Kā Everts 2 gadus svinēja!

Kā Everts 2 gadus svinēja!

Mums atvadas no vasaras nekad nebūs skumjas. Par to jāsaka paldies Evertam, kurš izvēlējās piedzimt skaistā datumā – 30. augustā. Nu tā, lai nākamajā dienā nav uzreiz jādodas uz skolu, un ar atvēzienu varētu nosvinēt viņa jubileju.

Pagaidām man šķiet, ka ir 3 varianti, kā svinēt mazuļa jubileju 1) tikai šaurā ģimenes lokā (mamma, tētis, bērni); 2) plašā ģimenes lokā (mamma, tētis, vecvecāki, brālēni, māsīcas utt.); 3) ģimenes un draugu lokā – tas ir arī mūsu izvēlētais variants, kas, gribot negribot, galu galā izvēršas lielā ballītē. Jo draugu ir daudz! Pagaidām mums tā patīk. Kad Evertam būs izkristalizējušās savas vēlmes, kā svinēt svētkus, tad noteikti viņu uzklausīsim, bet klusībā ceru, ka arī viņam patiks svinēt kā mums – ar vērienu. Ir tik jauki, ka reizi gadā visi draugi var satikties, nesteidzīgi parunāt, baudīt labu ēdienu, un bērni var kārtīgi izdauzīties! Tāpēc pirmkārt paldies visiem, kas pie mums ciemojās – bez jums ballīte nevarētu būt!

IMG_2566

Šogad, tāpat kā pirms gada, izmantojām dzīves vietas priekšrocības, un svinības ieplānojām dārzā. Bet.. ir viena lieta, ko ļoti laicīgi plānojot dzimšanas dienu, ieplānot nevar – LAIKAPSTĀKĻI. Līdz pēdējam brīdim, kad ieradās viesi, nevarēja saprast – būs tas lietus, vai tomēr nē? Par laimi, ne pārāk spēcīgs lietus bija tikai ballītes pašā sākumā un vēlāk jau visi varējām pārcelties uz dārzu. Jebkurā gadijumā, ir vērts padomāt, ko darīsi, ja līs lietus – var noderēt liela nojume (tādu izmantojām Everta 1 gada jubilejā, pirkām JYSK).
R14_4925

BALLĪTES TĒMA – HOTDOGI

DSC_0702

IMG_2338

IMG_2238

Nav noslēpums, ka mūsu ģimenei ir viena kopīga aizraušanās – labs ēdiens. Dārza ballīte ir tas pasākums, kurā ir ierasts gatavot šasliku, grilēt gaļu. Pirmajā Everta jubilejā gatavojām burgerus (kuru sagatavošanā mums palīdzēja Kārlis Celms no “Zostes”). Jau tad sākām plānot, kāda būs šī gada tēma. Ātri vien nonācām pie secinājuma, ka tie būs hotdogi. Vispār katru gadu gribētos reinventēt kādu tā saucamo fast food.

Lai tie nebūtu tikai hotdogi ar desu, kečupu un majonēzi, un lai nebūtu tā, ka visu ballīti es un Toms pavadam “pie plīts” , aicinājām palīgā jauno pavāru Ritvaru Tomu Loginu (interviju ar viņu lasi šeit). Zinājām, ka viņam būs lieliskas idejas, kā hotdogus padarīt interesantākus un garšīgākus.

Hotdogu pamatā izvēlējāmies Jāņa Saukas mednieku desiņas (var iegādāties Rīgas Centrāltirgū, Rimi “Klēts” nodaļās, “Rāmkalnos” un vēl šur tur). Ņemot vērā, ka mūsu draugu lokā ir cilvēki, kas labprāt izvēlas gaļu neēst, iegādājāmies arī vegāniskās desiņas. Maizi palūdzām uzcept draugiem no kafejnīcas “Bulka”. Laba desa un maize – bez šīm sastāvdaļām nu labs hotdogs neizdotos, bet tik pat svarīgas ir arī piedevas. Par tām parūpējās Ritvars, kurš bija tās sagatavojis. Katrs pats varēja izvēlēties, ko pievienot savam hotdogam:

 • tomātu ievārījumu
 • ābolu sinepes
 • plūmju gēlu
 • mocarellu
 • marinētus sīpolus
 • karamelizētu ķiploku krēmu
 • marinētus ābolus
 • sēnes
 • grilētu bekonu
 • meža zaļumus.

