10 x 10 minūtes

10 x 10 minūtes

Kādam varbūt šobrīd topā ir 6 minūtes, bet man tās ir 10. Nu apmēram, jo hronometru ne reizi neesmu uzstādījusi, un pulkstenī apzināti arī laiku neuzņemu. Bet 10 minūtes ir tas, kas sanāk ikdienā, kad manas darbības un klātbūtni uzrauga 2 mazi puikas.

Edvīns kļūst arvien aktīvāks, principā, šobrīd no viņa nevar nolaist ne acu, jo pārbauda visus mājas stūrus, mēģina celties kājās, un pamanās atrast lietas, par kuru eksistenci esmu aizmirsusi. Kad mājās pārrodas brālis, tad, savukārt, man vajadzētu divus acu pārus (vienu pakausī), jo vienā brīdī harmoniskā līdzās pastāvēšana var pārvērsties par pa gaisu lidojošiem auto un lego. Brāļi, kā jau brāļi – jāuzmana.

Šim sarakstam mani iedvesmoja kāda grāmata, un arī kāda bloga lasītāja. Šie ir veidi, kā cenšos atjaunot enerģiju, ja nav iespējams “izrauties” uz ilgāku brīdi. Ne vienmēr laiks un finanses ļauj atpūsties ārpus mājas, ne vienmēr kāds var pieskatīt bērnus. Šie mazie brīži neprasa ne daudz laika, ne naudas.

 • kafija no rīta pirms modinu bērnus ;
 • duša aiz slēgtām vannas istabas durvīm ;
 • pusdienas vienatnē – tādas, kādas bērni neēstu, piemēram, ļoti pikants ēdiens, vai tāds “kišmiš”, kurā nevienu sastāvdaļu trīsgadnieka kritiskā acs nespētu saskatīt;
 • random NETFLIX raidījums – kaut 10 minūtes no tā;
 • uzvilkt bērnkopībai galīgi nepiemērotu, glītu, seksīgu apģērbu pa mājām – nekas, ja pēc 10 min jāpārvelk;
 • protams, saldumiņš – visticamāk no saldētavas – apēsts nevienam neredzot;
 • plate – visticamāk, ka jaunā The XX;
 • 3 lapaspuses no kādas grāmatas;
 • pirkums SEV internetā;
 • apgulties uz masāžas matrača ar acīm ciet;
 • sejas maska – pat pilnīgi vienalga, kādas īpašības tai piedēvētas;
 • LĒNĀM iztaisnot matus;
 • pačatot ar draudzenēm, nevienam nepievēršot uzmanību;
 • atbildēt uz e – pastiem (jap, tas ir laiks sev tad, ja patīk tas, ko dari, un netraucēta e – pastu rakstīšana ir ekstra);
 • izlasīt no A – Z kādu rakstu citā blogā;
 • atrast kādu rakstu New Yorker un tad lasīt to veselu nedēļu (jo 10 minūtēs tas nav iespējams);
 • palūrēt jauno māmiņu aktualitātes Twitterī un labdabīgi pasmieties;
 • paklausīties kādu podkāstu;
 • apgulties gultā un ieelpot kādu ēterisko eļļu;
 • izlasīt kāda restorāna ēdienkarti, vai paskatīties fragmentu no Chef’s Table, un pasapņot par laiku, kad restorāna apmeklējums bez rūpīga menedžmenta nebūs zinātniskā fantastika;
 • aizskriet uz piemājas veikalu (nereti izliekoties, ka kaut kas ir vajadzīgs, bet patiesībā nemaz nav);
 • sakārtot savu mājas stūrīti (nu lai vismaz viens stūrītis būtu tīrs…!);
 • maza saruna ar kādu pieaugušo par ne – bērnu tēmām;
 • banāli, bet glāze vīna vakarā, kad visi beidzot guļ.

Padalies ar saviem mazajiem brīžiem sev komentāros! Varbūt ir vēl kāds veids, kā likt sev uz brīdi sajusties labi, ja laika nav daudz?

FOTO : Marta Logina

 

12 komentārs

 1. *Turu stūrī savu giču, to es paņemu un kaut 10min uzrauju gammas vai kautko Sev par prieku, velak gan sev gan mazajiem par prieku uzspeleju,to ko vini grib :)!
  *izliekos ka aizmirsies,ka nevienam mājās nepatīk vīraka smarža..to es priekš sevis kūpinu. Patīk Lotoss no Viedas/Reriha gramatnica pieejamajiem

  Atbildēt
 2. Foršs, pozitīvs raksts :)
  Es labprātīgi mazgāju traukus, kas krājušies visu dienu, tad varu pabūt ar sevi kādu laiku un sakārtot domas. Esmu arī gājusi uz piemājas veikalu, lai it kā kko nopirktu, forši izvēdināt galvu. Bet vislabāk man patīk taisīt ēst un tikmēr našķoties ar visu ko ;)

