Jaunumi grāmatu plauktā : janvāris 2017

Jaunumi grāmatu plauktā : janvāris 2017

Pienācis laiks jaunam grāmatu apskatam! Šoreiz tie būs jaunumi ne tikai Everta grāmatu plauktā, bet nu jau arī Edvīna. Viņš gan atšķirībā no brāļa grāmatas pagaidām vēlas tikai nogaršot, bet Edvīna mazo bibliotēku, līdzīgi kā Evertam, sākam veidot no apmēram pusgada vecuma. Te dažas grāmatiņas – lielākiem un mazākiem.

MAZĀKIEM

Mazā zemes ĀBECE
Miķelis Baštiks

Miķela Baštika veidotā grāmata mazajiem. Kā pats raksta – pirmā pavārgrāmata bērniem :). Un tik tiešām, ābecē uz katra burta attēlota kādā Latvijā izaudzēta ēdamlieta. Būs ko pabrīnīties arī pieaugušajiem, piemēram, par godži un etiķogām. Grāmatai ir labs formāts un materiāls – veidota tā, lai cītīgi lasot, to būtu tiešām grūti nobružāt.

Pieejama : https://zemesabece.lvhttps://www.miesai.com/, Valmiermuižas vēstniecībā Rīgā

Vilcieniņš un draugi

Grāmata uz riteņiem! Pagaidām mazais tikai aptausta riepas, bet lielais izmanto spēlējoties vilcienos!

Pieejama : http://www.zvaigzne.lv

Krāsas

Mazā grāmatiņa piemērota bērniem no 6 mēnešu vecuma. Katrā lapaspusē ir krāsa un priekšmets attiecīgajā krāsā. Mūsu mājās šo lielais lasa priekšā mazajam :)!

Pieejama : http://www.zvaigzne.lv/

A Book of Sleep
Il Sung Na

Mīļa grāmata par miedziņu. Daži dzīvnieki guļ stāvus, citi – ar acīm vaļā, bet mazā pūcītē vienīgā guļ pa dienu!

Pieejama : https://www.amazon.co.uk/

 

LIELĀKIEM

The Sound of Silence
Katrina Goldsaito, Julia Kuo

Grāmata par mazo japāņu zēņu Yoshio, kurš mēģina atrast klusumu jeb “ma”, kas japāņu kultūrā nozīmē klusums starp skaņām. Grāmata caur kuru iespējams mazliet ielūkoties neparastajā japāņu domāšanā un pasaules izpratnē.

Pieejama : www.amazon.de

Bezausis un Divausis
Klauss Baumgarts, Tils Šveigers

Grāmata, kurš atšķiras no citiem jo viņam nav ausu. Vienkārši un saprotami par citādo!

Pieejama : http://veikals.la.lv

Karnevāls un kartupeļu salāti
Andruss Kivirehs, Edmunds Jansons (tulk. : Guntars Godiņš)

Stāstu krājumu “Karnevāls un kartupeļu salāti” veido nelieli, sižetiski patstāvīgi stāstiņi par notikumiem bērnudārzā, mājās un skolā. Tajos realitātē smelti, precīzi vērojumi iegūst fantāzijas un piedzīvojuma dimensiju, kas atbilst bērna pasaules uztverei. Asprātīga, drosmīga, patiesa un mīļa grāmata.

Pieejama : http://www.lielsmazs.lv/

PAVISAM LIELIEM

Komandiertētis : pamatapmācība. Elites klases tētis. Izcila bērna aprūpe
Neils Sinklērs

Beidzot jauna literatūra par bērniem arī tētiem. Interesanta un neierasta pieeja, kā aprakstīt bērnkopību. Vispār diez gan specifiska, nebija mana vīra gaumē, bet kādam praktiskākam tētim varētu arī patikt. Grāmatas autors ir 3 bērnu tēvs, izbijis komandieris, kurš labi zina, kā tikt galā ar kareivjiem, bet, vai šīs pašas metodes strādā audzinot bērnus? Atbildes meklē grāmatā!

Pieejama : http://www.zvaigzne.lv/

FOTO: fragments no grāmatas “A Book of Sleep”

2 komentāru

  1. Liels paldies, Laura, par apkopojumu! The Sound of Silence izklausās burvīga grāmata manai meitai, kurai tuva ir Japāņu kultūra :)

    Atbildēt

Trackbacks/Pingbacks

  1. Jaunumi rotaļlietu plauktā | Viens + Viens - […] dalos ar jaunumiem grāmatu plauktā, bet šoreiz pamēģināsim ko jaunu – rotaļlietu plaukts! Ziemassvētkos gan droši vien […]

Komentē