Vēl galdā cēlām “Zaļās Maizes” kliņģeri – vienu pikantu (tiešām ļoti pikantu!!!), otru – maigāku. Pirmais: ar saulē kaltētiem tomātiem, svaigiem tomāti, salami, jalapeno, zaļumiem, sieru un pikantu mērcīti. Otrs: ar svaigiem tomātiem, puķkāpostiem, zaļumiem, sieru un mērcīti. Lieliski iederas uz svētku galda un ļauj ietaupīt virtuvē pavadīto laiku pirms svētkiem. Paldies, Santa Liepa, ka uzcepi mūsu gaumei tik atbilstošus kliņģerus!

DSC_0296

No savas puses pagatavoju dažādus salātus. Tie tapa ļoti spontāni, jo, jāsaka, ka laika sagatavoties nebija daudz. Varēju pacensties arī vairāk, bet centos arī ļoti neiespringt, zināju, ka mūsu viesi būs saprotoši, ja kaut kas nebūs perfekti vai noslīpēts līdz pēdējai detaļai. Tā kā nu jau arī lielākā daļa ciemiņu bija +/2 divgadnieki, zināju, ka arī viņi pagaršos gan hotdogus, gan maigo kliņģeri, kāds arī salātus un, protams, arī desertus! Diemžēl nepaspēju pagatavot ko super īpaši bērniem draudzīgu, bet uz bērnu galdiem atradās kāds svaigs gurķis, burkāns, arbūzs, maizes standziņas – nekā lieka un nekas, kas prasa ilgu laiku sagatavošanai, jo jāsaka, bērni mazāk laika pavadīja pie galdiem ēdot, kā spēlējoties (loģiski!).

DESERTI. Svarīgākā sadaļa bērna dzimšanas dienas ballītē, protams, ir jubilāra kūka. Mīļi palūdzām Everta draudzenei Annai (Pannai) uzcept viņa draugiem piena šokolādes kapkeikus un kūku ar sāļo karameli. Zinu, ka Anna ir ļoti aizņemta, tādēļ, pirms vaicāt Annai,  iesaku jums izvēlēties kādu recepti no “Annas Pannas kūku grāmatas” un pamēģināt to uzcept pašiem.

DSC_0005

DSC_0957

DSC_0026

Ritvars noorganizēja arī saldējuma šovu un ar šķidro slāpekli pagatavoja mums iesala saldējumu– bērni bija sajūsmā no aukstā dūmu mākoņa, no kura, voila! – pēkšņi izpeldēja saldējums!

DSC_0073

DSC_0102

DZĒRIENI. Arī par dzērieniem ballītē īpaši neiespringām. Pirms tam gan pabrīdinājām draugus, ka alkoholu pasākumā nenodrošināsim, jo tā tomēr ir bērna ballīte! Nu, protams, vakara gaitā kāda svētku dzira nonāca arī pieaugušo glāzēs, bet no savas puses nodrošinājām dzirkstošo dzērienu “Rabarber”, kā arī citronu – piparmētru ūdeni.

Par ēdieniem – tas kādam varbūt arī nav tik svarīgs temats, kā mums. Tomēr, labas idejas, ko celt galdā, iesaku pašpikot blogā “Le petit pot”:

Tev var noderēt arī Signes Merānes jaunā grāmata “Bērni ēd! Brokastis. Pusdienas. Vakariņas.”

