Uz muzeju ar bērniem!

Uz muzeju ar bērniem!

Mēs ar puikām esam atklājuši fantastisku veidu, kā aizvadīt lietainās dienas kopā. Un kas nav mazsvarīgi – muzeju apmeklējums (lielākoties) neizmaksā daudz. Daudzi muzeji bērniem ir bez maksas, bet pieaugušajiem par biļeti prasa simbolisku samaksu, piemēram, par Ugunsdzēsības muzeja apmeklējumu – 0,71 centu.

Ne visi ir piemēroti bērniem, un ne visi viņiem interesē, bet lielākoties katrā muzejā var atrast kādu nodarbi arī bērniem.

Mēs parasti izvēlamies doties uz muzejiem darba dienās pa dienu, vai brīvdienās no paša rīta – lai pēc iespējas mazāk traucētu citiem apmeklētājiem, un mēs varētu justies brīvi.

Pirms dodies uz muzeju, noteikti pievērs uzmanību darba laikam!

RĪGAS MOTORMUZEJS

Tā kā muzejs ir atjaunots salīdzinoši nesen,  tas ir diezgan interaktīvs. Patīkama mūsdienīga aura un aktivitātes. Bērniem, protams, visvairāk patīk interaktīvais autobuss un spēļu istaba priekštelpā, bet kopumā ar interesi tika apskatīts viss.

*Muzejā ir arī kafejnīca.
*Var izbraukt ar ratiem.
*Bērniem līdz 6.g.v. bez maksas. Pieaugušajiem – 10 EUR.

INFO : http://www.motormuzejs.lv/

PAULA STRADIŅA MEDICĪNAS VĒSTURES MUZEJS

Te ir ļoti daudz ko redzēt un uzzināt. Everts pats saka, ka visvairāk esot paticis skelets, un vēl ik pa laikam atminas, kā suns brauca kosmosā. Viens no maniem mīļākajiem muzejiem.

*Var izbraukt ar ratiem.
* Bērniem līdz 6.g.v. bez maksas, pieaugušajiem 2.50 EUR.

INFO : http://www.mvm.lv/lv/

LATVIJAS DZELZCEĻA VĒSTURES MUZEJS

Šis laikam ir daudzu bērnu mīļākais muzejs, jo reti kurš bērns ir vienaldzīgs pret vilcieniem. Vienīgā “problēma” ar šo muzeju ir tāda, ka bērnu nekad nevar dabūt prom – tik ļoti viņam te patīk! Gan ekspozīcijas iekšā, gan vilcieni ārā.

*Var izbraukt ar ratiem.
* Bērniem līdz 6.g.v. bez maksas, pieaugušajiem 2.50 EUR.

INFO : http://railwaymuseum.lv

LATVIJAS UGUNSDZĒSĪBAS MUZEJS

Evertam šis ļoti, ļoti patika! Visilgāk pētīja un vaicāja par lielākajiem Latvijas ugunsgrēkiem. Varēja piemērīt arī ugunsdzēsēju ķiveri. Pamācošs muzejs, pie reizes pārrunājām ugunsdrošības jautājumus.

*Ar ratiem izbraukāt muzeju nedrīkst. (Ratus var atstāt priekštelpā). Mums muzeja darbinieces piedāvāja pieskatīt ratos guļošu mazāko.
*Bērniem līdz 6.g.v. bez maksas, pieaugušajiem 0.71 EUR..

INFO : http://muzejs.vugd.gov.lv

LATVIJAS NACIONĀLAIS MĀKSLAS MUZEJS

Viennozīmīgi šobrīd viens no glītākajiem un bērniem draudzīgākajiem muzejiem. Tik patīkami te atrasties gan bērniem, gan pieaugušajiem. No A – Z gan neizstaigājām (t.i. – ar bērniem pie katras gleznas neapstājāmies), bet paņēmām “Ģimenes somu” un kopā pildījām dažādus uzdevumus. Lai gan bijām oktobrī, paspējām vēl tikt uz brīnišķīgās terases, no kuras paveras skats uz Rīgu no augšas! Šajā muzejā par simbolisku samaksu regulāri notiek arī radošās darbnīcas un nodarbības bērniem pie zinošiem pasniedzējiem.

*Ar ratiem izbraukt var. Ieeja ar ratiņiem no otras puses (pagalma).
*Bērniem līdz g.v. bez maksas, pieaugušajiem 3 – 6 EUR. “Ģimenes soma” bez maksas.

