Ballīte numur 3!

Ballīte numur 3!

Nu jau trešo gadu mums ir labākais iemesls svinēt vasaras beigas – Everta dzimšanas diena! Iemesls uzaicināt ciemos draugus, un padomāt par ciemošanos īpašāk kā ikdienā. Kas attiecas uz svinēšanu kā tādu, man patīk dažādi – piemēram, Everta vārda dienu svinam klusi un mierīgi, bet dzimšanas diena, vismaz pagaidām, mums ir tie svētki, kurus gribam nosvinēt tā LIELI, ja tā var teikt.

_DSC3791

No malas skatoties gan vienmēr būs kāds komentārs – nu cik tad izmaksāja, svinat gluži kā kāzas, ne? Un? Svinam taču katrs kā gribam. Ballīti iebudžetējam jau vasaras sākumā, un plānojam tā, lai nebūtu sajūtas, ka pēdējā brīdī iztērēts “miljons”. Reizi gadā mums gribas svinēt tieši šādi, un to arī darām. Katrs iztēretais cents taču ar savu darbu nopelnīts! Šī attaisnošanās rindkopa gan jau vispār ir lieka, bet mani tiešām kaitina komentāri, kas skar otra naudas maciņu. Galu galā vienalga, kādu ballīti esi iecerējis, galvenais – laicīgi par visu padomāt.

Kas attiecas uz ballītes tēmu, tās bija divas. Pirmo Everta jubileju svinējām kā burgeru ballīti, otro – ar hotdogiem, trešo – ar beigeļiem! Tātad pirmā ballītes tēma – BEIGEĻI.

_DSC4222

Mums ar vīru ir neliels azarts ballītē īpaši padomāt par ēdienu. Celt galdā ko tādu, ko varbūt viesi nekad vēl nav baudījuši – vismaz attiecīgajā izpildījumā ne. Jā, nu bērnam tas tiešām nav pats svarīgākais – galvenais, lai ir kūka (mūsējās – no “Annas Pannas”), bet arī mums, vecākiem, šie ir svētki!

Varbūt esmu kļuvusi slinka, bet bērna jubilejā es gribu atpūsties! Tāpat jau pietiek darīšanu – visu saplānot, izdekorēt utt., tāpēc ēst gatavošanu atstāju kādam citam, lai gan ēst gatavot man patīk.

_DSC4020

Pirms gada iepazināmies ar Ritvaru, kurš mums pagājušā gada ballītē palīdzēja izdomāt un sagatavot īpašo ballītes cienastu – hotdogus (un saldējumu). Šogad nebija divu domu – atkal sauksim viņu palīgā! Savukārt Ritvars pasauca palīgā Tomu.

_DSC4089

_DSC4060

Abi puiši vēl mācās vidusskolā (!), pa vasaru strādāja Valtera restorānā (Ritvars Toms Logins) un Rocket Bean Roastery (Toms Barsuks), un ir projekta “Jaunieši virtuvē” daībnieki. Man šķiet, viņiem pasākums ir laba iespēja un izaicinājums ļauties saviem eksperimentiem par mūsu “pasviesto” tēmu (šoreiz – beigelis). Abi puiši bija ieguldījuši lielu darbu, lai mūs pārsteigtu ar :

 • komplimentu –  konfekti “mellenes ar pienu”, kas tika gatavota ar šķidro slāpekli;
 • 3 veidu beigeļiem – gaļas, veģetāru / vegānisku un mini – saldo;

BEIGEĻU KARTE-3

 • saldējumu uz kociņa – grauzdētu griķu saldējumu ar ābolu pildījumu un pat vegānisko- no ķirbju sēklu piena!

_DSC4193

Beigeļu maizītes pasūtījām kafejnīcā Big Bad Bagels.Vēl uzkodām šo to no “Ecocatering”.

