Jaunumi grāmatu plauktā : vasara 2017

Jaunumi grāmatu plauktā : vasara 2017

Pa vasaru mūsu mājās ir parādījušās TIK DAUDZ jaunu, skaistu bērnu grāmatu! Katram no tām ir īpaša, ar savu stāstu. Daļu no tām Everts ar Tomu atveda no viesošanās Londonā, daļu saņēma dzimšanas dienā, vēl kādai nespēju pretoties apmeklējot grāmatu veikalu Miera ielā “Mr. Page”. Par to, ko un kāpēc lasām, nesen padalījos bloga rakstā “Par grāmatu lasīšanu”.

THIS IS NOT MY HAT
Jon Klassen

Viens no mūsu mīļākajiem bērnu grāmatu autoriem ir Jons Klassens. Šī ir trešā viņa grāmata mūsu bibliotēkā. Kā vienmēr – vizuālais humors Klassena augstākajā līmenī. Mazā zivtiņa pārādās ar mazu zilu cepurīti galvā, kas patiesībā pieder kādai daudz lielākai zivij. Kamēr lielā zivs guļ, viss ir labi, bet iedomājaties paši, kas notiek, kad lielā zivs atklāj, ka tās cepure ir pazudusi… Stāsta beigas līdzīgas kā citā Jona Klassen grāmatā “I want my hat back”.

Everts šo saņēma dzimšanas dienā, bet iegādāties vari https://www.bookdepository.com

 

POOL
JuHyeon Lee
 

Es šo nesauktu tikai par bērnu grāmatu. Tā ir mākslas grāmata ar brīnišķīgām ilustrācijām. Grāmatā nav teksta. Tas ir stāsts par diviem bērniem, kas satiekas pilnā baseinā. Grāmata atgādina, ka draudzībai un iztēlei robežu nav…

Iegādājos grāmatu veikalā Mr. Page

THERE’S A TIGER IN THE GARDEN
Lizzy Stewart
 

Vēl viena grāmata ar brīnišķīgām ilustrācijām par bērna fantāzijas pasauli. Mazā Nora devusies ciemos pie vecmāmiņas, pie kuras viņai ir ļoti garlaicīgi. Vecmāmiņa aicina Noru doties ārā un sameklēt dārzā tīģeri, polārlāci,  un citus maģiskus zvērus. Grāmata iedrošina – tu nekad neesi par jaunu, vai par vecu, lai sapņotu! Piedzīvojumi reizēm rodas, kad tos vismazāk gaida…

Grāmatu Toms un Everts atveda no Londonas, bet to var iegādāties amazon.de.

THE FOX AND THE STAR
Coralie Bickford – Smith

Šī ir mākslinieces, kas ilgi zīmējusi Penguin Classics izdotās grāmatas, pirmā pašas grāmata, kas vizuāli pārsteidz kā bērnus, tā pieaugušos. Grāmatas stāsts ir  par lapsas un zvaigznītes draudzību. Lapsa ir jauneklīga un apmulsusi, viņa pirmoreiz piedzīvo tādas sezonas kā ziema, pavasaris, vasara – kad mākoņi un koku lapas aizsedz tās mīļo zvaigznīti. Lapsa piedzīvo ciešanas līdz pat rudenim, kad lapas nobirst, un notiek lapsas un zvaigznes atkal satikšanās. Lapsa šajā grāmatā piedzīvo skumjas un sēras, kas iet roku rokā ar pašas autores piedzīvoto, jo viņa agrā vecumā zaudēja māti. Bet, lai tas jūs nebiedē – grāmata ir fantastiska. Noteikti viena no skaistākajām mūsu bibliotēkā.

Šī grāmata arī ir pirkta Londonā, bet pieejama arī https://www.bookdepository.com.

