Liene dāvina grāmatas!

Liene dāvina grāmatas!

Evertam ir lieliska krustmāte Liene, kura jau no Everta pirmās dienas rūpējas par to, lai viņam vienmēr būtu, ko lasīt. Viņa dāvina tādas grāmatas, kuras es gribētu iedot palasīt arī citiem bērniem, un īpaši jau viņu vecākiem, jo to lasīšana nenogurdina, bet pamatīgi aizrauj. Everts jau zina, kas kurā lapaspusē notiks, kas jāsaka, kad Vilfrēds iekritīs slazdā (“This Moose Belongs to Me”), vai Lūks Skaivalkers  vēlas uzzināt, kā rodas bērni (“Darth Vader and Son”). Zīmīgi varoņi un tēli, dzīves mācības, humors vecākiem un glīti, ļoti glīti zīmējumi. Tas viss vieno šīs grāmatas.

Lūk, dažas no Everta grāmatām angļu valodā.

“I want my hat back”

size500_book_johnklassen_HAT_cover1_500

Grāmata par to, kā lācis pazaudēja cepuri un pēc ilgām pārdomām atklāj, ka to ir paņēmis zaķis. Kā tu domā, kas notiek ar zaķīti pēc tam…? :)

Autors: John Klassen
Spied šeit, lai iegādātos grāmatu.

“This Moose Belongs to Me”

this moose belongs to me

Vilfrēdam pieder alnis, vismaz tā viņš domā. Patiesībā alnis tikai izliekas, ka kādam pieder… Alnis ir tik brīvs, kādam ikvienam no mums vajadzētu būt! Lielisks stāsts, perfektas ilustrācijas. Viena no pirmajām un manām mīļākajām Everta grāmatam.

Autors: Oliver Jeffers
Spied šeit, lai iegādātos grāmatu.

Bob Dylan “If Dogs Run Free”

51MXAtV0XLL._SX258_BO1,204,203,200_

Iespējams, ka šī nemaz nav bērnu grāmata.  Tāds Boba Dilana fans kā Toms, šo grāmatu labprāt turētu plauktiņā starp savām Dilana skaņu platēm, tomēr Evertam ir citi plāni… viņš lasa. Kā tad mazs puika var nelasīt grāmatu, kurā ir tik daudz suņu, bumbu un vilcienu vienā grāmatā!

Teksts: Bobs Dilans
Mākslinieks: Scott Campbell

Spied šeit, lai iegādātos grāmatu.

“Darth Vader and Son”

Darth_Vader_and_Son

Šī ir īstā grāmata tēviem un dēliem. Tikai ar piebildi, ja tēvam, dēlam vai abiem patīk filma”Zvaigžņu kari”. Tas, ka šajā grāmatā ir apspēlēta tēva un dēla ikdiena, gan nenozīmē, ka mammas izspruks no lasīšanas :) Bet, ja meklē grāmatu par tēva un meitas attiecībām – tad  labāk no šīs pašas sērijas izvēlies “Vader’s Little Princess”.

Autors: Jeffry Brown
Spied šeit, lai iegādātos grāmatu.

“The Dark”

The-Dark

Vēl viena lieliski izdomāta un ilustrēta Jon Klassen grāmata. Savukāŗt autors – noslēpumainais Lemony Snicket…Par to, kā puika Lazslo baidījās no tumsas, bet galu galā sadraudzējās ar to! Šī noteikti būs aktuāla bērniem, kam bail no tumsas. Grāmatas beigās tumsa izrādās labais tēls, jo palīdz puisēnam atrast gaismas spuldzīti.

Autors: Lemony Snicket
Mākslinieks: Jon Klassen
Spied šeit, lai iegādātos grāmatu.

 “Where The Wild Things Are”

where-the-wild-things-are

Ja vecāki fano par filmu, un nevar vien sagaidīt, kad varēs to parādīt arī bērnam, ir labi, ka ir šāda grāmata. Grāmata ir par to, kā puisēns Makss sastrīdās ar savu mammu un izlemj viens doties uz mežonīgo mošķīšu zemi (viņa sapņu pasauli).Grāmata, kurā attēlota tik spilgtā bērnu iztēle! Un vecākiem lasot – iemesls atgriezties bērnībā.

Autors: Maurice Sendak
Spied šeit, lai iegādātos grāmatu.