_DSC3954

Otra tēma šoreiz bija MŪZIKA. Mūzika tādēļ, ka Evertam šobrīd ir īpaši aktuāli dziedāt līdzi dziesmām un izvaicāt, kādu plati uzliek tētis, vai kāda dziesma skan radio. Uz dzimšanas dienu palūdza krekliņu ar Bobu Dilanu. Nebija divu domu, ka tāds krekliņš taps, un attiecīgi būs arī jubilejas “dress code”.

_DSC4106

MŪZIKA ir pateicīga tēma. No paletēm uzbūvējām skatuvi, salikām uz tās notis un instrumentus – gan īstas bungas, gan Peppa Pig grabuļus dažādībai. Mazajiem kaklā uzkārām kartītes arī īpašo VIP statusu un piedāvājām arī koncertu aproces, kas, protams, nebija obligātas, jo ne visiem +/- trīsgadniekiem patīk kaut ko sev karināt virsū :). Šoreiz piepūšamās atrakcijas  vietā- kāp uz skatuves un lēkā!

_DSC3936

DAŽAS IDEJAS

Viesu saraksts – par viesu sarakstu es oficiāli konsultējos ar pašu jubilāru.Viņš nosauca, kurus bērnus vēlas aicināt uz savu dzimšanas dienu. Protams, es pieskaņoju pieaugušos. Šoreiz aicinājām mazāk viesus, kā citus gadus, jo mums mājās ir pavisam mazs brālis!

3-2 EVERTA...

Informācija – pirms dzimšanas dienas iztaujājām Evertu un iegūtās atbildes apkopojām plakātā. Tāpat sarakstījām, mūsuprāt, viņa trešā dzīves gada svarīgākos notikumus, ar kuriem tad nu varēja iepazīties arī ballītes viesi.

_DSC4375

Dekorācijas – neatņemama sastāvdaļa pirms ballītes ir iegriešanās veikalā “Tiger” un “Manilla”. Šoreiz paķērām klāt arī jaunatvērto balonu veikalu “Helium” un”H&M”.

_DSC3943

DSC_0119

 • Par “Tiger” jau jūs zināt – tur var atrast dažādus sīkumus, kas nepieciešami – sākot no traukiem un beidzot ar krāsainiem zīmuļiem.
 • “Manillā” šoreiz atradām mirdzošu virteni un kroņus. Jā, kroņi šogad laikam ir top bērnu ballīšu aksesuārs. Zināju, ka Everts diez vai kaut ko atļaus sev likt uz galvas, bet viesiem tomēr piedāvājām salocīt savu kroni pašam!
 • Balonu veikalā “Helium” atradām gan balonu – pandu, gan lielo zelta 3!

DSC_0107

 • Vēl vienu ballītes stūrīti iekārtojām ar aksesuāriem no “H&M” jaunās kolekcijas – papīra trauki, virtene, koferītis, dāvanu maisiņi, kā arī maskas – ar čigānu – pasaku stila elementiem.

_DSC3772

Aktivitātes – par fiziskām aktivitātēm šoreiz īpaši nedomāju. Pirms jubilejas, vērojot bērnus apkārt, nonācu pie secinājuma, ka īpaša izklaide viņiem nav nepieciešama. Padod koka sprunguli, un viņi izdomās, kā spēlēties! Bez pārspīlējuma – puikas un meitenes tiešām skraidīja apkārt ar plastmasa auto trases detaļām, un tēloja, ka rokās ir zobeni, ar kuriem viņi pa jokam cīnās (es tiešām nezinu, no kurienes tas noskatīts!). Un vēl jau bija skatuve. Vienvārdsakot – atstājām vietu bērnu iztēlei!

_DSC3937

Tā kā laikapstākļus solīja ne īpaši labus, iekštelpās novietoju divas kanvas un krāsas. Mazie varēja piedalīties dzimšanas dienas gleznu tapšanā. Tagad mums ir laba piemiņa no ballītes!

