Jaunumi Everta grāmatu plauktā : septembris 2016

Jaunumi Everta grāmatu plauktā : septembris 2016

Pēdējos mēnešos Everta grāmatu plaukts atkal kļuvis pilnāks. Grāmatu lasīšanai joprojām veltām daudz laika, un ne tikai vakaros pirms gulētiešanas. Lūk, daži jaunumi mūsu plauktā!

THE POLAR EXPRESS
Chris van Allsburg
Izdevniecība: Andersen Press
the-polar-express-image

Dāvana Evertam dzimšanas dienā no mammas un tēta. Nu jau kļuvusi mīļāka par pašu multeni. Reiz aiz sava slinkuma piedāvāju viņam paskatīties  “Polāro ekspresi”, bet viņš atstiepa grāmatu :). Šo grāmatu viņš man ir lūdzis lasīt pat nakts vidū, atmostoties no slikta sapņa. Stāsts ir daudz īsāks un kodolīgāks, kā tas ir filmā : puisēns iekāpj vilcienā, Ziemeļpolā saņem dāvanu no Ziemassvētku vecīša, un, noticēdams brīnumam, brauc mājās. THE END! Gatavojamies laicīgi Ziemassvētkiem!

ŪDENSLĪDĒJS
Hardijs Lediņš, Juris Boiko
Izdevniecība : Liels un mazs

03-udenslidejs_vaks

Dzejoļu izlasē “Ūdenslīdējs” mums dikti patīk askētiskās Edmunda Jansona ilustrācijas – lielais vīrs ar garo bārdu, kā arī pats ūdenslīdējs, kas Evertam atgādina kosmonautu. Dzeja ir diez gan skaidra arī mazam bērnam – par ūdeni, lietu, jūru, peldēšanos utt. Viens gan – nācās iepazīstināt Evertu ar konceptu “pīpe”, kas lielajam onkulim ir mutē!

VĒRO, PRĀTO, SKAITI – VISI BRAUC UN KUSTAS / DZĪVNIEKU PASLĒPES
Stīvs Smolmens, Nikola Sleitere
Izdevniecība : Jāņa Rozes apgāds
vero vero2

Šīs arī ir vienas no grāmatām, ko Everts saņēma dzimšanas dienā. Pirmajā lasīšanas reizē šķita raibum raibas – pārpildītas ar informāciju mazajām actiņām. Tomēr, pamazām lasot, esam apraduši, un nu jau labprāt darbojamies ar šīm grāmatām. Darboties ir īstais vārds, jo katrā lapā uzdevumi – kaut kas jāatrod un jāsaskaita. Grāmatā par transporta līdzekļiem skaitām vilcienus, helikopterus, kuģus utt., bet par dzīvniekiem – no zoodārza aizbēgušos zvēriņus. Lasīt un pētīt vienu grāmatu var diez gan ilgi! Noderēs mācoties ciparus un krāsas, lai trenētu uzmanību un vērīgumu.

PEEP INSIDE THE ZOO
Simona Dimitri, Anna Millbourne
Izdevniecība : Usborne Publishing Ltd
9781409549925

Vēl viena grāmata – dāvana, kas atceļojusi pie mums no Londonas. Uz Latviju var pasūtīt amazon.co.uk. Šī grāmata patiks dzīvnieku mīļiem. Grāmatā ir atveramie lodziņi, aiz kuriem slēpjas dažādi dzīvnieki.

JAUTĀJUMI UN ATBILDES
Izdevniecība : Apgāds Zvaigzne ABC
300x0_jautajumiunatbildes_978-9934-0-5757-1

Ļoti, ļoti aktuāla grāmata. Everts šobrīd ir izteikts “kāpēcītis” – jautājums uzdod par pilnīgi visu, un labprāt saņem atbildes. Šī grāmata ar lodziņiem ir labs veids, kā uzzināt daudz ko jaunu. Piemēram, “Cik ilgi cilvēki aug garumā?”, “Kāpēc cilvēkiem mēdz rūkt vēders?”, “Kāpēc ir jāiet gulēt?” utt. Grāmata māca uzdot jautājumus, izmantojot dažādus jautājumu vārdus – “Kad?”,”Kāpēc?”, “Cik?”, “Kā?”, “Kur?”, “Kas?”, “Kurš?”.

