Brīvsolis Budapeštā

Brīvsolis Budapeštā

Kaut kā tā ir sanācis, ka šī vasara ir piepildīta ar dažādiem maziem izbraucieniem. Un šoreiz nevis ar ģimenes izbraucieniem, bet tādiem, kur dodos es – vai nu viena, vai kopā ar kādu draudzeni. Viens no šādiem izbraucieniem bija uz Budapeštu jūnijā, kur nolēmām doties, lai nosvinētu vienai no draudzenēm trīsdesmito dzimšanas dienu (čau, Zane, Tev jau 30!).

Uz Budapeštu man gribējās jau sen, bet mūsu plāns doties uz turieni ar ģimeni diemžēl vēl pagaidām nav īstenojies, bet gan paspēsim arī to. Kamēr tas vēl tiek plānots, ar draudzenēm saorganizējām mazo izbraucienu uz 4 dienām.

Viens no pirmajiem mirkļiem Budapeštā – Budapeštas Varoņu laukums.
P.S. Šorti, soma, jaciņa man mugurā no LINDEX
Varoņu laukums

Līdz galam nebiju sagatavojusies pilsētas apmeklējumam un nezināju, ko no tās gaidīt. Citu paziņu – ceļotāju atsauksmes bija labas, bet nekad jau līdz galam nevar zināt, vai uz tām var paļauties.

Piemineklis pie parlamenta ēkas

Vienīgais ar ko citi biedēja – tur esot daudz tūristu. Tas gan mani īpaši nesatrauca, jo kas tad esam mēs paši? Arī tūristi. Tādēļ, manuprāt, ir stulbi izrādīt nepatiku pret citiem tūristiem. Galu galā katram ir savs veids, kā viņš iepazīst valsti, uz kuru atbraucis, un nav neviena pareizā. Ja kāds grib selfiju pie katra populārākā tūrisma objekta, lai taču bildē :) .

Budapeštas parlamenta ēka

LIDOJUMS UN TRANSPORTS

Tā kā viena no manām draudenēm strādā Airbaltic, bija skaidrs, ka izmantosim Airbaltic tiešo reisu uz Budapeštu. Arī to, ka reiss ir tik īss, biju palaidusi garām. Tikai nepilnas 2h, kas ir ļoti labs lidojuma laiks un garums, lai lidotu kopā arī ar bērniem!

No Ferenca Lista lidostas līdz Budapeštas centram nokļuvām izmantojot taksi, kuru izsaucām izmantojot to pašu aplikāciju, kuru Rīgā – Bolt.

Pašā Budapeštā sabiedrisko transportu neizmantojām vispār, pārvietojāmies tikai ar kājām, un taksi izmantojām vien braucot uz / no lidostas.

Skats no panorāmas rata…

KAS JĀDARA? JĀSTAIGĀ!

Es nerakstīšu par populārākajiem tūrisma objektiem. Ar to visu jau ir pierakstīts pilns internets.

Bet tas, kas pārsteidza mani – cik Budapešta ir skaista. Īpaši neplānojot apskates objektus, Budapeštā mēs redzējām tik daudz!

Bija sajūta, ka kaut kas notiek teju uz katra stūra. Ķīniešu festivāls pie panorāmas rata, vietājā craft alus festivāls citā no centrālajiem laukumiem, street food tirdziņi un nakts ballītes.

Man palika sajūta, ka Budapešta ir ļoti plaša, un pārsteigumu tur būtu vēl daudz, tādēļ šī ir no pilsētām, kurā noteikti būs jāatgriežas.

Šie kuģīši gan lika domāt par traģisko negadījumu maija beigās…

Man vispār tas šķiet, ka pats labākais veids, kā baudīt pilsētu ir nesteidzīgi pa to klaiņot un vērot, uzsūcot sevī visu apkārtējo pilsētas dzīvi.

Pe Budas pils.
Kleita man mugurā no LINDEX

Protams, mēs arī apskatījām gan parlamenta ēku, gan pabijām termālajos baseinos un apskatījām Budas pili, tomēr atmiņā visvairāk ir palicis nevis kāds konkrēts apskates objekts, bet pilsētas kopaina, dažādība un dzīvīgums tajā.

SZECHENYI BATH

Kā jau dāmas, mēs aizbraucām uz populārāko termālo baseinu vietu. Ārā gan bija tik karsti, ka ilgi tādā siltā ūdenī uzturēties nevēlējāmies. Tomēr prieks, ka aizbraucām, jo vieta pati par sevi bija unikāla un skaista, sajūta tiešām kā filmā. Devāmies tur jau agri no rīta, līdz ko baseini bija atvērti. Plāns bija ierasties jau 6:00, bet bijām uz 6:30 un tur jau bija ap 30 – 40 cilvēku. Nemaz negribu iedomāties, kā ir dienas laikā. Šo baseinu un SPA apmeklējumu uztvēru vairāk kā vēsturisku ekskursiju nevis kā došanos baudīt silto ūdeni.

