Svinēt vasaru!

Svinēt vasaru!

Jūnijs – vasara nu oficiāli ir arī kalendārā. Mēs, Latvijā, labi zinām, ka nebūt katra vasaras diena tāda būs, tāpēc gribas tvert katru silto dienu un svinēt! Pateicoties pēdējo nedēļu laika prognozei, svinēt sanācis daudz, un ar svinībām es domāju gan mazu pasēdēšanu pagalmā ar draugiem, mazliet pārspīlētu zemeņu un saldējuma ēšanu , gan arī lielākas svinības.

Katru vasaras dienu ļoti novērtēju to, ka dzīvojam vietā ar plašu pagalmu, kur siltajās dienās var uzņemt arī viesus. Pēdējo 2 nedēļu laikā mūsu pagalmā esam nosvinējuši gan Lielās punču brokastis, gan sociāli aktīvu mammu satikšanos, kuru nosaucām par “Mommy fest”! Abas svinības sākās ar domu, ka vajadzētu iepazīties tuvāk, varbūt doties kādā piknikā, bet, domājot par bērniem draudzīgu vietu ārā – tādu, kur apkārt ir sēta, un arī aktīvākie skrējēji nevarētu pazust no mammas redzes loka, tālāk par mūsu pagalmu netikām :).

untitled-9293 untitled-9336

Lielās punču brokastis bija pasākums, kuru izlēmu rīkot, jo viendien secināju, ka uz doto brīdi paziņu lokā varu saskaitīt padsmit māmiņu gadībās! Pie tam lielākajai daļai mammu pirmie bērniņi ir Everta vienaudži. Diez gan pat amizanti, jo dzimuši pat ne tikai vienā gadā, bet arī gada siltākajos mēnešos! Un tagad – tagad arī, daudzas no mums, gaidām bērniņus teju uz vienu laiku, tādējādi sanāk, ka gan starp vecākajiem, gan jaunākajiem bērniņiem būs vien pāris mēnešu starpība! Man tas šķiet tik iepriecinoši, ka izlēmu sarīkot kopīgu satikšanos. Parunāt par grūtniecēm aktuālām tēmām (lai nekristu uz nerviem citiem :), varbūt arī par kaut ko citu, un, galu galā, pabrokastotu un atpūstos!

IMG_9205

Savukārt mammu tikšanās jeb “Mommy fest” radās vairākām, tautās dēvētām par “instagram mammām”, sapazīstoties virtuāli, un nu jau arī dzīvē. Jāteic, ka tiešām diez gan apbrīnojami, ka tik daudz mammas, tik īsā laika periodā, spējām saorganizēties un vienoties par satikšanās datumu. Varbūt kāds no jums jau pamanīja, kas pēdējās dienas slēpjas instagram aiz tēmtura #mommyfest. Tas bija mūsu pasākums, kas, vārds pa vārdam, tapa zibens ātrumā. Lai gan sākumā bija doma par vienkāršu pikniku, dienām ejot, tas “apauga”. Laikam jau citādi nav iespējams, ja organizēšanā iesaistītas radošas un talantīgas mammas – gan tā saucamās “instagram mammas”, “blogermammas”, “pinterestmammas”, un tā tālāk. Un vispār jau vienalga, kā mūs dēvē – esam mammas, kuras, tāpat kā ikviena, gribam iepazīties ar līdzīgi domājošām! Mammas, kuras spēj apvienot kopābūšanu ar bērnu, un, paralēli tam, strādāt pie savu radošo ideju īstenošanas. Mammas, kuras es, godīgi, apbrīnoju, un kuras mani iedvesmo. Lai cik banāli tas neskanētu – esmu nenormāli priecīga, ka ir sanācis ar viņām visām iepazīties! Katra no viņām ir personība, katrai ir kaut kas tāds, ko vēlētos no viņām aizgūt. Pie reizes atbildēšu uz jautājumu instagram/facebook komentāros – vai tās, kas satikāmies “Mommy fest”, esam kaut kādas izredzētās? Nē – tas sākās kā nevainīga, virtuāla saruna, kas, dienām ejot, kļuva arvien personīgāka un interesantāka – atklājot vienai otru un saprotot, ka bez tikšanās dzīvē neiztikt! Jebkura no jums taču var tā iepazīties! Jā – ir vēl daudz mammu, ar kurām gribētos parunāt, satikties, tāpēc, es ticu, šis pasākums bija sākums kam lielākam… pasapņosim!_DSC1015