“Crictor”

51OknUuTl4L

Šī grāmata, iespējams, vairāk noderētu lielākiem bērniem, jo tajā ir ietverta arī dažu burtu un ciparu apgūšana. Tomēr Evertam nav nekādu iebildumu klausīties stāstu, kā skolotājas kundzei dzimšanas dienas dāvanā tiek atsūtīta liela čūska – Crictors, un ko viņi abi dara tālāk…

Autors: Tomi Ungerer
Spied šeit, lai iegādātos grāmatu.

“Walk This World”

51xtCMD2RGL

Grāmata veidota kā atlants – pastaiga pa pasauli. Katrā atvērumā ir kāda no pasaules kontinentu ievērojamākajām pilsētām, piemēram, no Ziemeļamerikas – Ņujorka, no Eiropas – Parīze, no Austrālijas – Sidneja utt. Katrā pilsētu ainavā ir daudz mazu lodziņu, kurus mazajam atvērt un aizvērt. Tajos slēpjas pilsētas ikdiena – svaigi cepti kruasāni, saulriets, ceļinieki uz kamieļiem utt. Labs veids kā iepazīt pasauli!

Autors: Lotta Nieminen
Spied šeit, lai iegādātos grāmatu.

A Bit Lost

118586-6813703-cover

Grāmata par mazo pūcīti, kas izkritusi no ligzdas un pazaudējusi mammu! Labā ziņa – visi meža zvēri iesaistās pūcītes mammas meklēšanā. Grāmatai ir cietas un viegli pāršķiramas lapas, derēs pat vismazākajiem pirkstiņiem. Caur pūcītes meklējumiem var iepazīt māmiņas vizuālās īpašības – lielas acis, spicas ausis utt. Grāmatas beigās visi zvēri ir sakāpuši pūcītes ligzdā un ēd cepumus :).

Autors:  Chris HaughtonSpied šeit, lai iegādātos grāmatu.

The Snail and the Whale

snail and whale

Stāsts par neparastu draudzību – milzīga vaļa un sīciņa gliemeža. Stāsts dzejas formā un diez gan romantiski zīmējumi. Mierīga un skaista grāmata pirms miega.

Autors: Julia Donaldson
Mākslinieks: Axel Scheffler
Spied šeit, lai iegādātos grāmatu.

 

Lienes dāvināto grāmatu saraksts, es ceru, ar laiku tiks papildināts. :) Starp citu,  Everts daudz lasa arī latviski.

 

 

13 komentārs

 1. Šo rakstu ļoti gaidīju! :) Mums ir ļoti daudz atdotas vecās grāmatas, tāpēc pārsvarā lasam un skatamies tās. Bet jau kādu laiku gribās nopirkt Kārlim ko jaunu. Paldies par idejām! Jā un mēs esam vecāki, kas fano par filmu “Where the wild things are!” Esmu noskatījusies jau kādas 3x un kopā ar Kārli arī. Šī filma man ļoti, ļoti atgādina manas pašas bērnību un Zanzibaku – mūsu bērnības sapņu tēlu, jauko mošķīti, bērnu draugu. Un kam ir arī ļoti liels sakars ar ZanziBach rašanos!
  Paldies par grāmatu ieteikumiem!

  Atbildēt
 2. Paldies! Mani arī uzrunāja pēdējā grāmata.
  Mūsu džekiņam arī patīk grāmatas. Gribēju pajautāt, kā jūs tās glabājiet? Esmu noskatījusi Montesori tipa atvērtos grāmatu plauktus – gribās, lai grāmatiņas ir smuki pārskatāmas.

  Atbildēt
  • Jā, tie plaukti ir labi! Mums pāris stāv plauktā, pāris groziņā pie gultas :)

   Atbildēt
 3. Ciemos ejot parasti nepētu bērnu grāmatplaukta stāvokli, bet vai tikai manā mājā ļoti daudzas grāmatas ir tādā bēdīgākā izskatā-nobružāts, ieplēsts, noplēst, dažās krīt no vākiem ārā, cita jau uz pusēm sadalījusies? Noteikti neatļautos teikt, ka esmu mamma-visatļautība, jo uzskatu, ka pret grāmatām un arī mantām jāattiecas ar cieņu, bet daudzas noteikti vairs nebūs lasāmas citiem bērniem.
  Manam bērnam gandrīz 3 gadi, grāmatas patīk.