VAIRĀK : szechenyispabaths.com

DAŽAS PĀRBAUDĪTAS VIETAS

Budapešta bija tik garšīga. Arī ēdiena dēļ es ļoti vēlos tur atgriezties. Kaut kā tā sanāca, ka mēs bijām noīrējušas Airbnb dzīvoklīti diezgan centrālā Budapeštas vietā, ebreju kvartālā. Netālu no mūsu mājvietas bija gan brīnišķīgas ēstuves (kur galvenokārt tika pasniegts ēdiens, kas raksturīgs Izraēlas virtuvei), gan ēdiena tirdziņi un bāri.

MAZEL TOV BUDAPEST

Kā man te patika. Gan brokastīs, gan vakariņās. Vēl varētu atnākt uz vakara DJ un kokteiļiem, bet tik īsā ceļojumā kā šis, bija jāpaspēj izmēģināt arī citas Budapeštas vietas. Mazel Tov Budapest bija ne vien fantastiski garšīgi (ēdu šakšuku un vegānisko burgeru), bet arī ļoti gaumīgi.

VAIRĀK : www.facebook.com/mazeltovbp/

MAZLE TOV BUDAPEST
MAZEL TOV BUDAPEST
MAZEL TOV BUDAPEST
MAZEL TOV BUDAPEST
Vegāniskais burgers saldā kartupeļa “maizē”@ MAZEL TOV BUDAPEST
Brokastu Shakshouka @ MAZEL TOV BUDAPEST

FALAFEL BAR

Šī bija vieta, uz kuru devāmies, kad viss cits jau bija slēgts. Kā es atminos to falafelu, tā vēders sāk gurkstēt no tā vien, cik tur bija garšīgi. Man tas pagaidām atmiņā paliks kā labākais falafels, ko esmu ēdusi.

VAIRĀK : www.facebook.com/pg/falafelbarbudapest

CIRKUSZ

Burvīga brokastu vieta ar draudzīgu atmosfēru un garšīgu brokastu ēdienkarti. Te bijām jau laikus – 10 min pirms atvēršanas, un labi, ka tā, jo tiklīdz Cirkusz bija atvērts, tas pieplūda pilns ar izsalkušiem brokastotājiem, un izveidojās dzīvā rinda.

VAIRĀK : www.facebook.com/cirkuszbudapest

Eggs florentine @ CIRKUSZ BUDAPEST
CIRKUSZ BUDAPEST

ANJUNA ICE POPS

Pastaigājoties pa Budapeštu nejauši uzdūrāmies vegāniskam popsicles stendam. Ak Dievs, cik tas bija labi. Tas bija netālu no Budapeštas panorāmas rata, par kura eksistenci iepriekš arī nemaz nezinājām.

Vairāk : www.instagram.com/anjunapops/

COLD BREW & ROASTED HAZELNUT VEGAN ICECREAM @ ANJUNA ICE POPS

JAMIE’S ITALIAN BUDAPEST

Budapeštā viss notika diezgan neplānoti. Arī pusdienas vienā Jamie’s Italian franšīzēm netālu no Budas pils. Jāsaka, ka līdz šim nebija vēl nevienā sanācis būt, un liels prieks, ka beidzot tas izdevās. Viss bija tieši tā, kā es gaidīju – garšīgs comfort food, interjers un vide atstārāda līdz mazākajām detaļām. Šī ir vieta, kur drošu sirdi dotos ēst kopā ar bērniem.

VAIRĀK : www.jamieoliver.com/italian/hungary/

BURKĀNU – INGVERA KRĒMZUPA @ JAMIE’S ITALIAN BUDAPEST
BURATA AR FENHELI, APELSĪNU, RUKOLU UN GRANĀTĀBOLU SĒKLIŅĀM @ JAMIE’S ITALIAN BUDAPEST
POLENTA FRITTERS @ JAMIE’S ITALIAN BUDAPEST

RUIN BARS

Nu tā, ja esi Budapeštā bez bērniem, tad vēlākā vakara stundā noteikti aizdodies uz kādu no RUIN BARS jeb bāriem, kas ierīkoti vecās ēkās, kuros viss izskatās nedaudz kā iznīcināts. Un tomēr pilns ar cilvēkiem. Rīgā šobrīd ir atvēries kaut kas uz to pusi, tikai 10 x pieticīgāks – Tallinas kvartāls. Budapeštā pabijām vairākos ruin bars, nu kuriem populārākais, šķiet, ir Szimpla Kert. Dzīvojām tam teju bakus un labi varējām dzirdēt,ka ballītes tur norisinājas kā pēc Rīgas labākajām tradīcijām – līdz agram rītam, neatkarīgi no nedēļas dienas. Mēs bijām arī liecinieces futbola fanu incidentam ar policiju.

