietām. Brīnišķīga vieta!

Nu vēl noteikti jāaiziet līdz pludmalei – jebkādis laikapstākļos! Pērnava ir no pilsētām, kuru var mierīgi izstaigāt kājām krustu šķērsu, arī kopā ar mazākajiem ģimenes locekļiem.

NAKTSMĪTNE

Mēs nakšņojām ģimenēm draudzīgā viesnīcā “Strand SPA & Conference Hotel”. Patika tas, ka bija gan gultiņas bērniem, gan rotaļu istaba, gan bērnu ēdienkarte (sakarīga) viesnīcas resorānā. Var just, ka šeit ikdienā paliek ģimenes ar bērniem, jo bērnu te bija tiešām daudz. Viesnīcā ir arī SPA, baseini, pirtis, un pat minigolfs! Paēdām te arī labi, tiesa, uz maiņām – Everts bija tik noguris,  ka ēdot aizmiga pie galda, bet otrs skrēja uz spēļu istabu :D. Jautrības mums netrūka it nemaz :). Protams, 5 minūšu diendusa pie galda (Evertam) bija pilnīgi pietiekama, lai abi ar brāli pēc garās dienas vēl līdz desmitiem vakarā izmēģinātu visas viesnīcā pieejamās atrakcijas! (Šī aktivitāte gan atmaksājās nākamās dienas vakarā, kad ieradāmies Rīgā. Beidzot tikām pie ilgi pelnīta “platā vakara”!

Kopumā Pērnava atstāja ģimenēm un bērniem draudzīgu iespaidu. Skrollējot instagramā atklājās, ka Pērnavu saucot par Baltijas Maiami. Neesmu bijusi Miami, tādēļ man grūti spriest, bet, ja salīdzina ar Latviju, mums tā nedaudz atgādināja kaut ko starp Kuldīgu un Liepāju, tomēr tā viennozīmīgi ir unikāla maza pilsētiņa pati par sevi. Glīta, sakopta un mierīga. Ar prieku atgriezīsimies vasarā, lai noīrētu kādu no krāsainajām mājiņām, un pabaudītu vasaru mazliet uz “skandināviskas nots”.

UZZINI VAIRĀK :

Autobuss : https://luxexpress.eu/lv
Viesnīca : http://www.strand.ee/lv/
Spa un ūdens atrakciju parks : http://www.terviseparadiis.ee/lv
Ģilde : http://maarjamagdaleenagild.ee/en/
Kafejnīca : http://www.supelsaksad.ee
https://www.visitparnu.com/spa/

VAI ESI BIJIS PĒRNAVĀ? KĀ TEV PATIKA? :)

6 komentāri

 1. Avatar

  Noteikti iesaku arī Mini Zoo. Es šajā nedēļas nogalē biju ar savu 6gadnieku un no trīs izklaidēm – boulings, 3h Viiking SPA un Mini Zoo, bērns par vislabāko nosauca tieši to vietu. 3.5h pavadīja ar čūskām un bruņurupucīšiem. Svarīgi – šos visus tur ļauj ņemt rokās! Čūskas – ne visas, bet tikai draudzīgās, mazās kobras un kukurūzas čūskas. Lieliska vieta!

  Atbildēt
  • Laura

   Jā, es pamanīju, ka tāds ir, bet nesanāca laika aiziet. Nākamreiz :))

   Atbildēt
 2. Avatar

  Tā košā kafejnīciņa tur leģendāra :) Laikam visi Pērnavā iegriežas vismaz uz reizi. Mani interesē, kādas bija viesnīcas vakariņas – Instagram izskatījās gana interesanti. Vai tur ir savs restorāns?

  Atbildēt
  • Laura

   Tas ir viesnīcas restorāns, jā! Pēc skata vienkārš, bet ēdiens bija labs! Izmēģinājām sezonālo ēdienkarti ;)

   Atbildēt
 3. Avatar

  Pērnavā ir superīga ēstuve – Steffani Pizza!!!
  Bieži vien rindā jāstāv,lai tiktu iekšā :)
  Braucam uz Pērnavu jau kuro reizi ar ģimeni,vienmēr apmeklējam šo picēriju kā arī akvaparku Terviise Paradiis:)
  Ļoti patika viesnīca Strand & Spa!
  Nākamreiz īrējām privātmāju “LANA HOUSE” ,jo bijām palielā draugu kompānijā ar bērniem.
  Novembra beigās brauksim uz Viiking Spa viesnīcu-arī ar brokastīm un brīvu ieeju Spa (Spa bijām arī iepriekš-ļoti patika-iesaku ļoti ļoti) :)
  P.s. bērni bija sajūsmā no MINI ZOO,tiešām dod paturēt čūskas un piedāvā apēst dzīvu Madagaskaras prusaku-brrrrr!!! 😁 Nācās pieklājīgi atteikties😁

  Atbildēt
 4. Avatar

  Kā no autoostas nokļūt līdz viesnīcai? Taksis labāk?

  Atbildēt

Komentē