  Atbildēt
  • Protams, ka gadās pa kādai saplēstai lapai vai noplēstam lodziņam grāmatā. Bet kopējais stāvoklis ir labs! Nav tā, ka speciāli sēdētu un plēstu grāmatas.

   Atbildēt
 4. Manan dēlam ar patīk grāmatas- vairāk gan ir latviešu valodā:) daudz daudz ir Biki Buki- tie mīļi! Un arī daudzas no Liels un Mazs klāsta;) tā kā esmu radoša mamma- pati zīmēju un vēlos bērnu grāmatu ilustrēt, vai vismaz kaut ko saistībā, tad ilustrācijām pievēršu pat lielāku uzmanību:)
  Hugo šobrīd aktuālas ir kaķu grāmatas. Tētis no Amerikas atveda dažādu auto grāmatu izlasīti- tās bija mīļākās vienu laiku!
  Grāmatas periodiski nolieku, tad mainu, lai rodas atkal interese. Grāmatas glabājas pēc montessori- atvērtā tipa… Kā arī groziņā pie gultas:)
  Paldies par šīm grāmatām-:) beidzot jāsadūšojas kāda pasūtīt:)

  Atbildēt
  • Es arī cenšos tās grāmatiņas regulāri mainīt, lai nav viss vienā kaudzītē :)

   Atbildēt
 5. Nesen apmeklēju konferenci Riti raiti valodiņa, kurā dažādi speciālisti, pedagogi, logopēdi stāstīja par visu, kas saistīts ar bērna runas attīstību, kas kavē, kas veicina ( no grūtniecības pirmajām nedēļām līdz skolas vecumam). Viena no atziņām, kura palikusi atmiņā – bērnam, kurš dzīvo ģimenē, kurā runā vienā valodā, līdz divu gadu vecumam nav ieteicams jaukts valodas. Es nemācēšu izstāstīt tagad gudro skaidrojumu, bet pirmie divi gadi ir svarīgākie un bāze uz ko bērns veido savu valodu, cik tā plaša, cik labi bērns var izteikties, koncentrēties sarunai utt. Biju apņēmības pilna angļu valodu ieviest sākumā ar grāmatiņām, pēcāk filmiņas, varbūt skoliņa utt. Šobrīd vairs nezinu. Dēlam ir 9 mēneši, ir daudz grāmatu, bet pagaidām lv. Nesaku, ka kāds dara nepareizi, tikai padalos ar dzirdēto. ;) Pati vēl neesmu izdomājusi, kā darīšu ;)

  Atbildēt
  • Es rakstīju kursa darbu par divvalodīgām (un pat vairāk) ģimenēm. Lasot citus pētījumus pārliecinājos, ka divas valodas nāk par labu. Pašā sākumā valodas var jaukties, bet vēlāk (šķiet, ka sākot no tiem pašiem 2 gadiem) bērns skaidri atšķir, kurš vārds ir kurā valodā un problēmas tas nesagādā :)

   Atbildēt
  • Bet vispār jau mums ir arī daudz latviešu valodas grāmatu :) un angļu valodas grāmatiņas daudzas lasam latviski!

   Atbildēt
 6. TIeši gribēju jautāt, vai šī angļu valodas lasi mazajam angliski vai latviski?! Vai stāsti, kas tur notiek latviski?

  Atbildēt
  • Sobrid lasu 1x angliski, 1x latviski:)

   Atbildēt

Trackbacks/Pingbacks

 1. Jaunumi Everta grāmatu plautkā | Viens + Viens - […] gan grāmatu Evertam ir daudz, līdz šim esmu dalījusies ar krustmātes Lienes dāvināto grāmatu sarakstu. Tomēr vēlos pastāstīt par…
 2. Jaunumi Everta grāmatu plauktā | Viens + Viens - […] gan grāmatu Evertam ir daudz, līdz šim esmu dalījusies ar krustmātes Lienes dāvināto grāmatu sarakstu. Tomēr vēlos pastāstīt par…
 3. Jaunumi Everta grāmatu plauktā: aprīlis 2016 | Viens + Viens - […] (Iepriekšējie raksti par šo tēmu : Jaunumi Everta grāmatu plauktā un  Liene dāvina grāmatas! ) […]

Komentē