INFO : http://www.lnmm.lv/lv/lnmm

COSMOS ILŪZIJU MUZEJS

Šis laikam ir viens no jaunākajiem muzejiem Rīgā! Muzejs nav liels, tajā ir divas telpas un koridors, kurā ir spoguļu labirints. Dēlam tiešām ļoti patika, jo ir aktuāla kosmosa tēma. Īpaši patika spoguļu labirints un magnētiskā bumbiņa, kuru varēja ripināt caur trubu. Lai gan sākotnēji šķiet, ka nekā daudz muzejā nav, bērns gan būtu ar mieru tur pavadīt visu dienu! Vienīgi cena nav pievilcīga :).

*Ar ratiem izbraukt var.
*Bērniem līdz 12 gadiem – 6 EUR, pieaugušajiem – 10 EUR. Līdz 3 g.v. esot bez maksas.

INFO : http://www.iluzijumuzejs.lv/

ZINOO CENTRS

Tā kā augstāk minētais Cosmos Ilūziju muzejs tiek saukts par muzeju, sarakstam vēlos pievienot arī zinātkāres centru ZINOO. Viens no tiem atrodas t/c “Galleria Riga” 5. stāvā. Te ir ļoti daudz ko darīt, gan lielākiem, gan mazākiem bērniem. Ja bērns darbojas patstāvīgi, vecāks var mierīgi pasēdēt uz dīvāna un palasīt žurnālu / grāmatu. Biļete derīga visai dienai.

*Ar ratiem izbraukt var.
* Vienai personai 7 – 8 EUR. Biļete jāiegādājas no 4 g.v.

INFO : http://www.zinoo.lv

LATVIJAS DABAS MUZEJS

Labs muzejs gan lielākiem, gan mazākiem bērniem. Dabas muzejā parasti ir arī kāda interesanta izstāde, īpaši rudenī! Muzejā ir dažādas spēles un puzles, dažādi aptaustāmi eksponāti. Bērniem ļoti patīk šis muzejs. Mazākajam, protams, aktuāli dzīvnieki, bet lielajam patīk teju viss – bet jo īpaši – interaktīvais ūdens aprites cikls un skeleti.

*Bērniem līdz 6.g.v. bez maksas, pieaugušajiem – 3 EUR.

*Ar ratiem izbraukt var.

INFO : http://www.dabasmuzejs.gov.lv

LATVIJAS ETNOGRĀFISKAIS BRĪVDABAS MUZEJS

Nu šis būs īstais muzejs, ka ir bail, ka bērns muzejā trokšņos. Brīva daba, lieliska vieta pastaigām ar bērniem. Plašs un daudz svaiga gaisa! Un arī interesantu apskates objektu netrūkst.

*Ar ratiem izbraukt var, bet jāņem vērā, ka tas ir mežs.
*Bērniem līdz 6.g.v. bez maksas. Pieaugušajiem 2 RUR.

INFO : http://brivdabasmuzejs.lv

LAIMAS ŠOKOLĀDES MUZEJS

Kad devāmies uz Laimas šokolādes muzeju nebijām droši, kas mūs tur sagaidīs, bet izejot bijām pārliecināti, ka atgriezīsimies vēl kādu reizi. Muzejs ir foršs ar to, ka ir interaktīvs, kas ir ļoti svarīgi, ja muzeju apmeklē ar bērniem. Var sekot līdzi šokolādes tapšanas procesam ne tikai vizuāli skatoties ar acīm, bet arī pašiem iesaistoties un nospiežot attiecīgās pogas. Bērni, protams, visvairāk bija sajūsmā par iespēju pagatavot personalizētu šokolādes tāfelīti, kā arī par karstās šokolādes degustāciju. Lai gan muzejs nav ļoti liels, tajā ir diezgan daudz ko darīt. Pēc šokolādes nogaršošanas un pagatavošanas, varēja gan izdejoties uz skatuves un nofilmēt sevi iemūžinot mazā filmiņā / foto, gan noskatīties multfilmu. Kopumā muzeja apmeklējums bija tiešām interesants un krāšņš. Promejot bērni tika arī pie lielas Latvijas kartes un uzlīmēm!

INFO : http://www.laimasokoladesmuzejs.lv/en/

VĒL ŠOGAD VĒLAMIES DOTIES UZ  : 

Rīgas aviācijas muzeju
http://airmuseum.lv/home/

Kara muzeju
http://www.karamuzejs.lv

Rīgas ūdensapgādes muzeju
http://www.muzeji.lv/lv/museums/riga-water-supply-museum/

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju
http://www.lnmm.lv/lv/dmdm

…un citiem muzejiem, kurus vari atrast “Latvijas muzeju biedrības” mājas lapā : www.muzeji.lv

Vai apmeklē ar bērniem muzejus? Kuri ir jūsu iecienītākie?

