Pastkartes no Madeiras: gardumi

Pastkartes no Madeiras: gardumi

Pirms braukšanas uz Madeiru, kā vienmēr, internetā cītīgi meklēju gan dažādas vietas, kuras ir vērts apmeklēt laba ēdiena cienītājiem, gan ēdienus, kas ir raksturīgi attiecīgajai vietai, uz kurieni dodamies. Liels bija mans izbrīns, ka meklējot šādu info par Madeiru, daudzviet “uzdūros” teikumam – Madeira nav galamērķis fūdijiemTagad, kad esam atgriezušies, negribētu tam līdz galam piekrist, bet nav arī tā, ka esam atbraukuši ar iespaidiem, ka viss bija nenormāli garšīgi un vietas, kuras apmeklējām, būtu pārsteigušas ar uzviju.

DSC_0912

DSC_0918

DSC_0920

DSC_0928

DSC_0916

Pirmkārt, mēs ļoti daudz gatavojām mājās. Tā darām visos ceļojumos (kopš mums ir bērns). Devāmies uz tirgu (Mercado dos Lavradores) Funšalas centrā, iepirkām vietējos produktus un no tiem attiecīgi gatavojām. Tirgus pārsteidza ar lielu dārzeņu un augļu piedāvājumu, kā arī zivīm – milzu tunčiem, mencām u.c. vietējām zivīm. Nogaršojām visdažādāko veidu marakujas – ar tomātu, ananāsu, apelsīnu, banānu u.c. garšām. Pārējos produktus iegādājāmies  tipiskākajā portugāļu lielveikalā – Pingo Dolce, kurā pieejams arī plašs bio produktu klāsts. Interesanti, ka atšķirībā no lielveikaliem Latvijā, olas un piens veikalos ledusskapī nestāv.

Ārpus mājas, protams, arī ēdām, un ir pāris vietas, kuras, ja nu gadās kādreiz nokļūt Madeirā, ieteiktu apmeklēt arī citiem :).

Petit Fours Patisserie

DSC_0583

DSC_0588

DSC_0574

Šī atradās blakus mājai, kurā dzīvojām. Tradicionāla konditoreja, kas strādā no agra rīta līdz vēlam vakaram. Pilna ar vietējiem, kas vienmēr liecina par ko labu. Te pārdod arī itāļu saldējumu, kuru, protams, nogaršoja Everts.

Adrese: Estrada Monumental 188Funchal, Madeira, Portugal

Vairāk lasi: http://www.tripadvisor.com/LocationPhotoDirectLink-g189167-d4086754-i75453291-Petit_Fours_Patisserie-Funchal_Madeira_Madeira_Islands.html

A Confeitaria

DSC_0883

DSC_0885

DSC_0984

Šeit brokastis ēdām teju katru dienu. Viena no modernākajām Madeiras konditorejām ar lielu piedāvājumu. Te var pasūtīt gan brokastu olas, gan smūtijus, gan svaigi ceptas saldas un sāļas maizītes, kruasānus. Vienmēr pilna – gan agros rītos, gan vēlos vakaros!

Facebook lapa: A Confeitaria
Adrese: Quinta Victoria Av Do InfanteFunchal, Madeira, Portugal

Bistro Boho

Šis bistro izcēlās ar patīkamu mūsdienīgumu Madeiras restorānu vidē. Trāpījām ari uz pusdienu piedāvājumu. Moderns interjers, tradicionāli, bet mūsdienīgi pagatavoti ēdieni un, pats galvenais, garšīgi. Šo noteikti ieteiktu arī citiem Madeiras apmeklētājiem.

Facebook: Boho Bistro
Adrese: Rua dos Aranhas, 48 – 50

Kopumā Madeiras restorānu vide šķita diez gan vecmodīga un palikusi kaut kur 80 gados (nepateikšu gan precīzi). Klasiski portugāļu ēdieni, piedevās – vārīti (!!!) dārzeņi. Visur pārsvarā tiek piedāvātas 3 zupas – dārzeņu krēmzupa, tomātu krēmzupa ar olu un zivju zupa. Bijām vienā no restorāniem, ko iesaka Michelin Guide. Nu tā.. vienīgais labais, kas mums tur šķita, bija apkalpošana :).

 

Mēs lidojām ar “FlyMeAway”. www.flymeaway.lv vari atrast interesantus piedāvājumus novembra brīvdienām un skolēnu pavasara brīvlaikam.

fly_me_away_logo_big

 

3 komentāru

 1. Piedošanu par pilnīgi ar ieraksta tēmu nesaistīto jautājumu, bet, ja drīkst jautāt- kādas sandalītes ir kājās Evertam? Jo beidzot laikam ieraudzīju savas bērnu sapnu sandales:) Ak jā, un viens parāds- gribēju pateikt paldies par loti seno ierakstu par biologisko produktu sastāvu, tik tiešām loti noderīgi!

  Atbildēt
  • Salt water sandals! Vasarā pirmām veikalā “2 zoles” ;)

   Atbildēt
 2. Paldies! Sākšu jau meklēt:)

  Atbildēt

Komentē