#SalaboBērnību

#SalaboBērnību

Es taču nemelošu sakot, ka katru no mums reizēm nokaitina bērni vai dzīvesbiedrs? Lai cik ļoti savu ģimeni mīlētu, ikdienā ar maziem bērniem ir viegli izdegt. Viegli nogurt, viegli negulēt, viegli justies aizkaitinātam vai dusmīgam. Un kā gan bez pašpārmetumiem sev par to, ka kādreiz gadās sabļaut uz bērniem, vai sakliegt uz dzīvesbiedru. Reizēm varbūt pat sākam apšaubīt sevi kā labus vecākus. Bet tad tu medijos padzirdi, ka kāds bērniņš ir cietis no vardarbības, ir izņemts no ģimenes, un galu galā – nonāk kādā bērnu aprūpes iestādē. BEZ ĢIMENES. Tādos brīžos tu atkal un atkal saproti, cik ĢIMENE NOZĪME DAUDZ. Un saproti, ka, lai ar kādām grūtībām ģimene sastaptos, ģimene ir labāk nekā tad, kad ģimenes nav. Jo īpaši bērniem. (Un ar ģimene es domāju arī ģimenes, kurās ir viens vecāks)!

Es netēlošu pētniecisko žurnālistu vai psihologu, un šajā ierakstā nepamatošu, cik svarīgi bērniem ir uzaugt ģimenē. To vari izlasīt daudz kur citur. Par situāciju Latvijā pēdējā laikā vērtīgus rakstus var atrast :

Mana pirmā apcerīgā rindkopa šeit šodien ir tāpēc, ka šodien tika paziņota labdarības akcijas “DOD PIECI” tēmaŠogad labdarības maratonā DOD PIECI aktualizēs Latvijas bērnu namos valdošo situāciju un nepieciešamību dot bērnu namu bērniem iespēju augt ģimenē. Mūsu valstī ik gadu vidēji 1500 bērnu dzīvo bērnu namos – bez vecākiem un bez ģimenes, ik dienu saskaroties ar tādām problēmām kā mīlestības trūkums, pamestība un vardarbība. Visi kopā mēs varam šo situāciju mainīt! Katram bērnam vajag ģimeni, jo bez ģimenes nav bērnības. Uzzini vairāk LSM.lv: http://ej.uz/58nt

Kamēr akcija vēl tikai tuvojas, jau šodien aicinu arī tev aizdomāties par to, ko vari darīt, ar ko vari dalīties un runāt, lai visi bērniņi Latvijā augtu ģimenēs! Mums kopā izdosies!

Pagājušā gada “Dod Pieci” himna joprojām atbilstoša ;)

 

 

Birkas

Publicēts