_DSC1104

_DSC1071

IMG_8029

Par abiem šiem pasākumiem es varētu izplūst savās sajūtās un, iespējams, kaitināt jūs ar savu emocionālo banalitāti… Tāpēc turpināšu daloties ar pāris idejām no aizvadītajiem pasākumiem, kas, varbūt noderēs arī tavai vasaras ballītei – kā organizēt, ko ēst, dzert un “ko spēlēt”! Par “Mommy fest” sajūtām – ielūkojies darbotiesmajas.lv un lepetitpot.lv! Vai – instagramā…:)

DAŽAS IDEJAS VASARAS BALLĪTEI

“Groziņi” un finanses. Pirmkārt, viens praktisks ieteikums. Pati personīgi pirms kāda laika atmetu domu tēlot “visu varošo namamāti”, un pāris dienas pirms pasākuma pavadīt gatavojot ēdienu. Tāpat jau sagatavošanās lielākam pasākumam prasa laiku, par ēst gatavošanu nemaz nerunājot. Nepārprotiet, gatavot man patīk, un es to daru, bet, ja cilvēku skaits ir 20 +, tad, skaidrs, ka tā ir gan liela noņemšanās, gan arī ievērojami finansiāli izdevumi. Tādēļ, šovasar, kad arī vēders ir par lielu, lai ērti vairākas stundas darbotos virtuvē, esmu par groziņiem! Svētku / ballītes viesi ierodas vai nu ar groziņiem, par kuru saturu iepriekš aptuveni var vienoties (lai nav tā, ka visi atnes tikai kruasānus vai zemenes), vai kopīgi samet naudiņu cienastam – ja gribas kopīgajam galdam / piknikam pasūtīt ko īpašāku, un tādējādi izslēgt iespēju, ka kāds viesis, norūpējies, pēdējā brīdī skries veikalā, un paķers pirmo “cienastu”, kas būs pa ceļam. Gan Lielajās punču brokastīs, gan “Mommy fest” pasākumā finanses – izklaidēm, ēdienam, ērtībām –  sadalījām uz visiem atnākušajiem, un galu galā, nevienam no tā nerodas liels robs budžetā!

untitled-9264 untitled-9334

DSC_0449

Pufi (sēžammaisi). Mums patīk uzņemt ciemiņus – daudz ciemiņus… Jau Everta dzimšanas dienā atklāju patīkamu risinājumu ērtībām dārza ballītēs – pufus! Sapirkt tik daudz, cik tiešām būtu vajadzīgs dārza ballītei, gan var sanākt sālīti, bet tādā gadījumā noder pufu īre. Pufus no “Pupumaiss.lv” esam pasūtījuši jau vairākkārt, bet, nemelošu apgalvojot, ka īpaši ērti tie šķiet grūtniecības laikā…

Dažādus pufus var pasūtīt: www.pupumaiss.lv

IMG_8919

IMG_8924

IMG_9102

_DSC1387

DSC_0349

Vasaras top rota – īslaicīgie tetovējumi. “TAADA.AADA” dizaina tetovējumi modē parādījās pagājušovasar. Arī “Mommy fest” izvēlējāmies rotāties tieši ar šiem – gan lieli, gan mazi. Divgadniekam / trīsgadniekam, protams, ļoti svarīgi izvēlēties pašam, ko un kurā vietā līmēs sev virsū, un mammai jāsamierinās ar pāri palikušajiem tetovējumiem :). Labā ziņa, ka vienā plāksnītē tetovējumu ir gana daudz, lai neviens nejustos apbižots. Par godu vasarai, “TAADA.AADA” arī radījuši jaunus tetovējumu dizainus – krāsainas zemenes, arbūzus, mini redīsiņus, kā arī melnbaltus vai zeltītus velosipēdus, kuģīšus, konfektes u.c. ar vasaru saistītus simbolus.

“TAADA.AADA” tetovējumus vari iegādāties: shoplatone.com, “Manilla”, “Paviljons”, “Taste Latvia”, “Pienene”, “Look @Riga”, “Christmas pop up store”, “RIIJA”, “M50”, vasarā arī dažādos festivālos – “Playground”, “Positivus”, “Holi”, “Dikļu pils mūzikas festivālā”, Laba Daba”. 

ĒDIENS UN TRAUKI

_DSC0818

_DSC0914

_DSC0860
DSC_0668

Dabai draudzīgi trauki – skaidrs, ka lielākās dārza ballītēs un piknikos, vasarā daudz ērtāk ir lietot vienreiz lietojamos traukus. Paņem, paēd un izsvied miskastē. Tā jau forši, tikai, par to, kādu “lāča pakalpojumu” mēs šādā veidā nodarām dabai, reti kurš aizdomājas. Piknikam un dārza ballītēm labprāt izvēlos Green Mood traukus – visi ir gatavoti no dabīgām izejvielām un pilnībā sairst kompostā. Ne mazāk svarīgi – tie ir arī vizuāli pievilcīgāki kā “plastmasas trauki parastie”. Palmu traukus, ja uz tiem pasniedz sauso pārtiku (piemēram, maizi, kliņģeri), var lietot atkārtoti. “Mommy fest” pasākumā “Green Mood” glāzītes aplīmējām ar “Mommy fest” logo uzlīmēm – lai īpašāk :).