15 komentārs

 1. Cik foršs apkopojums! Lai arī lielāko daļu esam ar bērniem izpētījuši, ir vērts šur tur atgriezties. Un, jā, piekrītu, ka apmeklēt muzejus kopā ar bērniem ir ļoti forši, jo beidzot ir kaut kas tāds, kas nav tikai bērniem (spēļu laukums) vai tikai mums (piemēram, veikals), bet kur uzzināt un izklaidēties var kopā.

  Atbildēt
 2. Ā, un papildus varu ieteikt apmeklēt arī mākslas galerijas. Tur ieeja ir par brīvu, un, lai cik jocīgi neizklausītos, bērniem no sirds patīk gleznas. Meklēt vissmukāko, atpazīt, ieraudzīt. Parasti pēc gleznu vai skulptūru izstādēm es mājās lieku uzdevumu – uzzīmēt to darbu, kurš muzejā vislabāk patika. Starp citu ļoti grūts un radošs uzdevums arī man pašai.

  Atbildēt
 3. Lielisks apkopojums! Paldies. Uz vairākiem gribētos doties ar savu mazo toddler-meitēnu. :)
  Vēl Laimas šokolādes muzejs varētu būt ļoti interesants.
  Un tas gan nav muzejs, bet – Kristīnes Luīzes-Avotiņas “Sapņu upe”, kas vēl dažas dienas ir apskatāma, mazajiem ļoti patīk.

  Atbildēt
  • O jā! To izstādi visi ar bērniem rekomendē :) Ak pareizi – šokolādes muzejs jāapmeklē!

   Atbildēt
 4. Paldies par idejām! Vairāki jau apgūti, citi jau bija sarakstā. Par dzelzceļa muzeju pilnībā piekrītu un lieliska ideja par ūdensapgādes muzeju – tieši nesen bija jāizskaidro tēma un sapratu, ka pati nemaz īsti nezinu.
  Ģeogrāfijas paplašināšanai: Motormuzejs Bauskā (nav interaktīvs, bet ļoti jauki gidi, kas pastāsta), Rundāles pils parks (var izbraukt ekskursijā ar vilcieniņu), Raiņa muzejs Tadenavā (domāts tieši bērniem), Ekskursija Līgatnes papīrfabrikā (var izstaigāt fabriku, redzēt visas iekārtas, izstāsta papīra tapšanas procesu), Velomuzejs Saulkrastos (ļoti interesants, ja saimnieki izstāsta, kam jāpievērš uzmanība).

  Atbildēt
  • Oi paldies! Ar izbraukšanu no Rīgas mums švaki, bet vasarā vieglāk saņemties :)

   Atbildēt
 5. Šis aktuāli ari man ar puikām! Dabas muzejs vnk lielisks !! Ļoti patika kuģniecības muzejā, arī sporta un kino muzejs bija ok . 😊 iesaku arī cepuru muzeju ! 😊
  Ārpus Rīgas ļoti patika Cēsu pils ! Par mazajiem pētniekiem padomāts. Līdzīgi kā Mākslas muzejā iedod somu kā arī lukturīti,lai var redzēt ceļu staigājot pa pils kāpnēm !

  Atbildēt
 6. Lielākiem bērniem aizraujošs ir Enerģētikas muzejs Jūrmalā uz Jomas ielas – interaktīvs un daudz noderīga informācija. Var apvienot ar piedzīvojumu – braukšanu vilcienā.

  Atbildēt
 7. Ļoti foršs ir arī Saules muzejs, atrodas Vecrīgā iepretim “unītim” U/V Centrs 😊

  Atbildēt
 8. + Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs ;)

  Atbildēt
 9. Kā ar Medicīnas muzeja eksponātiem bērnam? Atceros, ka agrāk bija embriji burkās un visādas anomālijas.. Kā tagad?

  Atbildēt
  • Ir joprojām, un arī Dabas Muzejā tādi ir! Bet mūsējam ļoti interesēja!

   Atbildēt
 10. Paldies par ieteikumiem! Tikko bijām PS medicīnas muzejā. Diemžēl ar ratiem praktiski neiespējami, jo muzejs ir 3 stāvos (kāpnes stāvas), bez lifta . Lidz 2. stāvam tiku , bet uz trešo stiept vairs nebija spēka.

  Atbildēt

Trackbacks/Pingbacks

 1. Labākās bērniem draudzīgās vietas 2017. gadā | Viens + Viens - […] pavadīt arī muzejos. Blogā jau esmu apkopojusi tos, uz kuriem esam devušies šogad (lasi : “Lietaino dienu muzeju ceļvedis”). Neviens…

Komentē