 

 

 

 

 

 

 

PROTI  SVILPOT, JUHANNA?
Ulfs Starks, Anna Hēglunda
Izdevniecība: Liels un mazs
vaks_juhanna

Ar lielu interesi lasījām šo grāmatu. Tā stāsta par puisīti Berru, viņa draugu un vectētiņu, kurš dzīvo veco ļaužu pansionātā. Puikas ar vectētiņu izdzīvo dažādus piedzīvojumus – kā mazi zēni ēd ķiršus svešā dārzā un lidina pūķi. Vectētiņš ir dikti vecs un grāmatas beigās nomirst. Lasot šo grāmatu ar Evertu pirmoreiz nācās izrunāt nāves konceptu. Kā arī nācās paskaidrot, ka viņam vectētiņu diemžēl nav.

TĒTIS
Kārlis Vērdiņš
Izdevniecība: Liels un mazs
tetis_verdins_07_vaks_rgb_150_dpi-2

Šajā krājumā, kā jau liecina tā virsraksts, īpaši svarīgs tēls ir tētis. Šī grāmata noteikti bija un būs aktuāla Tēvu dienā, bet nejau tikai. Tētis taču ir tētis visu gadu! Kārļa Vērdiņa dzejoļos atradīsi dažādus tētus. Tēti – autobraucēju, stingru tēti, mīļu tēti, filozofu, politiķi utt. Mums vistuvākais ir dzejolis “Austiņas”:

melodija līst un kūst
tā kā saldējums
katrs vārds ko dziesmā dzied
sacīts ir par mums

THE INCREDIBLE BOOK EATING BOY
Oliver Jeffers
Izdevniecība : HarperCollins Children’s Books
51ddfqukhcl-_sx258_bo1204203200_

Kārtējā lieliskā Oliver Jeffers grāmata! Mēs tiešām mīlam šo autoru / ilustratoru. Šajā grāmatā puisēns Henrijs ēd grāmatas, jo tā kļūst gudrāks. Rezultātā viņš ir pārēdies līdz nelabumam – visi burti jūk, un viss sāk aizmirsties. Galu galā, izrādās, ka grāmatas labāk ir lasīt, bet ēst var…brokoļus!
Vari iegādāties amazon.co.uk.

 

 

 

 

 

 

JIM CURIOUS : A VOYAGE TO THE HEART OF THE SEA
Matthias Picard
Izdevniecība : Abrams Books For Young Readers New York
tumblr_n413zu62vh1qjze5ao1_1280

Vai zinājāt, ka ir tādas 3D grāmatas? Uzliec brilles un pēti! Pēti un seko līdzi ūdenslīdēja piedzīvojumiem okeāna dzīlēs. Satiec lielas un mazas zivis, pirātu kuģi un pat noslēpumainu ūdens pilsētu…Lasīšanas piedzīvojums garantēts! Grāmatu vari iegādāties amazon.co.uk. Teksta šajā grāmatā nav.

KUR PAZUDA JŪRA?
Marjana Prohasko, Tarass Prohasko
Izdevniecība : Jāņa Rozes apgāds
juura

Šī ir viena no grāmatām, kuru lasām saīsinātā versijā, jo stāsts trīsgadniekam ir par garu. Zīmējumus,   tos gan pētām, un izdomājam savu stāstu par kurmīšiem – Rāpsi un Mursīti, kā arī zaķu meiteni Martiņu. Everts uzdod jautājumus par zīmējumiem, un es atbildu – tā rodas mūsu stāsts!

ZVAIGZNES UN MAGOŅU SĒKLIŅAS
Romana Romanišina, Andrijs Lesivs
Izdevniecība : Liels un mazs
zvaigznes_m_seklinas_vaaks

Mums ļoti patīk šī grāmata ar to, ka zīmējumi ir pa visu lapu, bet teksts – tikai mazlietiņ. Grāmata stāsta par meitenīti Doru, kuras vecāki ir slaveni matemātiķi. Dorai visvairāk par visu patīk skaitīt. Viņa skaita pilnīgi visu – magoņu sēkliņas, rīsus, punktus uz jaunās kleitiņas utt.