“Green Mood” traukus vari iegādāties caur greenmood.lv, kā arī veikalos “Sky”, “Stockmann” (pārtikas nodaļā), DEPO.

_DSC0821

Vasaras limonāde – noteikti esi pamanījis (-usi) veikalos cidoniju un brūkleņu zelterus, kam nesen pievienojies arī aroniju zelteris un vēstēja. Pavisam godīgi – mans šīs vasaras top dzēriens! Un, cik klausos, ko runā apkārt, šie ir tie dzērieni, kas izglābj grūtnieces vasarā, kamēr citi dārza ballītēs bauda aukstu baltvīnu / alu, bērni un grūtnieces (un, protams, nejau viņi vienīgie) – labi atvēsinātus zelterus! Viens no jaunākajiem “Gardu muti” dzērieniem – vēstēja – ir dabīga (un daudz garšīgāka) versija par pārsaldinātajām lielveikalu ledus tējām.

“Gardu muti” dzērienus var iegādāties Valmiermuižas alus tirgotavās Rīgā un Valmierā (tur pieejami arī tādi, kādus neatradīsi lielveikalos :), veikalos “Sky” un “Stockmann”.

DSC_0296

Sāļais kliņģerpīrāgs – “Zaļās Maizes” kliņģerpīrāgus pamēģināju pagājušajā vasarā, un turpināsim to celt galdā svētkos arī šajā! Šoreiz pasūtījām biešu mīklas kliņģerus ar diviem dažādiem pildījumiem. Šaja foto gan biešu mīklu neredzēsi, un zini, kāpēc? Jo tos apēdām tik ātri, ka nepaspējām pat iemūžināt foto! Foto redzamais sāļais kliņģerpīrāgs ir no Everta dzimšanas dienas arhīviem :). “Mommy fest” pasākumā mielojāmies ar kliņģeriem, kuri bija pildīti ar štovētiem kāspotiem, otrs – ar svaigiem tomātiem, sieru, zaļumiem, puķkāpostu. 3 kg kliņģera pazuda zibenīgi!

“Zaļās Maizes” kliņģerus vari pasūtīt: www.facebook.com/ZalaMaize/

IMG_8053

IMG_8088

DSC_0180

Svaigie kokteiļi – viena no mammām, bloga Upene.lv autore un mazā Gabriela mamma Annija,  “Mommy fest” bija sagādājusi cienastu tepat no mūsu Mežaparka kaimiņiem – kokteiļu bāriņa “Belwoods”. Tagad domāju, kāpēc nekad nebiju iedomājusies, ka svaigie kokteiļu būtu labs cienasts vasarīgā ballītē? It sevišķi tādā, kurā ir daudz bērnu, jo “Belwoods” kokteilīšu sastāvā ir sezonāli augļi un ogas, veselīgas piedevas un nav piena produktu! Protams, kokteilīšus var pagatavot arī paši – salej glāzītēs ar vāciņiem, ieliec salmiņu un to visu – lielā baļļā ar ledu iekšā! Bet iedevesmai dodies uz “Belwoods” – izpētīt jauno kokteiļu karti, kas ir daudz bagātīgāka kā pagājušovasar.

“Belwoods” kokteilīšus vari nogaršot Mežaparkā: www.facebook.com/belwoods.mezabarins/

IMG_8037

IMG_8038

Eklēri – bloga Lepetitpot.lv autore Inga un Grētas mamma nāca klajā ar ierosinājumu ballītei pasūtīt eklērus no kafejnīcas “Raunas dārzs”. Nekad nebiju tos nogaršojusi – biju redzējusi tikai kārdinošus foto ar šiem eklēriem…. Un ziniet, garšo vēl labāk, kā izskatās bildēs! Vasarā ar saldumiem kā cienastu nav ko pārspīlēt – ir svaigi augļi un ogas, kas tā jau satur daudz cukura, tādēļ eklēri mūsu mammu festivālā “Mommy fest” bija vienīgais īpaši saldais cienasts…  Pasūtīt var gan klasiskos –  lielus un iegarenus, gan mazus un apaļus – tie ir ērtāki, ja vēlas pacienāties arī kāds mazais!
“Raunas dārzs” eklērus vari nogaršot kafejnīcā: www.facebook.com/Raunasdarzs/?sk=photos
_DSC1349
DSC_0400
_DSC1163
Popkorns – Aiga (www.facebook.com/aigarada) “Mommy fest” ieradās ne tikai ar hennu un mazo Rafaēlu, bet arī 17 litriem (!) dažādu popkornu. No sākuma jau padomājām, ka trakā mammīte visu nakti popkornu gatavojusi – gan sāļo, gan saldos :). Bet, izrādās, popkornus ar dažādām garšām – kokosa, šokolādes, melleņu, ābolu utt. – var pasūtīt Facebook lapā “POPkorns”.

