Tikko kā Everts iemācījās sēdēt un sāka nogaršot dažādus produktus, es ik pa laikam pierakstīju, ko viņš ēd, jo man likās, ka kaut kad būs interesanti atskatīties atpakaļ un salīdzināt, kā ir tagad. Tā kā šobrīd mūsu ģimenei ir blogs, es domāju, ka šī ir īstā vieta, kur padalīties ar viņa pirmo nogaršoto produktu sarakstu.
Ēšana no 8 – 10 mēnešiem bija kā iepazīšanās ar dažādām garšām un tekstūrām. Tā noteikti nebija ēšana, lai nodrošinātu organismu ar nepieciešajām uzturvielām (tam bija domāts piens). Galvenokārt, ēdiens tika nogaršots pie vakariņu galda, jo tad visa ģimene vienmēr ēdam kopā. Pa dienu šad tad arī kaut ko pagrauza, taču ne regulāri. Tuvojoties 10 mēnešu vecumam jau vairāk vēlējās nogaršot arī brokastīs, bet pusdienas joprojām nebija īpaši aktuālas. Man šķiet, ka 8 – 10 mēneši ir laiks, kad bērns ir gatavs nogaršot praktiski jebko!
Dažas lietas, ko Everts ēda 8 – 10 mēnešu vecumā (aprīļa beigas – jūnija beigas). Visi produkti uzsākot “piebarošanu” – bioloģiski (ja vien pieejami).
- banāni
- nomizotas ābolu vai bumbieru šķēlītes (ja bail par aizrīšanos, var dot krāsnī ceptu ābolu)
- svaigi gurķa stienīši
- tvaicēti brokoļi, puķkāposti, cukini
- svaigi rabarberi (tikai zelēšanai)
- “Ķelmēnu” rupjmaize
- krāsnī cepti burkāni, pastinaki
- krāsnī ceptas saldā kartupeļa vai ķirbja daiviņas
- avokado (šis viņam joprojām ir topā)
- paipalu oliņas (lai gan iesaka mēģināt olas vēlāk, Evertam jau patika un problēmas puncim nebija!)
- rīsu galetes, dažreiz ar humusu
- pikšas kotletītes
- polentas stienīši
- brūno rīsu bumbiņas
- bezpiedevu jogurts
- mazās nūdeles
- apcepta malta liellopu gaļa
- dažkārt vārīti rīsi vai griķi
- reizēm pa kādai karotei putras
- ogas (kuras vēl bija palikušas saldētavā)
- “Organix” burkānu uzkodas vai auļgu biezenīši (ja devāmies ciemos un nezināju, kas tiks likts galdā). Šo to no “Organix” var iegādāties veikalos “Mazputniņš”, “Zaļā govs”, “Stockmann”, “Ekoveikals Šarlotes ielā”, “Dabas Dobe”.
- dažkārt pagaršoja manus smūtijus jeb kokteiļus (sastāvdaļas visdažādākās, visbiežāk dažādas ogas, augļi, bezpiedevu jogurts -bez riekstiem u.tml., jo zināju, ka bērns var vēlēties nogaršot)
- dārzeņu krēmzupas (arī šīs gatavoju pēc principa sablenderēti krāsnī cepti vai sautēti dārzeņi + buljons. Bērnam bez garšvielām un piena produkiem. )Pieaugušajiem pēc tam pielēju kokospienu, saldo krējumu un pievienoju garšvielas pēc gaumes)
- gadījās arī, ka pasūkāja kādu krāsnī ceptu liellopa ribiņu vai vārītas vistas vai truša kāju (ar mazāku gaļas daudzumu)
- ik pa laikam nedaudz svaigi spiestas sulas (atšķaidītas)
- restorānos un kafejnīcās parasti aprobežojās ar maizes šķēlīti
Gatavojot vakariņas es vienmēr kādu produktu, ko izmantojām pieaugušo maltītei, pagatavoju bērnam draudzīgā veidā atsevišķi. Piemēram, ja ēdām dārzeņu kariju ar rīsiem, tad Evertam nolikām mazliet rīsus un tos pašus dārzeņus, tikai tvaicētus bez mērcēm utt. NEKAD neesmu Evertam gatavojusi atsevišķi citus produktus vai speciāli blenderējusi ēdienu. (Es gan nesaku, ka tā nedrīkst darīt :))
Pēc kāda laika publicēšu rakstu par to, kā mainījās Everta ēšanas paradumi 10 – 12 mēnešu vecumā.
Sveika!
Kā gatavo polentas stienīšus? Varbūt ie pieejam recepte :)
Paskaties šeit : http://www.cetrassezonas.lv/lv/receptes/uzkodas/recipe.php?id=6804 :)
Es arī gribēju dot meitiņai malto gaļu, bet viena no omēm saka, ka neko ceptu nevarot un tikai vārītu gaļu, jo citādi būs smagi vēderam. Kā Tu pagatavoji malto gaļu? Man liekas, ka nedaudz eļļā apcepta neko ļaunu nedarīs. Vārīto un blenderēto neēd nekādā veidā.