BIKIBUKS komplekts nr. 79 – 84
emma_vaks martas_dziesma_vaks1 piedzivojums_vaks pupa_vaks1 rudzu_puisitis_vaks sniegparslinas

Nu, protams, kā tad bez jaunākajiem Bikibukiem! Tie laikam vienmēr būs topā.

Komplektā nr. 79 – 84 ietilpst :

Nr. 79 Rūdolfs Blaumanis “Mazās Martas dziesmiņa”, māksliniece Ilze Raudiņa

Nr. 80 Imants Ziedonis “Pupa”, māksliniece evija Stukle-Zuitiņa

Nr. 81 Jānis Sirmbārdis “Piedzīvojums”, mākslinieks Ivars Drulle

Nr. 82 Leons Briedis “Rudzu puisītis”, māksliniece Sandra Krastiņa

Nr. 83 Pēteris Brūveris “Pirmās sniegpārsliņas”, māksliniece Zane Ernštreite

Nr. 84 Māra Cielēna “Ķemme Emma”, mākslinieks Kristaps Zariņš

Bikibuki visi kā viens – feini arī šoreiz. Everta favorīts – par “Pupu”. Nemaz jau nebrīnos, jo dāma Pupa paklūp uz ceļa – aizķeras aiz konfekšu kastes. Godpilnā otrā vieta pienākts “Ķemmei Emmai”, kuru pa visu grāmatu meklē desmit pirkstiņi…

BIKIBUKS kmplekts nr. 85 – 90
85_vaks 86_vaks 87_vaks 89_vaks-2 90_vaks1

Nr. 85 Fricis Bārda “Vakars”, mākslinieks Kristians Brekte

Nr. 86 Andrejs Baldis “Es arī”, māksliniece Vivianna Marija Staņislavska

Nr. 87 Laima Līvena “Marta valodas”, māksliniece Lote Vilma Vītiņa

Nr. 88 – vēl tiek gaidīts :)

Nr.89 Inga Gaile “Emīli”, māksliniece Anna Zvaigzne

Nr. 90 Ilmārs Šlāpins “Es tiešām gribu sunīti”, māksliniece Dārta Stafecka

Šajā komplektā ir viens ļoti baiss Bikibuks – “Vakars”. Vairākas dienas Everts baidījās to lasīt bailīgo ilustrāciju dēļ, tomēr nu jau bailes ir pārvarētas, un ar interesi pēta gan lietuvēnu, gan baiso putnu, kuram ap kāju ir ķēde. Vecākiem patiks dzejolis par sunīti – kad tik ļoti gribas sunīti, kaut galīgi to nevar atļauties… Šajā komplektā ir arī divi jautri Bikibuki – “Es arī”, kurā viens tēls visu atkārto no otra, un “Emīli” – šo, pateicīgo atskaņu dēļ, zinām jau no galvas!

55 PASACIŅAS PAR DZĪVNIEKIEM UN ĻAUDĪM
Izdevniecība : Apgāds Zvaigzne ABC
300x0_55pasacinasoardzivniekiem_978-9934-0-3414-5

Zināt, kāds ir mūsu gulētlikšanas noslēpums? PASAKAS! Kad Everts dodas gulēt, vispirms izlasām pāris grāmatas pēc viņa izvēles. Tomēr tad, kad pulkstenis rāda jau 21:00 (vai mazliet pirms / pēc), sarunājam, ka lasīsim pasaku. Tas nozīmē – nolikt galvu uz spilvena un klausīties (nevis šķirstīt grāmatu un pētīt zīmējumus). Un tā viņš aizmieg vienmēr! Kaut kāda maģija tajās pasakās ir.
Šajā grāmatā apkopotas īsas pasaules tautu pasakas par dzīvniekiem un cilvēkiem.

1 komentārs

  1. Paldies par ieteikumiem :)! Ļoti forša sadaļa blogā!

    Atbildēt

Komentē