CITAS LIETAS

_DSC1129

_DSC1134

_DSC1304

IMG_8884

Ja ballīte plānota ar bērniem, tad noteikti jāpadomā par izklaidi viņiem. Mūsu mazajā “Mammu festivālā” veiksmīgi iztikām ar klasiku – piepūšamo pūsli, krāsainiem krītiņiem – asfalta apzīmēšanai, baseinu ar ūdeni un, protams, tā kā “nobāzējāmies” mūsu pagalmā – Everta mantas un auto “Mommy festā” apceļoja visu tuvējo apkārtni.. :). Laba daudz nevajag! :)

DSC_0032

_DSC1231

Rīkojot svētkus, padomā, varbūt, vari ieviest arī kādu dress code vai pasākuma tematiku – tas padarīs tikšanos vēl īpašāku. Piemēram, mēs, “Mommy fest” izlēmām apdrukāt krekliņus – ar vienādiem uzrakstiem, bet tai pat laikā dažādus – gan sev, gan mazajiem! :) Kā atpazīšanās zīmi un piemiņu.

_DSC1356

DSC_0474

Kad bērni ļāva, varējām iepriecināt un sapucēt viena otru – Aiga –  ar hennu, Dace – ar #gingergypsyhairwraps! Ehh, būtu tā laika vēl varāk… Bet nekas. Vēl taču visa vasara priekšā. _DSC1190

Pēc visiem mazajiem svētkiem, kuros sanācis piedalīties, atkal un atkal, jāsecina, ka draugi – fotogrāfi – ir zelta vērtē. Ja ballīte izdevusies, tad nākas attapties ar vienu vai nulle foto telefonā, tāpēc ir forši, ja kāds, kuram fotografēšana ir hobijs (vai darbs), spēj apvienot būšanu vasaras ballītē / piknikā ar fantastisku foto radīšanu. Tāpēc no manis vēlreiz publisks paldies par visiem šīs vasaras foto (un jā, vasara ir tikai sākusies) – Kristai Kudorei, Zanei Kārkliņai, Martai Loginai, Kasparam Teilānam, Martinai Kempelei! 

LAI TEV LIELISKA, GARŠĪGA, RADOŠA UN SVĒTKIEM BAGĀTA VASARA! VIENALGA, KĀ TO BŪSI IZLĒMUSI SVINĒT! 

6 komentāru

 1. Fantastiski iedvesmojoši!
  Un pilnīgi gribas ballīti rīkot pat ar mazo bebsi uz rokām, ar maziem keksiņiem ,karodziņiem un daudz saldējuma!
  Lai jums arī turpmāk viss izdodās!

  Atbildēt
 2. Laura, paldies par organizatoriskajām detaļām, kā reiz interesēja, kur un ko var dabūt, un kur Tu glabā tik daudz pufus :) tagad viss skaidrs :) viss izskatās ļoti skaisti! :)

  Atbildēt
  • Prieks, ka noderēja! Un jā, kā redzi – pufu kalnus mājās neglabājam :D :)

   Atbildēt
 3. Prieks par uznemigam un superigam mammam!
  Loti noderigi padomi (patiesam izmantosu, jo nezinaju ne palmu lapu traukus, ne ari popkornu iespejas) mana berna vasaras ballitei! Paldies!

  Atbildēt
 4. uhh, tik labs raksts ar tik daudz ieteikumiem! un tieši vasaras sākumā! paldies! :)

  Atbildēt

Trackbacks/Pingbacks

 1. Pirmā dzimšanas diena | Viens + Viens - […] Nu tā kaut kā . Par Everta otro un trešo dzimšanas dienu vari lasīt blogā : “Kā Everts 2…
 2. Edvīna pirmā dzimšanas diena | Viens + Viens - […] Nu tā kaut kā . Par Everta otro un trešo dzimšanas dienu vari lasīt blogā : “Kā Everts 2…

Komentē