Brīvdienas Nicā: tirgus

Brīvdienas Nicā: tirgus

Patiesībā pēdējā mana atvaļinājuma diena bija visgaršīgākā. Jo mēs apmeklējām tirgu! (Paldies Ingai Kalniņai par ieteikumu – starp citu, viņa ir dzīvojusi Nicā un noteikti padalīsies ar saviem ieteikumiem, ja vēlēsies).

Tirgus atrodas vienā no Nicas vecpilsētas ieliņām, un centrā atradīsi arī vairākas norādes uz to, tādēļ to ir ļoti viegli atrast. Mēs ierodamies otrdienas rītā, ap 9:00. Lai gan šķita, ka tas tirgus apmeklējumam būs diez gan vēls, patiesībā daudzi pārdevēji tikai lēnām izkārtoja svaigus augļus, dārzeņus u.c.

1

2

3

4

5

Pirmais, kas ienākot tirgū apbur, ir ziedi – milzīgi krāsaini peoniju pušķi, puķupodi ar garšaugiem, arī kaktusi. Ja vakarā nelidotu prom, es nespētu pretoties kārdinājumam doties prom ar pilnu klēpi ziedu. Bet nekas, jo mana – svaigo produktu paradīze – bija tur pat līdzās… tik daudz visa kā, viss tik svaigs un zaļs, tik pavasarīgs! Sparģeļi, krāsaini tomāti, zaļumi, zemenes… tas viss pēc kā Latvijā jau esam noilgojušies, viss, ko nevaram sagaidīt šeit jau bija pilnā plaukumā. Un tās garšvielas – desmitiem dažādi sāls un cukura veidi, svaigas Provansas reģiona garšvielas un zaļumi. Esmu diez gan pārliecināta, ka kādreiz atvedīšu uz Nicu savu ģimeni, mēs apmetīsimies kādā omulīgā dzīvoklītī ar balkonu, no rīta iesim uz tirgu un atlikušo dienu gatavosim un baudīsim sauli, laiskojoties pludmalē. Un patiesībā aprīlis ir ideāls laiks  – nav daudz tūristu, bet ir silti.

8

6

 

7

9

10

Lai gan tirgus nav liels, tajā var iegādāties ne tikai augļus, dārzeņus, zaļumus un garšvielas, bet arī tējas, gaļu, piena produktus, riekstus un žāvētus augļus, konditorejas izstrādājumus. Dažādas eļļas, etiķus,  ievārījums, pastētes un svaigas bagetes. Eh, šo rakstot gribas atpakaļ! Ļoti patika, ka tirgū nebija uzbāzīgi pārdevēji.

11

12

14

13

Sapirkušās kaudzi ar tirgus labumiem, devāmies brokastot vienā no parkiem. Pāris stundas un saulainais ceļojums bija beidzies. Līdz nākamajai reizei…

Nicas tirgus adrese : Cours Saleya, 06300 Nice, France

Nicas ceļojuma rakstu sērjai sekos vēl tikai viens – kopsavilkums par palikšanu Nicā un cenām. Iepriekšējās dienas aprakstītas šeit:
http://viensplusviens.lv/2015/04/brivdienas-nica-sakums/
http://viensplusviens.lv/2015/04/brivdienas-nica-eze-ciemats-un-austeres/
http://viensplusviens.lv/2015/04/brivdienas-nica-monako/

2 komentāru

  1. Ļoti garšigas bildes! Apskaužu.

    Atbildēt
  2. Loti interesanti, vienkarsi un jauki uzrakstits.

    Atbildēt

Trackbacks/Pingbacks

  1. Brīvdienas Nicā: kopsavilkums | Viens + Viens - […] pludmalē (netālu no Nicas un viegli sasniedzama ar sabiedrisko transportu). No rīta aizbraukt uz Nicas tirgu, sapirkties gardumus un…

Komentē