THE BEAR AND THE PIANO
David Litchfield

Vēl viena grāmata, ko manējie pārveda no Londonas. Grāmata stāsta par kādu lāci, kurš mežā atrod klavieres, iemācās tās spēlēt, un kļūst par lielu zvaigzni Ņujorkā. Lācis kļūst slavens, bet viņam ļoti pietrūkst mežs, draugi un ģimene. Drīz vien viņš dodas atpakaļ uz mežu, kur sniedz brīnišķīgu koncertu savējiem. Šī ir grāmatas autora Deivida Ličfilda pirmā grāmatā. Viņš pats to ir arī ilustrējis. Interesanti, ka grāmatas autors ir eksperts dažādos drošības jautājumos, iepriekš rakstījis grāmatas par hakeriem un serveru drošību, bet pēdējos gados pievērsies bērnu literatūrai.

Grāmata pieejama : https://www.bookdepository.com/

THE PENCIL
Allam Ahlberg, Bruce Ingman

Šī laikam ir šī brīža Everta mīļākā grāmata. Viņu ļoti saista grāmatas stāsts par vientuļo zīmuli, kurš kādu dienu izlemj uzzīmēt sev draugus. Viņš uzzīmē arī otiņu, kas palīdz visu izkrāsot. Kad uzzīmētie cilvēki sāk sūdzēties par savu izskatu, zīmulis uzzīmē dzēšgumiju, kura ir apmāta ar visa izdzēšanu. Viņa grib izdzēst visu – pat zīmuli! Taču beigās zīmulim rodas ģeniāla ideja – uzzīmēt vēl vienu dzēšgumiju… Kārtējā grāmata par to, cik varens var būt iztēles spēks!

Grāmatu Evertam uzdāvināja dzimšanas dienā. To var iegādāties : https://www.bookdepository.com/

WHO DONE IT?
Olivier Tallec

Kad iegādājos šo grāmatu, nedomāju, ka mūsu mājās tā tik labi aizies. Tā jau ir kārtīgi nolasīta, jo zēni to lasa katru dienu. Edvīns vairākas reizes dienā izvelk no plaukta šo grāmatu un pēta. Visjautrāk gan ir lasīt visiem kopā, jo tad Everts pasaka priekšā Edvīnam pareizās atbildes. Šajā gramatā pētot ilustrācijas jāatbild uz jautājumiem par tām! Jābūt vērīgiem! Grāmata ir neierastā, horizontālā formātā.

Iegādājos grāmatu veikalā Mr. Page

THE CURIOUS CASE OF MISSING MAMMOTH
Ellie Hattie, Karl James Mountford

Faktiem bagāta grāmata ar atveramajiem lodziņiem. Patiks mazajiem, kuriem interesē atbildes uz dažādiem jautājumiem, kuriem patīk izzināt. Grāmatas galvenais varonis Oskars dodoties gulēt satiek Mamutu, ar kuru kopā dodas uz Ziņkārības muzeju, kur viņi satiek jūras zvērus, pēta mākslas darbus utt. Grāmata ir brīnišķīga un interaktīva ar aizraujošām ilustrācijām.

Arī šo Toms un Everts iegādājās Londonā, bet droši vari pasūtīt https://www.bookdepository.com.

MY FIRST PEEKABOO ZOO
 Brinišķīga grāmata pašiem mazākajiem. Grāmata  ar viegli atveramajiem lodziņiem, aiz kuriem slēpjas dzīvnieki zoodārzā. Edvīnam uzdāvināja radi no Lielbritānijas, bet, protams, var nopirkt arī internetā : https://www.amazon.co.uk/

 

 

 

 

 

 

 

Un kas jauns jūsu grāmatu plauktos? :)

13 komentāri

 1. Nopirku Rīgas plaza grāmatnīca, ļoti smuku no bieza kartona grāmatu ar dzīvniekiem u blakus podziņas ar reāliem dzīvnieku balsu, tas bija ļoti svarīgi, jo pārsvarā tādus ļoti mazs, bērnam (1.4 g.) ļoti patīk, ka arī citas grāmatas kuras iegādājos mnogoknig.lv (krievu valodā), ka arī latviešu valodā pērku veikalos.