Vēl idejas bērnu svētkiem vari atrast blogā “Darboties mājās”: www.darbotiesmajas.lv/home/2016/3/13/6x8lb3f31wtw03yypbcyeiyqgndlxz

DSC_0300

IZKLAIDE

Protams, kāda gan ballīte, ja netiktu padomāts par izklaidēm, ko mazajiem viesiem piedāvāt. Everts draugiem piedāvāja 4 izklaides.

Divas aktīvas:

 • piepūšamo atrakciju
 • mazo baseinu ar bumbām

DSC_0663

DSC_0612

IMG_2442

DSC_0579

Divas radošas:

 • “Krāsotnieks” zīmējamos galdus – tā vietā, lai bērniem izsniegtu papīra lapas, mājās iekārtojām krāsojamos galdiņus. Pavisam vienkārši – vajadzīgs tikai galds un “Krāsotnieka” tapete. Uzlīmē uz galda, vai – kaut vai izklāj uz grīdas. Lai mazie zīmē un krāso kā pašiem tīk. Ballītes laikā pamanīju, ka šī izklaide bija topā arī bērnu vecākiem. Un nemaz nebrīnos, jo arī pati sevi vienubrīd pieķēru krāsojot galdiņu. Kad mazie ciemiņi devās mājās, katram arī līdzi devām vienu “Krāsotnieka” lapu – kā pateicību par ierašanos ciemos!
 • “Taada.aada” īslaicīgos dizaina tetovējumus – no sākta gala nojautu, ka šis būs ne tikai mazajiem, bet arī lielajiem ciemiņiem. Ja uz ielas redzi kādu mazo, kam uz rokas, kājas, pleca vai vēl kur citur ir skaists dzīvinieka, kāda dabas vai latviska elementa tetovējums, zini – viņš bijis ciemos pie Everta! Tas pats attiecas uz bērna vecākiem :) Vēl šorīt pēc ballītes ar Evertu un dažiem draugiem mazliet patetovējāmies :)

DSC_0288

IMG_2225

DSC_0414

DSC_0420

IMG_2270

DEKORĀCIJAS

IMG_2492

IMG_2374

IMG_2509

Lai svētki būtu skaisti arī vizuāli, nepieciešamas dekorācijas. Lai slavēti tādi veikali kā “Tiger” un “Manilla”, kuri izglābs (slinkos, aizņemtos?!) vecākus, lai bērnu ballīti padarītu krāsainu un skaistu. Dārzu izrotājām ar “Tiger” virtenēm, kuras ir arī lietus izturīgas, un nopērkamas par ļoti demokrātisku cenu.

Veikaliņu “Manilla” pirms ballītēm gribētos izpirkt visu! Bet būsim reāli – visu nevar un nevajag. No “Manilla” ballīšu aksesuāru klāsta izvēlējāmies confetti balonus, krāsainos papīra salmiņus un dzimšanas dienas cepurītes (tas nekas, ka jubilārs negribēja likt galvā, dažām mazajām dāmām gan tās patika :)).

Dārza svētkos lieliski izskatās arī vigvams. Everts tādu saņēma vārda dienā un bērnu pasākumos, kā ierasts, to novietojām ārā.

Pirmajā dzimšanas dienā svarīgs bija arī lielais vieninieks un fotostūrītis ar pirmā dzīves gada bildēm. Tāpat biju sagatavojusi arī plakātu ar Everta dzīves gada svarīgākajiem notikumiem un parametriem :). Viesiem lūdzām arī nostūtīt Evertam zīmīti uz tālo 2031. gadu, kad viņam būs jau 18!