  Atbildēt
 3. Protams tase kafijas, kamēr viens ( vai abi,ja lielais brālis nav dārziņā) guļ un vēlams ar kādu našķi. Pagatavot kaut ko jaunu un saldu – iepriekš negatavota kūka, krēms vai cepumi – pēdējā laikā cenšos atklāt meringu noslēpumu, vienvārdsakot saldi eksperimenti virtuvē. Akvareļi – parasti tās ir vairāk kā 10 minūtes, bet pludināšana tā relaksē! Izlasīt kādu rakstu žurnālā vai blogā, ko parasti apvienoju ar tasi kafijas. Mēģinu sakopot domas kādam no vairākajiem aizsāktajiem ierakstiem blogā. Apiet apkārt mājai un meklēt jebkādus vēstnešus,ka pavasaris patiešām tuvojas :)

  Atbildēt
 4. Es kaifoju no braukšanas ar auto, pat ja jābrauc pie ārsta vai uz vingrošanu, parasti dēliņš ātri aizmieg un tad es izbaudu braukšanas procesu, jāpiebilst, ka man ir relatīvi jauna mašīna, par kuru nespēju beigt priecāties un ir jūtams stūrēšanas deficīts manā organismā! :)
  P.s. O jā, ar pirkumiem internetā sev aizraujos pārāk daudz! Tad nu tagad esmu pasākusi pirkt pārtikas produktus un bērnu lietas, lai racionālāk!

  Atbildēt
 5. Ja izdodas izlīst no gultas, nepamodinot puiku, tad noteikti rīta kafija kopā ar vīru. Vakarā saritināties vīram pie pleca un kopā skatīties kādu filmu. Vanna + mūzika + pašu darinātais vīns vai liķieris + sejas maska. Par pirkumiem, tagad tikai sapratu, ka pēdējā laikā sev vispār neko nepērku. :/ Aktīvi sūtu visu ko bērnam no windeln.de, šoreiz laikam pasūtīšu arī sev kaut ko, vismaz šampūnu hehe

  Atbildēt
 6. Man 2 mazi berni(aptuveni jusu vecuma) ir vislaik majas. Tad nu,piemeram,sorit brokastis es edu ar kadiem 6 piegajieniem. Panemu paris kumosus,mazais rapotajs jau otra istaba blenas dara. Atnesu atpakal,piesezos pie galda,paris kumosi,vins jau aizrapojis zem galda un blenas dara…atkal.6. reize man pazuda apetite. Labi,ka lielakais pats pie galda eda. Tas vismaz atviegloja brokastosanu.

  Atbildēt
  • Tādi rāpotāji jāpiesprādzē krēsliņā pie galda. Citādāk nereāli paēst..tas tā, idejai:) Man patīk iedot bērniem kādu aktivitāti (grūbas vai play-doh vai tml.)un pašai iegrimt kādā grāmatas lappusē, kaut uz 10min, tas ir daudz! Man 3 bērni mājās, 3.9g, 2.3g un 5m. Pozitīvi ir tas ka man pieder pusdienas laika pauze 1,5-2h. Tad varu rečārdžot baterijas!:)

   Atbildēt
 7. P.s. mans relax ir miegs vai vienkarsa gulesana vienai pasai otra istaba. Bernus atstaju viram un kaut vai gulu ar acim vala viena pati. Tads kaifs.

  Atbildēt
 8. Mans relax ir jaunu recepshu mekleshana un eksperimenti virtuvee, kameer mazie gulj. Veel censhos atrast laiku sev, lai pavingrotu: jogas vingrinajumi loti attira praatu. Man shobrid milakie ir YouTube atrodamie Zap Shivananda Joga. Jaa, un pastaigas pa mezhu.

  Atbildēt
 9. Man ir divi ļoti aktīvi bērni, jaunākajam gan nu jau būs 5 gadi, bet esot ar padsmitgadnieci un piecgadnieku laika SEV atliek tikai tad, kad visi jau guļ vai vēljoprojām guļ. Pirms 1,5 gada sāku skriet, un daru to visneiespējamākajā laikā – brīvdienu rītos no 7.00-9.00 (tajā laika periodā), kad visi vēl saldi čuč, un tad, protams, duša, kafija un tad jau bērni, bērni. Darbadienas ir garas, vēli -īsi vakari un lai atslēgtos, es kaut vai 20min, bet tomēr paskatos pa nakti (arī kad ģimene guļ) kādu sirdi plosošu filmu, esmu iemanījusies to darīt arī vakariņas taisot, paralēli matemātiku rēķinot un lego konstruktoru taisot. Uzskatu, ka jo vairāk daru, jo vairāk izdaru, to pašu attiecinot uz saviem mazajiiem piecu minūšu prieciņiem – svecēm dušā ejot (ar aizslēgtām durvīm) un visbeidzot sērfošanu interneta veikalos.

  Atbildēt
 10. Viensplusviens.lv lasīšana, jo esmu kādu mēnesi iekavējusi! Ehh😀
  Laura, Tu esi ražīga blograkstu radītāja.
  Forshas idejas arī komentāros!

  Atbildēt

Komentē