VAIRĀK : www.offbeatbudapest.com/top10/best-ruin-bars-budapest

VAIRĀK : www.facebook.com/szimplakert/

SZIMPLA KERT
Szimpla Kert
Parasts selfijs kāpņu telpā :D

STREET FOOD KARAVAN

Netālu no mājām katru dienu strādāja arī street food tirdziņš. Pēdējā vakarā pasēdējām tur arī ilgāk, atmosfēra bija tiešām jauka un ēdiens – brīnišķīgs! Mēs pavisam nejauši gardu muti apēdām vegāniskos vistas nagetus kopā ar saldo kartupeļu frī. Iedzērām pa kokteilim un baudījām vakaru. Cenas – patīkami zemas.

VAIRĀK : www.facebook.com/streetfoodkaravan/

STREET FOOD KARAVAN
STREET FOOD KARAVAN

KOLEVES KERT

Vēl viena vieta, kur pabijām vienā no vakariem, lai vienkārši pačilotu bija Kőleves kert. Vakarā tur bija pilns ar cilvēkiem un atmosfēra bija dzīvīga, jautra un patīkama.

VAIRĀK : www.facebook.com/Koleves/

KOLEVES KERT

PATĪKAMIE PĀRSTEIGUMI

Nebiju gaidījusi, ka Budapešta pārsteigs ar to, ka, maziem solīšiem, bet pilsēta cenšas būt videi draudzīgāka. Tie paši plastmasas salmiņi te nebija redzami nekur. Vismaz vietās, kurās biju es, tādus salmiņus vispār nedeva, ja vien pats nepalūdzi. Ja salmiņu tomēr gribas – var palūgt kādu no pārstrādājamām salmiņu versijām. Ja papīra var dabūt bez maksas, tad par bambusa versiju gan būs jāpiemaksā.

Pastaigājoties ieklīdām arī Budapeštas alus festivālā , kur alu varēja nopirkt tikai tad, ja bija nopirkta arī stikla glāze, kurā to liet. Neesmu bijusi Alus festivālā Vērmanes dārzā, bet kāds minēja, ka tur esot līdzīgi. Pēc katras uzpildīšanas reizes savas glāzes jāmazgā pašam.

Arī bārā pie tilta dzērieni tiek lieti glāzēs, kuras atdodot var saņemt atpakaļ depozītu. Salmiņš no pārstrādājama materiāla man tika iedots tikai pēc mana lūguma.

Kopumā Budapešta atstāja ilgstošu un patīkamu pēcgaršu. Budapeštas dažādību nav iespējams parādīt pāris fotogrāfijās… tas ir jāredz pašam. Kaut kādos brīžoz man to gribējās salīdzināt ar NYC – pilnīgi citādāka, bet tieši tik daudz iespaidu, kas tik vienkārši nelaiž vaļā…

Neskatoties uz neseno atgadījumu, tomēr izbraucām arī ar kuģīti. Tas bija ļoti “tūristīgs”, bet skati bija tā vērti.
Kaut kas no Vesa Andersona :) The Grand Budapest hotel
Dzīvojām netālu no Dohány Street Synagogue
Sabiedriskais transports lika pasmaidīt :)

Kaut kā tā… mazs ieskats no manis Budapeštā. Bet es varu tikai atkārtoties, ka šī ir tikai maza daļiņa šīs burvīgās pilsētas. Pilnīgi noteikti es braukšu vēl. Un aizbrauciet arī jūs :).

5 komentāru

 1. Paldies Laura!
  Brīnišķīgs raksts un ieteikumi. Noteikti lieku sarakstā :)

  Atbildēt
  • :) ir tā vērts, lai izdodas aizbraukt :)

   Atbildēt
 2. Super, raksts nāk īstā laikā! Ļoti noderīga informācija. Es dodos uz Budapeštu septembrī (ar savu četrgadnieku!). Varbūt vari padalīties ar linku uz airbnb dzīvokli? Es gan vienu jau esmu rezervējusi, bet skatos vēl citus piedāvājumus.

  Atbildēt
  • Sveika,
   es domāju, ka mūsējies ar bērnu nebūs labākais variants, jo tur bija diezgan trokšņains + divstāvu dzīvoklis :)

   Atbildēt
 3. Atgādināja manu vecmeitu ballīti… Meitenes noķēra last minute piedāvājumu no Novatours https://www.novatours.lv/pedeja-briza-piedavajumi , uz Bulgāriju. Man tikai paziņoja, ka jāpaņem pase un jārezervē 2 brīvas dienas. Likās, ka braucam tepat uz LT vai EE! Šobrīd liekas, tas bija labākais no maniem ceļojumiem – tik brīvs, garšu un smieklu piesātināts, nepiespiests. Kā tavās bildēs 😊 Vai esi bijusi Bulgārijā?

  Atbildēt

Komentē