_DSC4341

Kopumā gribēju radošu un garšīgu pasākumu – tādu, kas patiktu dēlam. Un, spriežot pēc laimes asarām, kas viņam nobira pavadot mājās pēdējo viesi,viņam patika. Viņš bija laimīgs, ka savu ilgi gaidīto dzimšanas dienu, nosvinēja tieši šādi!

_DSC4590

Paldies viesiem, jo patiesībā jau pats svarīgākais ballītē ir laba kompānija! Jūs mums esat lieliski!

FOTO : Mārtiņš Otto

7 komentāru

 1. Jūs abi esat brīnišķīgi vecāki! Un tas labi, ka nekā nav žēl priekš bērniem! :) Malači! Izskatās, ka bijusi superjauka ballīte! :)

  Atbildēt
 2. Jā, diemžēl apkārtējo komentàri, piezīmes un es pat teiktu kritika dažreiz noved līdz baltkvēlei! Kad organizēju meitas pirmo dzimšanas dienu, arī dzirdēju kādu komentāru no sērijas “priekš kam tā jātērējas”, “viņa tak’ neko neatcerēsies”, “kāda jēga tādu balli taisīt” (svinējām kafejnīcas telpās, jo tajā brīdī dzīvokļa platība neļāva uzņemt vairāk par 5 viesiem un mums ar vīru ir kuplas ģimenes). Bet kā Tu rakstīji, tie jau ir svētki visiem, vairāk pat vecākiem ir iespēja kaut ko organizēt, saplānot, dekorēt… Nu un, ka bērns neatcerās? Bildes par piemiņu ir un es toties atcerēšos to kā jauku pasākumu! Un Evertam paveiciesnar kolosāliem vecākiem, kas prot radīt svētkus! Prieks skatīties + iespēja smelties idejas! :)

  Atbildēt
 3. Tiešām laimīgais Everts! Ballīte izskatās, ka bija uz visiem 100% izdevusies :) paldies par iedvesmu citiem vecākiem!

  Atbildēt
 4. No pieredzes saku – mana mazā 2gadniece ieejot viesnīcas semināru zālē, ko izvēlējāmies par svinību vietu, papildinātu ar simboliskām dekoràcijām – uzreiz sajutās kā karaliene un saprata, ka tā ir viņas ballīte! Protams, atmiņām palīdz profesionāla fotogrāfa pieaicināšana, bet tik un tā – viņa atcerās rociņu krāsošanu un spiešanu uz plakāta, lēkāšanu pa pūsli un balonus :) 2 gados! Un katrs bērna smaids un nosvīdušais skruļļainais pakausis ir daudz lielāka vērtība par katru izdoto centu vai nopietno pieaugušo “pasēdēšanu pie rosolbļodas”. Paldies, Laura, par iedvesmu 3gadniecei ;)

  Atbildēt
 5. Sveika!
  Kā lai uzrunā Ritvaru? Facebookā viņš nav atļāvis “nedraugiem” nosūtīt viņam vēstules. Es gribētu noskaidrot, vai arī kādreiz varu izmantot viņa pakalpojumus.

  Atbildēt
  • Madara,nosūtīšu viņam,lai sazinās ar Tevi!

   Atbildēt

Trackbacks/Pingbacks

 1. PIRMĀ DZIMŠANAS DIENA – J A S M Ī N S - […] Ballīte numur 3! […]
 2. Pirmā dzimšanas diena | Viens + Viens - […] otro un trešo dzimšanas dienu vari lasīt blogā : “Kā Everts 2 gadus svinēja” un “Ballīte numur 3”. Iedvesmu…
 3. Edvīna pirmā dzimšanas diena | Viens + Viens - […] otro un trešo dzimšanas dienu vari lasīt blogā : “Kā Everts 2 gadus svinēja” un “Ballīte numur 3”. Iedvesmu…
 4. PIRMĀ DZIMŠANAS DIENA - […] Ballīte numur 3! […]

Komentē