  Atbildēt
 2. Es gribu izteikt lielu Fuj par to, ka esi ielikusi linku uz bookdepository lapu. ;) Vienā no iepriekšējiem rakstiem par grāmatām pieminēji šo saitu un teju vai uzsēdināji mani uz šīs “adatas”- tur tak var iztērēt visu, visu naudu! :O tur tik skaistas grāmatas, ka nevaru izvēlēties ko ņemt un ko ne! Jūtos kā bērns konfekšu veikalā :D Šobrīd man pašai vislabāk patīk grāmatiņa Ten little fingers and ten little toes. Pēc Neputna izpārdošanas gan mūsu grāmatplaukts tika krietni papildināts ar Bikibukiem un citām grāmatiņām, bet bookdepository tik un tā vilina ar saviem brīnumiem, piemēram, Marvel grāmatām ko jau uzdāvināju vīram, lai lasa bēbim supervaroņu pastāstiņus :)

  Atbildēt
 3. Pievienojos komentāram par bookdepository lapas pieminēšanu – nē nu tiešām, kā tā drīkst, ko man tagad jaunu grāmatplauktu pirkt?!

  Atbildēt
 4. WHO DONE IT? ja nemaldos ir tieśi drukāts un izgatavots LV

  Atbildēt
  • Uz grāmatas vākar tādu info neatradu..

   Atbildēt
 5. Tētis mazajai Stellai sāka aptuveni 9 mēnešu vecumā lasīt Visskaistākās pasakas – tradicionālās pasakas, kuras visi zinām, bet vienkāršotiem tekstiem un krāsainiem attēliem. Lai arī grāmatu mājās daudz, meita bieži vien arī tagad paprasa to pašu “veco sarkano” – bija brīži, kad viņa citēja no galvas tekstu, tagad uzdod savus 3arpusgadu kāpēčnieka jautājumus, piemēram “Kāpēc Džepeto nebija dēla?”, “Kāpēc pamāte aizsūtīja Sniegbaltīti uz mežu, vai tad viņi nebija ģimene?”utt. Bet kā otru mīļāko noteikti varu ieteikt Rūķītis Varis un meža zvēri – arī dēļ ilustrācijām, pamācošā un bērnam viegli uztveramā sižeta un drukātajiem burtiem. Grāmatas no bookdepository.com šad tad pasūtām, bet lasīšanu angļu valodā nepraktizējam- meita pati izvēlas stāstīt pēc ilustrācijām, piemēram, The Dinosaurs grāmatai. Apbrīboju Everta interesi par samērā moderni ilustrētām grāmatām, jo man šķiet, ka meita priekšroku dod tieši disnejveidīgajiem mīlīgajiem attēliem. Bet varbūt vienkārši jāpamēģina un bērns mani pārsteigs?!?!

  Atbildēt
  • Zini kā – lasa to, kas pieejams mājās :)! Ir mums arī Vāģu grāmata un Zootropoles, bet… laikam tās lasam ar ne tik lielu entuziasmu,tādēl nav tā, ka tās būtu mīļākās.

   Atbildēt
 6. Čau, Laura! Vēlējos jautāt, vai ir kādi ieteikumi tieši grāmatām, kas nopērkamas latviešu valodā? Tā kā Oliveram pamatvaloda skolas un vides dēļ ir angļu, tad tieši gribētos vairāk grāmatu latviešu valodā, ko var pasūtīt, bet tādas, kurās saturs var aizraut 4gadnieku, jo pašai liekas, ja mēģinu viņam gramātu no angļu valodas pārstāstīt latviski, neskan tik raiti. Vēlams arī tādas, kurās latviešu valoda diezgan skaidra un vienkārša priekš bērna, jo dažas grāmatas, kas mums jau ir liekas uzrakstītas pārāk izteiksmīgiem, sarežģītiem vārdiem, ko bērns kam tā valoda nav pamatvaloda, ar grūtībām saprastu. Paldies!

  Atbildēt
  • 1) Es ieteiktu kādu ābeci! Paskaties ZVAIGZNE ABC mājas lapā! Tā noteikti šajā vecumā vieglāk apgūt gan burtus, gan vārdus. :)

   Atbildēt

Trackbacks/Pingbacks

 1. Jaunumi grāmatu plauktā : rudens 2017 | Viens + Viens - […] Iepriekšējā grāmatu apskatā visas grāmatas bija angļu valodā, šajā ierakstā, šoreiz pretēji – visas latviski. Vasaras grāmatu apskatu vari…

Komentē