R14_5181

R14_4554 R14_5070

NE TIKAI SVINĒT, BET ARĪ ZIEDOT

DSC_0892 1

Es negribu, lai Everta dzimšanas diena būtu tikai tāda kā pompoza izrādīšanā – re, kā mēs svinam! Galīgi nē. Gribētos, lai katru gadu ballītes ietvaros mēs izdarītu arī ko lietderīgu. Šogad aicināju visus Everta draugus un viņu vecākus ar ciemošanos apvienot iespēju palīdzēt kādam citam. Zināju, ka ciemiņu vidū būs daudz jaunie vecāki, kuriem bērni pavisam noteikti ir izauguši gan no kādas drēbes, vai arī kādas rotaļlietas, kas stāvj skapja stūrī un netiek lietotas. Lūdzām viņus nogādāt lietas, kas varētu noderēt tiem vecākiem un viņu bērniņiem, kam klājas grūtāk, pie mums. Šīs lietas vispirms nonāks ziedot.lv – un viņi jau pēc tam vislabāk zinās, kam nodot tālāk.

 

Pats galvenais dzimšanas dienā, protams, ir, lai jubilārs ir priecīgs! Un viņš bija. Izbaudīja visas viņam un viņa draugiem sagādātās izklaides, satika sev tuvus draugus un vēl gulētejot man stāstīja, kurš bijis ciemos, un ko ir sadarījis. Ir prieks saprast, ka viņš ir izaudzis tik liels, ka iegaumējis visu draugu vārdus, atceras viņus, un nododas arī kopīgām rotaļām.

Daudz laimes, Evert!

 

Ja vēlaties aizņemties kādu ideju savai ballītei, droši. Jums varētu noderēt:

Piepūšamā atrakcija – www.pieputmani.lv

Krāsotnieks – www.facebook.com/KRASOTNIEKS

Taada.aada tetovējumi – www.facebook.com/TAADA.AADA

Zaļā maize – www.facebook.com/ZalaMaize

Ritvars Toms Logins – ritvars.toms@gmail.com

Bulka – www.facebook.com/pages/BULKA

Anna Panna – www.facebook.com/AnnaPanna.Lv

Vigvams – www.facebook.com/teepee

Manilla – manilla.lv

Labdarības projekti – www.ziedot.lv

Sēžamie kubi – www.pupumaiss.lv

CITA MŪSU BALLĪTE: BĒRNU BIO BRUNCH: viensplusviens.lv/2015/05/bernu-bio-brunch/

FOTO: Mārtiņš Otto, Krista Kudore Photography

 

7 komentāru

 1. Forša pēpusdiena un jauks apraksts!

  Atbildēt
 2. Ļoti skaista ballīte!Gribēju jautāt, kur tādu sulas trauku iegādājies? Ļoti noderētu bērnu ballītēm.

  Atbildēt
 3. Bumbu baseinu arī nomājāt? Ja jā,interesē kur? Paldies jau iepriekš :)

  Atbildēt
 4. Kādas bija ballītes kopējas izmaksas un uz cik ciemiņiem?

  Atbildēt
  • To es tagad nemācēšu pateikt, jo tas jau bija vasarā. Konkrētāk tad man jāparēķina nākamajā jubilejā… :) Bet otrā jubileja izmaksāja mazāk kā pirmā, to gan es atceros.

   Atbildēt

Trackbacks/Pingbacks

 1. Pateicība 2015. gadam un jums! | Viens + Viens - […] “Kā Everts 2 gadus svinēja”; […]
 2. Ritvars Toms Logins – saruna atkal maijā | Viens + Viens - […] gada. Interviju ar viņu vari lasīt tepat blogā. Vēlāk, vasarā, viņš ļoti palīdzēja mums Everta dzimšanas dienas hot dogu…
 3. Ballīte numur 3! | Viens + Viens - […] uz ballītes tēmu, tās bija divas. Pirmo Everta jubileju svinējām kā burgeru ballīti, otro – ar hotdogiem, trešo –…
 4. Pirmā dzimšanas diena | Viens + Viens - […] tā kaut kā . Par Everta otro un trešo dzimšanas dienu vari lasīt blogā : “Kā Everts 2 gadus…
 5. Edvīna pirmā dzimšanas diena | Viens + Viens - […] tā kaut kā . Par Everta otro un trešo dzimšanas dienu vari lasīt blogā : “Kā Everts 2 gadus…

Komentē